Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Microsoft en Goldman Sachs blikvangers op rood Wall Street

Microsoft en Goldman Sachs blikvangers op rood Wall Street

NEW YORK (ANP) - Techbedrijf Microsoft en zakenbank Goldman Sachs waren dinsdag twee van de opvallendste bedrijven op Wall Street, waar de grote beursgraadmeters flink terrein prijsgaven. Microsoft maakte bekend gamesbedrijf Activision Blizzard over te nemen voor 69 miljard dollar. Goldman Sachs kwam met cijfers en zag de winst op jaarbasis dalen.

Microsoft (min 2,4 procent) wil met de overname van Activision Blizzard zorgen dat er meer spellen beschikbaar komen voor de eigen spelcomputer Xbox in de strijd tegen de PlayStation van Sony. Tegelijkertijd moet de grotere macht op de gamesmarkt zorgen voor een betere uitgangspositie voor in de metaverse, de virtuele wereld die verschillende techbedrijven als Facebookmoeder Meta Platforms als de toekomst zien. Activision Blizzard, dat geplaagd wordt door beschuldigingen van een cultuur van seksuele intimidatie, steeg haast 26 procent.

Goldman Sachs daalde hard, met 7 procent. Dat gebeurde na de bekendmaking van de kwartaalcijfers van de grote zakenbank. Het financieel concern behaalde in de laatste maanden van vorig jaar veel minder inkomsten uit de handel op financiƫle markten dan een jaar eerder. De winst van de bank daalde in het vierde kwartaal met 13 procent op jaarbasis. De tak die bedrijven adviseert bij fusies, overnames en beursgangen groeide wel hard en behaalde een 45 procent hogere omzet.

Apple

Verder heerste op Wall Street de rentevrees nu de rentes op obligaties blijven stijgen. Die zorgen ervoor dat beleggers kiezen voor minder risicovolle aandelen. Daar komt bij dat Wall Street maandag dicht was vanwege Martin Luther King Day en er dus ook een dag handel op de andere beurzen in de wereld werd verwerkt.

Techbedrijven als Apple (min 1,9 procent), Amazon (min 2 procent) en Facebook-moeder Meta Platforms (min 4,1 procent) daalden ook. Chipbedrijven als Intel, AMD en Qualcomm leverden tot 5,2 procent in.

Olie

De Dow-Jonesindex sloot 1,5 procent lager op 35.37568,47 punten. De brede S&P 500 leverde 1,8 procent in procent tot 4577,11 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 2,6 procent tot 14.506,90 punten.

De prijzen voor een vat Amerikaanse olie en Brentolie, de maatstaf voor olie uit Europa, het Midden-Oosten en Afrika, stegen tot het hoogste niveau sinds 2014. De vraag naar olie blijft door het economisch herstel waarschijnlijk hoog. Amerikaanse olie werd 2,8 procent meer waard op 86,14 dollar per vat, Brentolie werd 2 procent duurder, tot 88,21 dollar per vat. Oliebedrijven als Chevron en ExxonMobil stegen tot 1,7 procent.

De euro was 1,1325 dollar waard, tegenover 1,1420 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

KVK: groei aantal bedrijven stagneert, veel zzp'ers gestopt

UTRECHT (ANP) - De groei in het aantal ondernemingen in Nederland was in ruim tien jaar niet zo laag, meldt de Kamer van Koophandel (KVK). Het aantal geregistreerde bedrijven steeg in 2025 met minder dan 1 procent ten opzichte van een jaar eerder. De KVK spreekt van "stagnatie van het ondernemerslandschap".

4 uur geleden
KVK: groei aantal bedrijven stagneert, veel zzp'ers gestopt

UTRECHT (ANP) - De groei in het aantal ondernemingen in Nederland was in ruim tien jaar niet zo laag, meldt de Kamer van Koophandel (KVK). Het aantal geregistreerde bedrijven steeg in 2025 met minder dan 1 procent ten opzichte van een jaar eerder. De KVK spreekt van "stagnatie van het ondernemerslandschap".

5 uur geleden
Rode cijfers op Wall Street na kwartaalcijfers grote banken

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn woensdag opnieuw met verlies gesloten. Beleggers in New York verwerkten kwartaalcijfers van de grote banken Bank of America, Wells Fargo en Citigroup. Daarnaast kwamen er onder meer gegevens over de winkelverkopen in de Verenigde Staten.

6 uur geleden
Vakbond: Ford heeft tegen Trump scheldende werknemer geschorst

DEARBORN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Ford Motor heeft een werknemer geschorst die dinsdag scheldwoorden riep tegen president Donald Trump tijdens zijn bezoek aan een Ford-fabriek in Dearborn in de Amerikaanse staat Michigan. Dat zegt de vakbond United Auto Workers (UAW) die de medewerker steunt.

9 uur geleden
Schiphol verwerkte 68,8 miljoen passagiers in 2025

SCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol heeft vorig jaar in totaal 68,8 miljoen passagiers verwerkt, een stijging vergeleken met een jaar eerder toen het ging om 66,8 miljoen reizigers. Daarmee liggen de reizigersaantallen nog wel lager dan voor de coronapandemie, want in 2019 werd het recordaantal van 71,7 miljoen reizigers verwelkomd door Schiphol

11 uur geleden
AEX-index sluit iets lager, Besi en Randstad bij grootste dalers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag iets lager gesloten. De grootste dalers in de hoofdindex waren onder meer chiptoeleverancier Besi, uitzender Randstad en postkluisjesbedrijf InPost. Zwaargewicht Shell stond wel bij de winnaars, wat voor tegenwicht zorgde.

12 uur geleden
Ondernemingskamer beslist uiterlijk 11 februari over Nexperia

AMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer beslist uiterlijk op 11 februari of er een onderzoek komt naar de gang van zaken bij de Nijmeegse chipmaker Nexperia. Als zo'n onderzoek er komt, blijven ook voorlopige ingrepen bij het bedrijf in stand.

12 uur geleden