Microsoft bij winnaars op groen Wall Street
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Techconcern Microsoft (plus 2,2 procent) was daarbij een opvallende winnaar. Het concern beloofde een reeks maatregelen te nemen die de zorgen over marktmacht weg moeten nemen vanwege de overname van gamesproducent Activision Blizzard.
Microsoft maakte eerder bekend 69 miljard dollar (ruim 60 miljard euro) over te hebben voor de deal. Het bedrijf gaf aan dat populaire spellen beschikbaar blijven voor de spelcomputer van concurrent Sony, de PlayStation. Ook stelde Microsoft dat ontwikkelaars niet worden verplicht om bepaalde betalingssystemen in appstores te gebruiken.
Andere techbedrijven als Apple, Facebook-moeder Meta en Alphabet, het bedrijf achter Google, wonnen tot 5,4 procent.
Lyft
De Dow-Jonesindex sloot de sessie met een winst van 0,9 procent op 35.768,06 punten. De brede S&P 500 won 1,5 procent tot 4587,18 punten. Technologiegraadmeter Nasdaq steeg 2,1 procent tot 14.490,38 punten.
Verder was taxi-app Lyft (plus 6,8 procent) na een lager begin een van de winnaars. De taxi-app leed afgelopen kwartaal verlies door hogere kosten voor lonen en verzekeringen. Chipotle Mexican Grill won dik 10 procent. De fastfoodketen, bekend van zijn taco's en burrito's, boekte afgelopen kwartaal meer winst ondanks de tegenwind die werd veroorzaakt door de omikronvariant van het coronavirus. Het bedrijf wist de hogere kosten voor voedingsmiddelen te compenseren door prijzen te verhogen, zonder klanten te verliezen.
Tesla
Yum! Brands dikte 2,2 procent aan. De eigenaar van fastfoodketens KFC, Pizza Hut en Taco Bell boekte in het vierde kwartaal meer omzet dan verwacht, maar de winst viel wel tegen.
Tesla won 1,1 procent. De fabrikant van elektrische auto's verwacht dat een Californisch bureau het bedrijf aanklaagt vanwege systematische rassendiscriminatie en intimidatie in de fabriek van het bedrijf in de Amerikaanse staat. Verder laat de opening van de Duitse 'gigafactory' naar verwachting langer op zich wachten.
De beurshandel stond verder vooral in het teken van het belangrijke inflatiecijfer dat later deze week naar buiten komt. Beleggers vrezen dat de Amerikaanse centrale bank flink zal ingrijpen om de hard oplopende consumentenprijzen af te remmen. De euro was 1,1428 dollar waard, tegen 1,1441 dollar eerder op de dag. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,7 procent tot 90,01 dollar en Brentolie werd 1,1 procent duurder op 91,79 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten heeft in maart forse groei laten zien na de sterke krimp een maand eerder. Volgens het maandelijkse banenrapport van de Amerikaanse overheid ging het om een groei met 178.000 arbeidsplaatsen. In februari kromp de arbeidsmarkt in de grootste economie ter wereld nog met een bijgestelde 133.000 banen.
15 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen dreigen over zes weken vluchten te moeten gaan annuleren als de Straat van Hormuz afgesloten blijft. Het tekort aan kerosine zal dan ook de vanuit Nederland actieve maatschappijen raken, waarschuwt branchevereniging BARIN. Vooral intercontinentale vluchten zullen dan worden geschrapt om brandstof te besparen, verwacht voorzitter Marnix Fruitema.
2 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een containerschip van een Franse eigenaar is door de Straat van Hormuz gevaren, meldt persbureau Bloomberg. Daarmee lijkt de eerste doorvaart van een West-Europees schip sinds de start van de Iranoorlog volgens het persbureau een feit.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Investeerders van Vesteda hebben het bedrijf weer wat financiële lucht gegeven, nadat ze hebben ingestemd met een pakket maatregelen. Donderdag leek de grootste commerciële woningbelegger van Nederland nog verder onder financiële druk te komen, waardoor mogelijk veel woningen zouden moeten worden verkocht.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De Nederlandse gasvoorraden worden "voorzichtig" weer aangevuld. Dat laat Gasunie vrijdagochtend weten. Donderdag vond de eerste vulling plaats. Door een koude winter was de gasvoorraad tot het laagste niveau in zeker tien jaar gezakt. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel is vrijdag fors in prijs gestegen aan de Nederlandse pomp door de aanhoudende Iranoorlog. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers is de adviesprijs voor een liter diesel bij de grote oliemaatschappijen met meer dan 10 eurocent omhooggegaan.
6 uur geleden