Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Microsoft bij winnaars op groen Wall Street

Microsoft bij winnaars op groen Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Techconcern Microsoft (plus 2,2 procent) was daarbij een opvallende winnaar. Het concern beloofde een reeks maatregelen te nemen die de zorgen over marktmacht weg moeten nemen vanwege de overname van gamesproducent Activision Blizzard.

Microsoft maakte eerder bekend 69 miljard dollar (ruim 60 miljard euro) over te hebben voor de deal. Het bedrijf gaf aan dat populaire spellen beschikbaar blijven voor de spelcomputer van concurrent Sony, de PlayStation. Ook stelde Microsoft dat ontwikkelaars niet worden verplicht om bepaalde betalingssystemen in appstores te gebruiken.

Andere techbedrijven als Apple, Facebook-moeder Meta en Alphabet, het bedrijf achter Google, wonnen tot 5,4 procent.

Lyft

De Dow-Jonesindex sloot de sessie met een winst van 0,9 procent op 35.768,06 punten. De brede S&P 500 won 1,5 procent tot 4587,18 punten. Technologiegraadmeter Nasdaq steeg 2,1 procent tot 14.490,38 punten.

Verder was taxi-app Lyft (plus 6,8 procent) na een lager begin een van de winnaars. De taxi-app leed afgelopen kwartaal verlies door hogere kosten voor lonen en verzekeringen. Chipotle Mexican Grill won dik 10 procent. De fastfoodketen, bekend van zijn taco's en burrito's, boekte afgelopen kwartaal meer winst ondanks de tegenwind die werd veroorzaakt door de omikronvariant van het coronavirus. Het bedrijf wist de hogere kosten voor voedingsmiddelen te compenseren door prijzen te verhogen, zonder klanten te verliezen.

Tesla

Yum! Brands dikte 2,2 procent aan. De eigenaar van fastfoodketens KFC, Pizza Hut en Taco Bell boekte in het vierde kwartaal meer omzet dan verwacht, maar de winst viel wel tegen.

Tesla won 1,1 procent. De fabrikant van elektrische auto's verwacht dat een Californisch bureau het bedrijf aanklaagt vanwege systematische rassendiscriminatie en intimidatie in de fabriek van het bedrijf in de Amerikaanse staat. Verder laat de opening van de Duitse 'gigafactory' naar verwachting langer op zich wachten.

De beurshandel stond verder vooral in het teken van het belangrijke inflatiecijfer dat later deze week naar buiten komt. Beleggers vrezen dat de Amerikaanse centrale bank flink zal ingrijpen om de hard oplopende consumentenprijzen af te remmen. De euro was 1,1428 dollar waard, tegen 1,1441 dollar eerder op de dag. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,7 procent tot 90,01 dollar en Brentolie werd 1,1 procent duurder op 91,79 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Rechter in VS legt Meta boete op van 25 miljard dollar om privacy

ALBUQUERQUE (ANP/RTR) - Een rechter in de Amerikaanse staat New Mexico heeft socialemediabedrijf Meta een geldstraf opgelegd van 25 miljard dollar (bijna 22,3 miljard euro) voor het misleiden van Facebook-gebruikers rondom hun privacy. Openbaar aanklagers van de staat beschuldigden Meta ervan gebruikers te hebben voorgelogen over de wijdverbreide toegang die andere partijen hadden tot persoonlijke gegevens.

1 uur geleden
Websites komen geleidelijk weer online, ziet cybersecuritycentrum

DEN HAAG (ANP) - Websites komen langzaamaan weer online, ziet het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC). Tal van websites gingen uit voorzorg plat nadat duidelijk werd dat in programmeertaal PHP, waarmee websites worden gebouwd, een aantal kritieke kwetsbaarheden zaten. Hierdoor liepen organisaties het risico dat ze gehackt konden worden.

1 uur geleden
Cyberexperts: PHP-lek heeft ook na patch nog maanden gevolgen

DEN HAAG (ANP) - De kwetsbaarheden in programmeertaal PHP gaan nog maanden gevolgen hebben, ook nu beveiligingsupdates beschikbaar zijn, waarschuwen cybersecurity-experts. Wereldwijd zullen naar verwachting nog een enorm aantal systemen niet direct bijgewerkt worden. Hackers kunnen daar de komende tijd misbruik van maken.

3 uur geleden
PHP: vertraging van fix voor kwetsbaarheid was structureel falen

DEN HAAG (ANP) - Een oplossing voor een zwakke plek in programmeertaal PHP die onlangs bekend werd, liet lang op zich wachten. Die vertraging was een "structureel falen", zegt de stichting achter de programmeertaal. De PHP Foundation meldt dat in 2024 al het vermoeden bestond dat een bepaalde kwetsbaarheid kon worden misbruikt. Maar het werk aan een fix liep telkens vast door een gebrek aan overeenstemming binnen het beveiligingsteam van PHP over de juiste oplossing en een relatief klein team van ontwikkelaars met de benodigde kennis.

3 uur geleden
Kwetsbaarheden in PHP al jaren oud, zegt beveiliger Wiz

NEW YORK (ANP) - De kwetsbaarheden in de belangrijke programmeertaal PHP zijn al ruim tien jaar oud. Dat schrijft cyberbeveiliger Wiz, dat de zwakke plekken met behulp van geavanceerde kunstmatige intelligentie zegt te hebben opgespoord.

3 uur geleden
Brussel: geen PHP-lek bij diensten Europese Commissie

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft geen aanwijzingen dat diensten of gegevens van de Commissie zijn getroffen door het beveiligingslek in de programmeertaal PHP. Dat laat een woordvoerder van de Commissie desgevraagd aan het ANP weten.

3 uur geleden
Koersval Carrefour na winstwaarschuwing door rellen in Frankrijk

AMSTERDAM (ANP) - Carrefour heeft een flinke koersval gemaakt op de beurs in Parijs. Het Franse supermarktconcern eindigde 13,8 procent lager, nadat het zijn financiële doelstellingen voor het hele jaar naar beneden had bijgesteld. Dat was het gevolg van de geweldsuitbarstingen in verschillende delen van het land. Op het Damrak in Amsterdam was Randstad de positieve uitschieter. Het uitzendconcern maakte bij de middelgrote fondsen een koerssprong van 20,1 procent na bekendmaking van de kwartaalcijfers.

3 uur geleden