Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Microsoft en Google stijgen op positief Wall Street na cijfers

Microsoft en Google stijgen op positief Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Microsoft en Google-moeder Alphabet behoorden woensdag tot de sterkste stijgers op de aandelenbeurzen in New York. De twee grote Amerikaanse technologiebedrijven presteerden afgelopen kwartaal minder sterk dan verwacht, maar beleggers wisten in de kwartaalberichten toch wat lichtpuntjes te vinden.

Zo wist Alphabet (plus 4,5 procent) meer geld binnen te halen met advertenties ondanks dat veel bedrijven vanwege de economische onzekerheid hun reclamebudgetten verkleinen. Microsoft hield ondanks de verslechterde economische omstandigheden wel vast aan zijn verwachtingen voor de rest van jaar en werd beloond met een koerswinst van ruim 3 procent.

Beleggers op Wall Street zijn verder vooral in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve, dat later op de dag bekend wordt gemaakt. De Amerikaanse centrale bank gaat de rente naar verwachting voor de tweede keer op rij met 0,75 procentpunt verhogen.

Fed

De Fed zou daarmee het meest agressieve rentebeleid voeren sinds het begin van de jaren 80 toen de centrale bank onder leiding van president Paul Volcker de torenhoge inflatie te lijf ging met forse renteverhogingen. Marktpartijen zijn vooral benieuwd wat de Fed gaat zeggen over de mogelijke toekomstige rentestappen.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,4 procent in de plus op 31.883 punten. De brede S&P 500 klom 0,9 procent tot 3954 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 1,4 procent tot 11.726 punten. De stemming werd daarbij gesteund door een onverwachte stijging van de orders voor duurzame goederen in juni.

Boeing

Boeing dikte 3,6 procent aan. De vliegtuigfabrikant boekte afgelopen kwartaal minder omzet dan verwacht. Ook viel het verlies groter uit dan voorzien. Het concern dat onlangs enkele grote orders binnenhaalde tijdens een luchtvaartshow in het Verenigd Koninkrijk hield wel vast aan de verwachtingen voor de rest van het jaar.

Voedingsproducent Kraft Heinz verloor 7,4 procent ondanks een verhoging van de omzetverwachting voor het hele jaar. Facebook-moederbedrijf Meta Platforms, dat na de slotbel met resultaten komt, ging 2 procent omhoog. Muziekstreamingdienst Spotify, die het aantal gebruikers in het tweede kwartaal flink zag groeien, dikte zo'n 11 procent aan.

Texas Instruments

Chipmaker Texas Instruments steeg 4 procent dankzij beter dan verwachte kwartaalcijfers. Ook Hilton profiteerde van het herstel in de reissector. De hotelketen schroefde zijn verwachtingen op en werd 4,8 procent hoger gezet.

De euro was 1,0144 dollar waard, tegen 1,0120 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 1,4 procent tot 96,37 dollar. Brentolie kostte 1 procent meer op 105,46 dollar per vat.

Meer uit Financieel

VS versoepelen sancties tegen centrale bank Venezuela

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben de sancties tegen de centrale bank van Venezuela versoepeld. Het wordt partijen toegestaan om transacties uit te voeren met de centrale bank in het Zuid-Amerikaanse land.

34 minuten geleden
Winsten op Wall Street na optimisme over gesprekken VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met plussen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch dat vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk weer worden hervat.

43 minuten geleden
Lufthansa-piloten gaan langer staken

FRANKFURT (ANP) - Piloten van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breiden hun staking uit. Ze leggen donderdag en vrijdag ook het werk neer, nadat er maandag en dinsdag al werd gestaakt. Vakbond Cockpit kondigde dit aan. Honderden vluchten in Duitsland werden deze week geannuleerd door de tweedaagse pilotenstaking.

1 uur geleden
Staatssecretaris: geopolitiek belang haven is lang onderschat

ROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.

4 uur geleden
Renault schrapt duizenden ingenieursbanen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.

4 uur geleden
Eigenaar Gucci en Balenciaga ziet opbrengsten verder dalen

PARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.

4 uur geleden
Optimisme over Iran stuwt Damrak, Besi naar recordniveau

AMSTERDAM (ANP) - De beurskoersen op het Damrak gingen dinsdag verder omhoog, gesteund door optimisme dat de vredesgesprekken tussen de VS en Iran spoedig worden hervat. Ook elders in Europa en op Wall Street zat de sfeer er goed in. Bij de grote fondsen in Amsterdam viel chipconcern Besi op met een koerswinst van 5,4 procent op 218 euro, de hoogste slotstand ooit. Dat volgde nadat Bank of America het koersdoel voor Besi had opgeschroefd en zich positief had uitgelaten over het bedrijf.

5 uur geleden