Microsoft belooft koppelverkoop Teams te stoppen na klachten EU
BRUSSEL (ANP) - Microsoft hoopt Europese klachten over oneerlijke concurrentie met zijn chat- en vergaderdienst Teams weg te nemen met een aantal toezeggingen. Het techconcern heeft bij de Europese Commissie onder andere voorgesteld om het softwarepakket Office 365 en Microsoft 365 ook zonder Teams aan te bieden.
De Europese Commissie concludeerde vorig jaar dat Microsoft zijn machtspositie op de markt voor kantoorsoftware misbruikt, door Teams automatisch mee te verkopen. Concurrenten als Slack en alfaview klaagden over die koppelverkoop, die hen buitenspel zou zetten.
Microsoft stelt voor om goedkopere versies van Office 365 en Microsoft 365 zonder Teams te verkopen. Het bedrijf zal klanten niet met extra kortingen naar pakketten met Teams lokken. Ook krijgen bestaande klanten de mogelijkheid om over te stappen op pakketten zonder Teams. Daarnaast belooft Microsoft zijn software gemakkelijker te laten werken met concurrerende diensten.
Commentaar
Brussel vraagt nu belanghebbenden, zoals concurrenten of klanten, om commentaar op deze voorstellen.
De Europese Commissie schrijft dat Microsoft na het begin van een formeel onderzoek naar machtsmisbruik rond Teams ook al bepaalde softwarepakketten zonder de vergadertool verkocht. Volgens het dagelijks EU-bestuur was dit echter niet genoeg.
Als de toezeggingen van Microsoft bindend worden, voert het Amerikaanse concern de veranderingen wereldwijd door. Het loskoppelen van Teams van de kantoorsoftware blijft dan zeven jaar van kracht. De aanpassingen die Microsoft-programma's beter laten aansluiten op andere vergaderdiensten moeten tien jaar in stand blijven.
Meer uit Financieel
SEATTLE (ANP) - De stoelen in 453 Boeings van het type 737 MAX die in de Verenigde Staten zijn geregistreerd, zijn verkeerd geïnstalleerd en moeten worden gerepareerd. Dat zei de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA maandag.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal woningverkopen komt dit jaar op het hoogste niveau ooit te liggen, verwacht ING. Dat komt door het aanhoudend hoge aantal voormalige huurwoningen dat in de verkoop gaat en toenemende financiële mogelijkheden van kopers. Door het grotere aanbod blijft de stijging van de huizenprijs naar verwachting van de bank beperkt tot zo'n 3 procent.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal woningverkopen komt dit jaar op het hoogste niveau ooit te liggen, verwacht ING. Dat komt door het aanhoudend hoge aantal voormalige huurwoningen dat in de verkoop gaat en toenemende financiële mogelijkheden van kopers. Door het grotere aanbod blijft de stijging van de huizenprijs naar verwachting van de bank beperkt tot zo'n 3 procent.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street hielden zich maandag gedeisd, vooral door aanhoudende zorgen over de technologiesector en de toenemende concurrentie uit China. De beurshandel kreeg wel steun van de gevechtspauze tussen de Verenigde Staten en Iran en een flinke daling van de olieprijzen. Daardoor moesten oliebedrijven terrein prijsgeven.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Zorgtechnologieconcern Philips heeft zijn winstverwachting voor dit jaar licht verhoogd, nadat een terugbetaling van Amerikaanse importheffingen de resultaten in het tweede kwartaal een impuls gaf.
6 uur geledenATHENE (ANP) - Theon International blijft als beursgenoteerd defensiebedrijf profiteren van de miljarden die Europa in zijn defensie steekt. De in Athene gevestigde fabrikant van nachtkijkers en warmtebeeldsystemen voor de defensiesector boekte een omzet van bijna 249 miljoen euro in de eerste helft van dit jaar, ruim 35 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump riep de Amerikaanse centrale bank maandag op de rente te verlagen. Volgens hem zouden de Verenigde Staten de laagste rente ter wereld moeten hebben.
8 uur geleden