Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Microsoft daalt op Wall Street na overname Activision Blizzard

Microsoft daalt op Wall Street na overname Activision Blizzard

NEW YORK (ANP) - Techbedrijf Microsoft ging dinsdag op de Amerikaanse aandelenbeurzen omlaag na de bekendmaking dat de Windows-maker gamesbedrijf Activision Blizzard heeft overgenomen. Daar heeft Microsoft zo'n 69 miljard dollar voor over en dat bedrag wordt in contanten voldaan. Ook andere techbedrijven gingen omlaag.

Dat had te maken met de oplopende rentes op de obligatiemarkten. Die zorgen ervoor dat beleggers kiezen voor minder risicovolle aandelen. Daar komt bij dat Wall Street maandag dicht was vanwege Martin Luther King Day en er dus ook een dag handel op de andere beurzen in de wereld werd verwerkt.

Ook Goldman Sachs daalde hard, met 8 procent. Dat gebeurde na de bekendmaking van de kwartaalcijfers van de grote zakenbank. Het financieel concern behaalde in de laatste maanden van vorig jaar veel minder inkomsten uit de handel op financiële markten dan een jaar eerder. De winst van de bank daalde in het vierde kwartaal met 13 procent op jaarbasis. De tak die bedrijven adviseert bij fusies, overnames en beursgangen groeide wel hard en behaalde een 45 procent hogere omzet.

Microsoft

Microsoft ging 1,4 procent omlaag, terwijl Activision Blizzard zo'n 30 procent meer waard werd. Techbedrijven als Apple (min 0,9 procent), Amazon (min 2,4 procent) en Facebook-moeder Meta Platforms (min 3,8 procent) daalden ook.

De Dow-Jonesindex stond na enkele minuten 1,5 procent lager op 35.375 punten. De brede S&P 500 leverde ook 1,5 procent in procent tot 4591 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 2 procent tot 14.602 punten.

Alibaba

Shopify zakte 2,8 procent. Het bedrijf gaat samenwerken met JD.com, een groot webwinkelconcern uit China. Amerikaanse verkopers die via Shopify online hun waren verkopen, krijgen voortaan versneld toegang tot 550 miljoen Chinese klanten via JD.com. De Amerikaanse aandelen van JD.com werden 2,6 procent minder waard.

Aandelen van een ander groot Chinees webwinkelbedrijf, Alibaba, verloren 4,6 procent na mediaberichten over een onderzoek naar zijn clouddivisie. De Amerikaanse regering wil volgens persbureau Reuters nagaan of deze bedrijfstak een risico vormt voor de nationale veiligheid van de Verenigde Staten.

Olie

De prijzen voor een vat Amerikaanse olie en Brentolie, de maatstaf voor olie uit Europa, het Midden-Oosten en Afrika, stegen tot het hoogste niveau sinds 2014. De vraag naar olie blijft door het economisch herstel waarschijnlijk hoog en het kartel van olieproducerende landen OPEC veranderde amper iets aan zijn vooruitblik voor de markt.

De euro was 1,1363 dollar waard, tegenover 1,1420 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Autoverkoop in China daalt fors door zwakke marktomstandigheden

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De autoverkopen in China zijn in de eerste negen maanden van dit jaar hard gedaald door verslechterende marktomstandigheden. In totaal werden er 1,7 miljoen voertuigen verkocht in China, 's werelds grootste automarkt. Dat is een daling van 21 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar, maakte branchevereniging China Passenger Car Association bekend.

5 uur geleden
Rechter: geen onderzoek naar Philips in slaapapneu-affaire

AMSTERDAM (ANP) - De rechter heeft de verzoeken van de Vereniging Effectenbezitters (VEB) en een grote groep beleggers voor een diepgaand onderzoek naar Philips afgewezen. In 2021 vond een wereldwijde terugroepactie plaats van beademings- en slaapapneu-apparaten van een Amerikaanse dochteronderneming van Philips.

6 uur geleden
Tesla geeft rijassistent in Europa een nieuwe naam na kritiek

DEN HAAG (ANP/DPA) - Tesla heeft de naam van zijn rijassistentiesysteem in Europa veranderd, na jarenlange kritiek dat het Amerikaanse bedrijf het systeem te veel zou hebben aangeprezen als volledig zelfrijdend. Op de websites van de fabrikant van elektrische auto's in Nederland en andere Europese landen heet het systeem nu 'Tesla Assisted Driving'. Daarmee wordt direct duidelijk dat het slechts om een rijassistentiesysteem gaat.

6 uur geleden
Benzineprijs bereikt record en is nu even hoog als diesel

EINDHOVEN (ANP) - De benzineprijs in Nederland bereikte zaterdag een nieuw record en is nu even hoog als die van diesel, volgt uit cijfers van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers. De adviesprijs voor Euro95 ging omhoog, van 2,728 euro vrijdag, tot 2,732 euro zaterdag. De hoogste adviesprijs tot nu toe dateert van eind september en bedroeg 2,730 euro per liter.

10 uur geleden
Justitie in Brazilië klaagt Shell aan na overstromingen in 2024

BRASÍLIA (ANP/BELGA) - Braziliaanse aanklagers zijn een rechtszaak begonnen tegen een dochteronderneming van olieconcern Shell in het land. Ze eisen een schadevergoeding van meer dan 100 miljoen dollar na de dodelijke overstromingen in het zuiden van Brazilië in 2024.

10 uur geleden
Meer loodgietersbedrijven, toch nog tekort aan vakmensen

DEN HAAG (ANP) - In de afgelopen tien jaar zijn er in Nederland ruim 4000 nieuwe loodgietersbedrijven bijgekomen. Dat blijkt uit een ANP-analyse van gegevens van de Kamer van Koophandel (KVK). In het derde kwartaal van dit jaar waren 11.500 loodgieters geregistreerd, bijna 60 procent meer dan in dezelfde periode in 2016.

12 uur geleden
Beurzen New York sluiten met winst, blik op cijferseizoen VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met koerswinsten gesloten. SpaceX kon op aandacht van beleggers rekenen. Het tech- en ruimtevaartbedrijf van Elon Musk heeft een overeenkomst gesloten voor de overname van landelijke licenties voor laagbandspectrum. Daarnaast werd uitgekeken naar de kwartaalcijfers van de grote Amerikaanse banken die volgende week naar buiten komen.

20 uur geleden