Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Microsoft blijft profiteren van vraag naar zijn clouddiensten

Microsoft blijft profiteren van vraag naar zijn clouddiensten

REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft heeft zijn clouddivisie opnieuw zien groeien. De omzet uit deze tak steeg sterker dan de algehele omzet en was goed voor het grootste deel van alle opbrengsten van het techconcern. Wel was de groei van Microsofts cloudplatform Azure minder sterk dan in het voorgaande kwartaal.

Clouddiensten waren goed voor bijna 37 miljard dollar van de omzet, een stijging van 21 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Met name de inkomsten uit Microsofts cloudplatform Azure droegen daaraan bij, waarvan de omzet met 29 procent steeg. Dat is echter wel een vertraging ten opzichte van de groei van 31 procent in het voorgaande kwartaal.

Verder namen de opbrengsten in alle divisies van Microsoft toe, waardoor de totale omzet het afgelopen kwartaal met 15 procent steeg tot 64,7 miljard dollar. Onder de streep bleef een nettowinst van bijna 28 miljard dollar over, 10 procent meer dan een jaar eerder.

Kunstmatige intelligentie

Met de kwartaalresultaten sluit Microsoft zijn gebroken boekjaar af. Over die fiscale periode boekte het concern uit Redmond ruim 245 miljard dollar omzet, 16 procent meer dan in het gebroken boekjaar 2022/2023. De nettowinst nam toe met 22 procent op jaarbasis tot meer dan 88 miljard dollar.

Microsoft werkt samen met OpenAI, het bedrijf achter chatbot ChatGPT. Het techconcern heeft veel van technologie op basis van kunstmatige intelligentie (AI) verwerkt in zijn producten. Zo kunnen klanten van Microsoft met zogeheten Copilots, een soort digitale assistent, onder meer documenten samenvatten en e-mails opstellen. Ook biedt Microsoft via Azure abonnementen aan waarin AI-technologie is verwerkt.

Meer uit Financieel

Duitse wijnbouwers kampen met grote crisis, waarschuwt branche

BERLIJN (ANP/DPA/BELGA) - Duitse wijnbouwers kampen met hun grootste crisis in decennia. Dat komt omdat de prijs die ze krijgen bij de verkoop van de wijn niet meer opweegt tegen de productiekosten, staat in een rapport van de Duitse belangenorganisatie voor de landbouw DBV.

17 uur geleden
China versoepelt beursregels voor makers herbruikbare raketten

BEIJING (ANP/RTR) - China wil de kloof in zijn ruimtevaartcapaciteiten in vergelijking met de Verenigde Staten verkleinen. Daarom versoepelt het Aziatische land de beursregels voor Chinese bedrijven die herbruikbare commerciële raketten ontwikkelen.

20 uur geleden
Toezichthouder grijpt in bij DB om slechte planning werkzaamheden

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegtoezichthouder grijpt in bij Deutsche Bahn om een belabberde planning van spoorwerkzaamheden, waardoor treindienstregelingen verstoord raken. In de zomer informeerde Deutsche Bahn andere spoorvervoerders slechts op tijd over 62 procent van de werkzaamheden, een aandeel dat in de late herfst daalde naar 55 procent.

21 uur geleden
Breedste schip ooit vaart via kanaal door Zeeuws-Vlaanderen

GENT (ANP) - Het Kanaal Gent-Terneuzen, dat loopt door Zeeuws-Vlaanderen, ontvangt maandag voor het eerst een schip van meer dan 38 meter breed. Dat is nooit eerder gebeurd, meldt het Belgische persbureau Belga.

22 uur geleden
Winsten in Chinese industrie dalen tweede maand op rij

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De winsten van Chinese industriebedrijven zijn in november voor de tweede maand op rij gedaald. Dat wijst op een verzwakkende binnenlandse vraag en aanhoudende prijsdalingen bij de industriebedrijven.

22 uur geleden
Onderzoek de Volkskrant: Defensie verreweg grootste werkgever

AMSTERDAM (ANP) - Defensie is met afstand de grootste werkgever van Nederland, heeft de Volkskrant uitgezocht. Volgens onderzoek van de krant was Defensie eind vorig jaar goed voor 74.333 voltijdsbanen. Dat is bijna een vijfde meer dan in het vorige onderzoek vijf jaar geleden.

23 uur geleden
China legt sancties op aan Amerikaanse defensiebedrijven

BEIJING (ANP/RTR) - Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft sancties aangekondigd tegen tien individuen en twintig Amerikaanse defensiebedrijven vanwege wapenverkoop aan Taiwan.

1 dag geleden