Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Microsoft belooft koppelverkoop Teams te stoppen na klachten EU

Microsoft belooft koppelverkoop Teams te stoppen na klachten EU

BRUSSEL (ANP) - Microsoft hoopt Europese klachten over oneerlijke concurrentie met zijn chat- en vergaderdienst Teams weg te nemen met een aantal toezeggingen. Het techconcern heeft bij de Europese Commissie onder andere voorgesteld om het softwarepakket Office 365 en Microsoft 365 ook zonder Teams aan te bieden.

De Europese Commissie concludeerde vorig jaar dat Microsoft zijn machtspositie op de markt voor kantoorsoftware misbruikt, door Teams automatisch mee te verkopen. Concurrenten als Slack en alfaview klaagden over die koppelverkoop, die hen buitenspel zou zetten.

Microsoft stelt voor om goedkopere versies van Office 365 en Microsoft 365 zonder Teams te verkopen. Het bedrijf zal klanten niet met extra kortingen naar pakketten met Teams lokken. Ook krijgen bestaande klanten de mogelijkheid om over te stappen op pakketten zonder Teams. Daarnaast belooft Microsoft zijn software gemakkelijker te laten werken met concurrerende diensten.

Commentaar

Brussel vraagt nu belanghebbenden, zoals concurrenten of klanten, om commentaar op deze voorstellen.

De Europese Commissie schrijft dat Microsoft na het begin van een formeel onderzoek naar machtsmisbruik rond Teams ook al bepaalde softwarepakketten zonder de vergadertool verkocht. Volgens het dagelijks EU-bestuur was dit echter niet genoeg.

Als de toezeggingen van Microsoft bindend worden, voert het Amerikaanse concern de veranderingen wereldwijd door. Het loskoppelen van Teams van de kantoorsoftware blijft dan zeven jaar van kracht. De aanpassingen die Microsoft-programma's beter laten aansluiten op andere vergaderdiensten moeten tien jaar in stand blijven.

Meer uit Financieel

Uitgeverij laat spullen met Nederlandse tekeningen van Temu halen

AMSTERDAM (ANP) - Het Chinese verkoopplatform Temu heeft op verzoek van Nederlandse uitgeverijen tientallen producten van de website verwijderd met afbeeldingen uit populaire Nederlandse kinderboeken. Singel Uitgeverijen, dat onder meer boeken over Jip en Janneke en Woezel & Pip uitgeeft, heeft zaterdag een bericht hierover van De Grote Vriendelijke Podcast bevestigd.

13 uur geleden
Duitsland op schema met waterstof, Nederland worstelt

BERLIJN (ANP/DPA) - Anders dan in Nederland verloopt de aanleg van een groot waterstofleidingennetwerk in Duitsland volgens plan. De Duitsers begonnen dit jaar met de bouw van het landelijke netwerk en tot nu toe worden de bouwdeadlines gehaald, meldde de Duitse gasbrancheorganisatie FNB Gas.

16 uur geleden
Tekort slachtvee drijft rundvleesprijzen in VS tot recordhoogte

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Net als in Nederland is rundvlees in de Verenigde Staten duurder dan ooit. Dit komt doordat het aantal runderen dat klaar is voor de slacht in de VS historisch laag is en de aanvoer onder druk staat.

18 uur geleden
Chocolade blijft voorlopig duur ondanks gedaalde cacaoprijzen

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Na de historische prijsstijging van 2024 zijn de cacaoprijzen op de wereldmarkt dit jaar met zo'n 50 procent gekelderd. Dit betekent echter niet dat de prijzen van chocoladerepen en bonbons binnenkort omlaag gaan.

19 uur geleden
Schiphol druk met terugbezorgen van koffers na storing

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol is "volop bezig" met het nasturen van achtergebleven koffers na een storing in een deel van het bagagesysteem, zegt een woordvoerster van de luchthaven zaterdag. Het duurt nog "enkele dagen" voordat iedereen zijn koffer weer terug heeft. "Er wordt hard gewerkt om onze passagiers zo snel mogelijk hun bagage na te leveren", laat ook een woordvoerster van KLM weten.

20 uur geleden
Trump: Amerikaanse economie op weg omhoog door afnemende inflatie

ROCKY MOUNT (ANP/RTR) - De Amerikaanse economie heeft volgens president Donald Trump de weg omhoog gevonden, nu de inflatie afneemt en de prijsdruk op belangrijke goederen afzwakt.

22 uur geleden
Boeing wil vrijstelling van uitstootregel voor vrachttoestel

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing heeft de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gevraagd zijn 777-vrachtvliegtuig tijdelijk vrij te stellen van een uitstootregel die eind 2027 ingaat. Daarbij verwijst Boeing naar een wereldwijd tekort aan dit soort brede vrachttoestellen.

1 dag geleden