Microsoft en BlackRock willen 100 miljard ophalen voor AI
REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Softwareconcern Microsoft en vermogensbeheerder BlackRock willen via een gezamenlijk investeringsfonds 100 miljard dollar ophalen voor de financiering van datacenters en infrastructuur voor kunstmatige intelligentie (AI). Volgens de partners zijn de investeringen die nodig zijn voor AI-infrastructuur en de nieuwe energiebronnen om deze aan te drijven, namelijk groter dan wat een enkel bedrijf of overheid alleen kan financieren.
"We zetten ons in om ervoor te zorgen dat AI innovatie bevordert en groei stimuleert in elke sector van de economie", zei topman Satya Nadella van Microsoft. "Het Global AI Infrastructure Investment Partnership zal ons helpen deze visie waar te maken." Microsoft investeert zelf ook flink in kunstmatige intelligentie. Zo heeft het bedrijf meer dan 10 miljard dollar gestoken in OpenAI, het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT.
De investeringen in het uitbreiden of bouwen van datacenters en het creƫren van nieuwe energiebronnen voor deze centra zullen zich vooral richten op de Verenigde Staten, terwijl de rest wordt gedaan in Amerikaanse partnerlanden, verklaarden de bedrijven. Nvidia, de belangrijkste leverancier van AI-chips ter wereld, zal het partnerschap ondersteunen met expertise. Microsoft zal technisch advies en financiering verstrekken. Ook het eerder dit jaar opgerichte investeringsbedrijf MGX uit Abu Dhabi doet mee aan de samenwerking.
Meer uit Financieel
GENT (ANP) - Het Kanaal Gent-Terneuzen, dat loopt door Zeeuws-Vlaanderen, ontvangt maandag voor het eerst een schip van meer dan 38 meter breed. Dat is nooit eerder gebeurd, meldt het Belgische persbureau Belga.
12 minuten geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De winsten van Chinese industriebedrijven zijn in november voor de tweede maand op rij gedaald. Dat wijst op een verzwakkende binnenlandse vraag en aanhoudende prijsdalingen bij de industriebedrijven.
23 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Defensie is met afstand de grootste werkgever van Nederland, heeft de Volkskrant uitgezocht. Volgens onderzoek van de krant was Defensie eind vorig jaar goed voor 74.333 voltijdsbanen. Dat is bijna een vijfde meer dan in het vorige onderzoek vijf jaar geleden.
54 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR) - Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft sancties aangekondigd tegen tien individuen en twintig Amerikaanse defensiebedrijven vanwege wapenverkoop aan Taiwan.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag vrijwel onveranderd het weekend ingegaan. Veel richtinggevend nieuws was niet voorhanden voor beleggers op Wall Street. Bovendien verliep de handel erg rustig, omdat veel handelaren vrij waren voor kerst. De volumes lagen ongeveer de helft lager dan normaal.
12 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse autoriteiten doen onderzoek naar een Britse webwinkel die ervan wordt verdacht op kinderen lijkende sekspoppen te verkopen. Dat hebben openbaar aanklagers tegen het Franse persbureau AFP gezegd. Eerder was er nog grote ophef in Frankrijk over de verkoop van sekspoppen op de Chinese webwinkel Shein. Shein heeft de poppen al verwijderd van zijn platform.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - De wereldwijde markt voor bedrijfsfusies en overnames is dit jaar gestegen naar een totale waarde van 4,5 biljoen dollar, oftewel 4500 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant Financial Times die zich baseert op cijfers van het Britse beursbedrijf LSE. Dat is het hoogste niveau sinds 2021 en een waardestijging van bijna 50 procent vergeleken met vorig jaar.
18 uur geleden