Microsoft bij winnaars op groen Wall Street
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Techconcern Microsoft (plus 2,2 procent) was daarbij een opvallende winnaar. Het concern beloofde een reeks maatregelen te nemen die de zorgen over marktmacht weg moeten nemen vanwege de overname van gamesproducent Activision Blizzard.
Microsoft maakte eerder bekend 69 miljard dollar (ruim 60 miljard euro) over te hebben voor de deal. Het bedrijf gaf aan dat populaire spellen beschikbaar blijven voor de spelcomputer van concurrent Sony, de PlayStation. Ook stelde Microsoft dat ontwikkelaars niet worden verplicht om bepaalde betalingssystemen in appstores te gebruiken.
Andere techbedrijven als Apple, Facebook-moeder Meta en Alphabet, het bedrijf achter Google, wonnen tot 5,4 procent.
Lyft
De Dow-Jonesindex sloot de sessie met een winst van 0,9 procent op 35.768,06 punten. De brede S&P 500 won 1,5 procent tot 4587,18 punten. Technologiegraadmeter Nasdaq steeg 2,1 procent tot 14.490,38 punten.
Verder was taxi-app Lyft (plus 6,8 procent) na een lager begin een van de winnaars. De taxi-app leed afgelopen kwartaal verlies door hogere kosten voor lonen en verzekeringen. Chipotle Mexican Grill won dik 10 procent. De fastfoodketen, bekend van zijn taco's en burrito's, boekte afgelopen kwartaal meer winst ondanks de tegenwind die werd veroorzaakt door de omikronvariant van het coronavirus. Het bedrijf wist de hogere kosten voor voedingsmiddelen te compenseren door prijzen te verhogen, zonder klanten te verliezen.
Tesla
Yum! Brands dikte 2,2 procent aan. De eigenaar van fastfoodketens KFC, Pizza Hut en Taco Bell boekte in het vierde kwartaal meer omzet dan verwacht, maar de winst viel wel tegen.
Tesla won 1,1 procent. De fabrikant van elektrische auto's verwacht dat een Californisch bureau het bedrijf aanklaagt vanwege systematische rassendiscriminatie en intimidatie in de fabriek van het bedrijf in de Amerikaanse staat. Verder laat de opening van de Duitse 'gigafactory' naar verwachting langer op zich wachten.
De beurshandel stond verder vooral in het teken van het belangrijke inflatiecijfer dat later deze week naar buiten komt. Beleggers vrezen dat de Amerikaanse centrale bank flink zal ingrijpen om de hard oplopende consumentenprijzen af te remmen. De euro was 1,1428 dollar waard, tegen 1,1441 dollar eerder op de dag. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,7 procent tot 90,01 dollar en Brentolie werd 1,1 procent duurder op 91,79 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DINTELOORD (ANP) - Suikerproducent Cosun houdt dit jaar rekening met ongeveer een kwart minder suikerbieten en daarmee ook minder suiker. De lagere opbrengst heeft te maken met de aanhoudende droogte waar boeren deze zomer mee te kampen hadden.
28 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Primark gaat voor het eerst zijn kleding, woonaccessoires en verzorgingsproducten aan huis bezorgen in het Verenigd Koninkrijk. Dat meldt AB Foods, de Britse eigenaar van de kledingketen. Primark heeft jarenlang gezegd dat het geen webshop nodig had.
1 uur geledenBASTROP (ANP/BLOOMBERG) - Het tunnelbouwbedrijf van Elon Musk heeft 3 miljard dollar aan kapitaal opgehaald bij een financieringsronde en is nu 23 miljard dollar waard. Met de kapitaalinjectie gaat The Boring Company aan de slag in de Verenigde Arabische Emiraten, waar meer dan 150 kilometer aan tunnels worden gelegd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een klein verlies begonnen. Beleggers bleven voorzichtig na de zware koersverliezen een dag eerder. Die volgden op een sterke stijging van de olie- en gasprijzen door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. De vrees dat de hogere energieprijzen de inflatie verder zullen aanjagen, nam daardoor toe.
2 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - De Nederlandse fitnessketen Basic-Fit heeft 26 sportscholen in Duitsland en Oostenrijk gekocht voor in totaal 26 miljoen euro in contanten. Het bedrijf zet daarmee de uitbreiding van het aantal vestigingen voort.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland betaalt de hoogste rente op staatsobligaties met een looptijd van tien jaar sinds 2009. Dat komt doordat investeerders een hogere vergoeding, oftewel rente, eisen vanwege de hardnekkige inflatie en toegenomen politieke onzekerheid in het land.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het is niet vanzelfsprekend dat de economische groei in Nederland van de afgelopen jaren blijft doorzetten, waarschuwen economen van ING in een nieuw rapport. De arbeid, ruimte, infrastructuur en investeringen die nodig zijn om het groeimodel verder uit te bouwen, staan volgens hen onder druk.
3 uur geleden