Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Microsoft en Google stijgen op positief Wall Street na cijfers

Microsoft en Google stijgen op positief Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Microsoft en Google-moeder Alphabet behoorden woensdag tot de sterkste stijgers op de aandelenbeurzen in New York. De twee grote Amerikaanse technologiebedrijven presteerden afgelopen kwartaal minder sterk dan verwacht, maar beleggers wisten in de kwartaalberichten toch wat lichtpuntjes te vinden.

Zo wist Alphabet (plus 4,5 procent) meer geld binnen te halen met advertenties ondanks dat veel bedrijven vanwege de economische onzekerheid hun reclamebudgetten verkleinen. Microsoft hield ondanks de verslechterde economische omstandigheden wel vast aan zijn verwachtingen voor de rest van jaar en werd beloond met een koerswinst van ruim 3 procent.

Beleggers op Wall Street zijn verder vooral in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve, dat later op de dag bekend wordt gemaakt. De Amerikaanse centrale bank gaat de rente naar verwachting voor de tweede keer op rij met 0,75 procentpunt verhogen.

Fed

De Fed zou daarmee het meest agressieve rentebeleid voeren sinds het begin van de jaren 80 toen de centrale bank onder leiding van president Paul Volcker de torenhoge inflatie te lijf ging met forse renteverhogingen. Marktpartijen zijn vooral benieuwd wat de Fed gaat zeggen over de mogelijke toekomstige rentestappen.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,4 procent in de plus op 31.883 punten. De brede S&P 500 klom 0,9 procent tot 3954 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 1,4 procent tot 11.726 punten. De stemming werd daarbij gesteund door een onverwachte stijging van de orders voor duurzame goederen in juni.

Boeing

Boeing dikte 3,6 procent aan. De vliegtuigfabrikant boekte afgelopen kwartaal minder omzet dan verwacht. Ook viel het verlies groter uit dan voorzien. Het concern dat onlangs enkele grote orders binnenhaalde tijdens een luchtvaartshow in het Verenigd Koninkrijk hield wel vast aan de verwachtingen voor de rest van het jaar.

Voedingsproducent Kraft Heinz verloor 7,4 procent ondanks een verhoging van de omzetverwachting voor het hele jaar. Facebook-moederbedrijf Meta Platforms, dat na de slotbel met resultaten komt, ging 2 procent omhoog. Muziekstreamingdienst Spotify, die het aantal gebruikers in het tweede kwartaal flink zag groeien, dikte zo'n 11 procent aan.

Texas Instruments

Chipmaker Texas Instruments steeg 4 procent dankzij beter dan verwachte kwartaalcijfers. Ook Hilton profiteerde van het herstel in de reissector. De hotelketen schroefde zijn verwachtingen op en werd 4,8 procent hoger gezet.

De euro was 1,0144 dollar waard, tegen 1,0120 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 1,4 procent tot 96,37 dollar. Brentolie kostte 1 procent meer op 105,46 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Eredivisievoetbal in tv-pakketten Ziggo, maandprijs omhoog

DEN HAAG (ANP) - Alle voetbalwedstrijden in de Eredivisie zijn komend seizoen live te zien bij Ziggo, zonder dat klanten een extra pakket nodig hebben. Daarvoor gaat wel de maandprijs van het abonnement voor alle klanten, dus ook voor mensen die niet van sport houden, met 2,50 euro omhoog. Klanten van Ziggo krijgen vanaf 1 juli de ESPN-zenders 2, 3 en 4 in hun digitale tv-pakketten.

1 uur geleden
Elon Musk valt grof uit naar Franse justitie om onderzoek naar X

PARIJS (ANP/AFP) - Elon Musk is grof uitgevallen tegen de Franse justitiële autoriteiten die momenteel onderzoek doen naar mogelijk misbruik op zijn socialemediaplatform X. Frankrijk startte in januari vorig jaar een onderzoek naar beschuldigingen dat X zou zijn gebruikt om zich te mengen in de Franse politiek.

1 uur geleden
Vraag naar goedkopere tweedehands elektrische auto's stijgt

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar goedkopere tweedehands elektrische auto's neemt sterk toe in Europa. Dit is het gevolg van de forse prijsstijgingen aan de pomp door de oorlog in het Midden-Oosten. Het aantal zoekopdrachten naar elektrisch aangedreven auto's onder de 30.000 euro is sinds begin maart gestegen met 87 procent op Mobile.de. Dat is de grootste Duitse onlinemarktplaats voor auto's.

2 uur geleden
Duitse luchtvaart: mogelijk minder vluchten door dure kerosine

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse luchthavenbrancheorganisatie ADV waarschuwt dat meer vluchten mogelijk worden geannuleerd door dreigende tekorten aan kerosine in Duitsland. Vliegtickets zullen waarschijnlijk ook duurder worden.

4 uur geleden
Chinese export groeit meer dan verwacht

BEIJING (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese export is in april sterker gegroeid dan verwacht, ondanks druk op de wereldeconomie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens cijfers van de Chinese douane steeg de uitvoer met 14,1 procent tegenover een jaar eerder.

5 uur geleden
Records voor S&P 500 en Nasdaq na sterk banenrapport VS

NEW YORK (ANP) - De brede S&P 500-index en de technologiegraadmeter Nasdaq zijn vrijdag met nieuwe recordstanden gesloten, geholpen door een sterk cijfer over de Amerikaanse banenmarkt. Het banenrapport van de overheid viel veel beter uit dan verwacht. Wel werd bekend dat het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten naar een nieuw dieptepunt is gezakt door zorgen bij huishoudens over een hoge inflatie die de koopkracht ondermijnt.

14 uur geleden
Bloomberg: beursgang AI-chipbedrijf Cerebras wordt groter

SUNNYVALE (ANP/BLOOMBERG) - De producent van AI-chips Cerebras Systems wil meer geld ophalen met zijn beursgang op Wall Street dan eerder gepland. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg is Cerebras van plan de uitgifteprijs bij de beursgang te verhogen vanwege de grote interesse van investeerders. Mogelijk kan het bedrijf maandag met een bekendmaking komen.

15 uur geleden