Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Microsoft en Google stijgen op positief Wall Street na cijfers

Microsoft en Google stijgen op positief Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Microsoft en Google-moeder Alphabet behoorden woensdag tot de sterkste stijgers op de aandelenbeurzen in New York. De twee grote Amerikaanse technologiebedrijven presteerden afgelopen kwartaal minder sterk dan verwacht, maar beleggers wisten in de kwartaalberichten toch wat lichtpuntjes te vinden.

Zo wist Alphabet (plus 4,5 procent) meer geld binnen te halen met advertenties ondanks dat veel bedrijven vanwege de economische onzekerheid hun reclamebudgetten verkleinen. Microsoft hield ondanks de verslechterde economische omstandigheden wel vast aan zijn verwachtingen voor de rest van jaar en werd beloond met een koerswinst van ruim 3 procent.

Beleggers op Wall Street zijn verder vooral in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve, dat later op de dag bekend wordt gemaakt. De Amerikaanse centrale bank gaat de rente naar verwachting voor de tweede keer op rij met 0,75 procentpunt verhogen.

Fed

De Fed zou daarmee het meest agressieve rentebeleid voeren sinds het begin van de jaren 80 toen de centrale bank onder leiding van president Paul Volcker de torenhoge inflatie te lijf ging met forse renteverhogingen. Marktpartijen zijn vooral benieuwd wat de Fed gaat zeggen over de mogelijke toekomstige rentestappen.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,4 procent in de plus op 31.883 punten. De brede S&P 500 klom 0,9 procent tot 3954 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 1,4 procent tot 11.726 punten. De stemming werd daarbij gesteund door een onverwachte stijging van de orders voor duurzame goederen in juni.

Boeing

Boeing dikte 3,6 procent aan. De vliegtuigfabrikant boekte afgelopen kwartaal minder omzet dan verwacht. Ook viel het verlies groter uit dan voorzien. Het concern dat onlangs enkele grote orders binnenhaalde tijdens een luchtvaartshow in het Verenigd Koninkrijk hield wel vast aan de verwachtingen voor de rest van het jaar.

Voedingsproducent Kraft Heinz verloor 7,4 procent ondanks een verhoging van de omzetverwachting voor het hele jaar. Facebook-moederbedrijf Meta Platforms, dat na de slotbel met resultaten komt, ging 2 procent omhoog. Muziekstreamingdienst Spotify, die het aantal gebruikers in het tweede kwartaal flink zag groeien, dikte zo'n 11 procent aan.

Texas Instruments

Chipmaker Texas Instruments steeg 4 procent dankzij beter dan verwachte kwartaalcijfers. Ook Hilton profiteerde van het herstel in de reissector. De hotelketen schroefde zijn verwachtingen op en werd 4,8 procent hoger gezet.

De euro was 1,0144 dollar waard, tegen 1,0120 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 1,4 procent tot 96,37 dollar. Brentolie kostte 1 procent meer op 105,46 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Bloomberg: De Beers verkoopt stiekem afgeprijsde diamanten

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Beers, een van de grootste diamantbedrijven ter wereld, heeft de afgelopen maanden in het geheim afgeprijsde ruwe diamanten verkocht aan een selecte groep afnemers. Daarmee probeert het bedrijf zijn voorraden af te bouwen, zonder openlijk de prijzen te verlagen, zeggen betrokkenen tegen persbureau Bloomberg. Het gaat om een zeer ongebruikelijke stap die de spanningen binnen een sector die al in crisis verkeert, verder aanwakkert.

1 uur geleden
PostNL: duurdere postzegel weegt niet op tegen aanpassing Postwet

DEN HAAG (ANP) - Met het verhogen van de postzegelprijs kan PostNL het verlies van zijn postdivisie slechts beperken. Juist een aanpassing van de Postwet is nodig om post "toegankelijk en betrouwbaar" te houden. Dat zegt directeur Maurice Unck van de posttak van PostNL. "We zitten klem in wat de Postwet ons voorschrijft."

1 uur geleden
PostNL verhoogt weer postzegelprijs: grootste stap sinds 2014

DEN HAAG (ANP) - PostNL verhoogt de prijs van een postzegel vanaf 1 juli met 10 cent tot 1,31 euro. Dat is de sterkste prijsstijging sinds 2014. Volgens het bedrijf kost postbezorging inmiddels meer dan het oplevert. Ook andere prijzen gaan omhoog: het versturen van post naar het buitenland wordt duurder, evenals het versturen van aangetekende brieven en pakketten.

1 uur geleden
Duits beleggersvertrouwen veert op na scherpe daling

MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Het economisch vertrouwen van Duitse beleggers laat herstel zien van de scherpe daling vorige maand door zorgen over de handelsoorlog van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat meldt het vooraanstaande onderzoeksinstituut ZEW uit München. Volgens ZEW zijn beleggers bekomen van de grootste schrik van die handelsoorlog. Ook krijgt het vertrouwen steun van de nieuwe Duitse regering die enorme investeringen in onder meer infrastructuur wil doen.

3 uur geleden
Nissan lijdt miljardenverlies en sluit fabrieken

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De Japanse autofabrikant Nissan heeft in het afgelopen boekjaar een miljardenverlies geleden. Het noodlijdende bedrijf gaf ook geen winstverwachting af voor het nieuwe jaar vanwege de aanhoudende problemen en de onzekerheid rond het handelsbeleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Nissan bevestigde daarnaast dat het bedrijf het aantal fabrieken terugbrengt van zeventien naar tien en 20.000 banen schrapt.

3 uur geleden
VS verlagen importheffingen op kleine Chinese pakketjes

HONGKONG (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan de invoerheffingen op kleinere pakketjes uit China verlagen, meldt het Witte Huis. Dit is opnieuw een stap die de handelsspanningen tussen de twee economische grootmachten moet verminderen.

5 uur geleden
Voor het eerst meer museumbezoekers dan inwoners in Italië

ROME (ANP/DPA) - Musea en andere culturele bezienswaardigheden in Italië, zoals het Colosseum in Rome en de archeologische sites in Pompeï, zijn vorig jaar door ruim 60 miljoen mensen bezocht. Daarmee overtrof het aantal bezoekers voor het eerst het inwoneraantal van Italië van ongeveer 59 miljoen.

5 uur geleden