Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Microsoft bij winnaars op groen Wall Street

Microsoft bij winnaars op groen Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Techconcern Microsoft (plus 2,2 procent) was daarbij een opvallende winnaar. Het concern beloofde een reeks maatregelen te nemen die de zorgen over marktmacht weg moeten nemen vanwege de overname van gamesproducent Activision Blizzard.

Microsoft maakte eerder bekend 69 miljard dollar (ruim 60 miljard euro) over te hebben voor de deal. Het bedrijf gaf aan dat populaire spellen beschikbaar blijven voor de spelcomputer van concurrent Sony, de PlayStation. Ook stelde Microsoft dat ontwikkelaars niet worden verplicht om bepaalde betalingssystemen in appstores te gebruiken.

Andere techbedrijven als Apple, Facebook-moeder Meta en Alphabet, het bedrijf achter Google, wonnen tot 5,4 procent.

Lyft

De Dow-Jonesindex sloot de sessie met een winst van 0,9 procent op 35.768,06 punten. De brede S&P 500 won 1,5 procent tot 4587,18 punten. Technologiegraadmeter Nasdaq steeg 2,1 procent tot 14.490,38 punten.

Verder was taxi-app Lyft (plus 6,8 procent) na een lager begin een van de winnaars. De taxi-app leed afgelopen kwartaal verlies door hogere kosten voor lonen en verzekeringen. Chipotle Mexican Grill won dik 10 procent. De fastfoodketen, bekend van zijn taco's en burrito's, boekte afgelopen kwartaal meer winst ondanks de tegenwind die werd veroorzaakt door de omikronvariant van het coronavirus. Het bedrijf wist de hogere kosten voor voedingsmiddelen te compenseren door prijzen te verhogen, zonder klanten te verliezen.

Tesla

Yum! Brands dikte 2,2 procent aan. De eigenaar van fastfoodketens KFC, Pizza Hut en Taco Bell boekte in het vierde kwartaal meer omzet dan verwacht, maar de winst viel wel tegen.

Tesla won 1,1 procent. De fabrikant van elektrische auto's verwacht dat een Californisch bureau het bedrijf aanklaagt vanwege systematische rassendiscriminatie en intimidatie in de fabriek van het bedrijf in de Amerikaanse staat. Verder laat de opening van de Duitse 'gigafactory' naar verwachting langer op zich wachten.

De beurshandel stond verder vooral in het teken van het belangrijke inflatiecijfer dat later deze week naar buiten komt. Beleggers vrezen dat de Amerikaanse centrale bank flink zal ingrijpen om de hard oplopende consumentenprijzen af te remmen. De euro was 1,1428 dollar waard, tegen 1,1441 dollar eerder op de dag. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,7 procent tot 90,01 dollar en Brentolie werd 1,1 procent duurder op 91,79 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Google brengt langverwacht nieuw AI-model uit

MOUNTAIN VIEW (ANP/RTR/AFP) - Google heeft woensdag een nieuw AI-model uitgebracht. Het gaat om het langverwachte Gemini 4 Argon dat nog niet voor het grote publiek beschikbaar is.

3 uur geleden
Ook ABN AMRO verwacht sterkere afkoeling woningmarkt

AMSTERDAM (ANP) - De woningmarkt koelt volgend jaar sterker af dan verwacht. Dat meldt ABN AMRO in de nieuwste editie van de woningmarktmonitor. ABN AMRO trekt daarmee dezelfde conclusie als ING. De afkoeling wordt volgens de onderzoekers veroorzaakt door de gestegen hypotheekrente.

3 uur geleden
Trump na rapport dat Fed vrijpleit: Powell moet uit bestuur

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dringt nog altijd aan op een vertrek van Jerome Powell uit het bestuur van de Federal Reserve. Tijdens Powells termijn als voorzitter van de centrale bank greep Trump kostenoverschrijdingen bij de verbouwing van een hoofdkantoor aan om hem onder druk te zetten. Hoewel een nieuw rapport Powell grotendeels vrijpleit, zegt Trump dat het ministerie van Justitie naar de kwestie moet kijken.

6 uur geleden
Rechter maakt weg vrij voor overname Warner Bros. door Paramount

OAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - Een rechtbank in de Amerikaanse stad Oakland heeft de weg vrijgemaakt voor de overname van mediaconcern Warner Bros. Discovery door branchegenoot Paramount Skydance. Een groep van twaalf staten spande een rechtszaak aan om die deal van 110 miljard dollar tegen te houden, maar trof vervolgens een schikking met Paramount. De rechter heeft die overeenkomst nu goedgekeurd.

6 uur geleden
Gemengd slot op beurzen New York na inflatiemeevaller

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met een gemengd beeld gesloten. Techbedrijven behoorden tot de winnaars, maar aandelen van veel andere bedrijven daalden. Beleggers hadden aandacht voor nieuwe inflatiecijfers en hielden de rentes op langer lopende staatsobligaties in de gaten. Die zijn de afgelopen tijd sterk gestegen, wat voor nervositeit op de beurzen heeft gezorgd.

7 uur geleden
Volkswagen zegt arbeidsovereenkomsten op, bonden reageren boos

HANNOVER (ANP) - Volkswagen wil het merendeel van de collectieve arbeidsovereenkomsten bij het autoconcern eind dit jaar opzeggen. Het bedrijf hoopt zo meerdere regelingen aan te kunnen passen als onderdeel van een grote kostenbesparingsronde. Vakbondsleiders reageren furieus en dreigen met stakingen.

7 uur geleden
Air France-KLM en Lufthansa doen beter bod op Portugees TAP

LISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Air France-KLM en Lufthansa hebben allebei een verbeterd, definitief bod gedaan op een groot belang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Dat meldt Parpública, de beheerder van staatsdeelnemingen van Portugal. Naar verwachting valt halverwege oktober de beslissing.

8 uur geleden