Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Micron zakt op afwachtend Wall Street na Chinees verbod

Micron zakt op afwachtend Wall Street na Chinees verbod

NEW YORK (ANP) - Micron Technology behoorde maandag tot de grootste dalers op de aandelenbeurzen in New York. Chinese bedrijven mogen van de Chinese autoriteiten niet langer bepaalde producten kopen van de Amerikaanse fabrikant van geheugenchips. Volgens Beijing vormen de producten van Micron een gevaar voor de nationale veiligheid. China lijkt daarmee te reageren op de exportbeperkingen van geavanceerde chiptechnologieën naar het land door westerse landen. Het aandeel Micron werd 3,5 procent lager gezet. Andere chipmakers als AMD, Nvidia en Qualcomm verloren tot ruim 1 procent.

Ook Meta Platforms (plus 2 procent) stond in de belangstelling. Europese privacytoezichthouders hebben het moederbedrijf van Facebook, Instagram en WhatsApp een recordboete opgelegd van 1,2 miljard euro. Het concern zou gegevens van gebruikers hebben doorgestuurd naar de Verenigde Staten, zonder te verzekeren dat hun privacy daar gewaarborgd zou zijn. Meta heeft opdracht gekregen daar een eind aan te maken. Persbureau Reuters meldde vorige week op basis van bronnen dat Meta geconfronteerd zou worden met een recordboete. Meta heeft al aangegeven in beroep te gaan.

De algehele stemming op Wall Street was terughoudend. Beleggers namen weinig risico in afwachting van de onderhandelingen over de verhoging van het schuldenplafond van de Amerikaanse overheid. Vrijdag liepen de onderhandelingen vast omdat de Democraten en Republikeinen het niet eens konden worden. Maandag wordt het overleg tussen president Joe Biden, die de afgelopen dagen in Japan was voor de G7-top, en de Republikeinse voorzitter van het Huis van Afgevaardigden Kevin McCarthy hervat. Zonder politiek akkoord zouden de Verenigde Staten rond 1 juni zonder geld komen te zitten.

Advies

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel een plus van 0,1 procent op 33.457 punten. De brede S&P 500 steeg 0,3 procent tot 4206 punten en techgraadmeter Nasdaq klom 0,5 procent op 12.716 punten.

PacWest Bancorp klom 6 procent. De regionale bank verkoopt voor 2,6 miljard dollar aan vastgoedleningen aan vastgoedinvesteerder Kennedy Wilson.

DraftKings steeg 3 procent. Analisten van de Zwitserse bank UBS verhoogden het advies voor het bedrijf dat actief is met sportweddenschappen. Apple daalde 0,5 procent. Analisten van Loop Capital verwachten dat de verkopen van de iPhone-maker dit kwartaal tegen zullen vallen en haalden het aandeel van hun kooplijst af.

Meer uit Financieel

Wereldwijd meer bankroeten door Iranoorlog, zegt Allianz Trade

DEN BOSCH (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten kan dit jaar en volgend jaar tot 15.000 extra bedrijfsfaillissementen wereldwijd leiden. Dat verwacht kredietverzekeraar Allianz Trade in nieuwe voorspellingen, waarin ook voor Nederland wordt uitgegaan van meer bankroeten.

28 minuten geleden
Kostenbesparingen leveren Holland Casino winst op

DEN BOSCH (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten kan dit jaar en volgend jaar tot 15.000 extra bedrijfsfaillissementen wereldwijd leiden. Dat verwacht kredietverzekeraar Allianz Trade in nieuwe voorspellingen, waarin ook voor Nederland wordt uitgegaan van meer bankroeten.

45 minuten geleden
Openingswinst voor AEX, AkzoNobel en ASMI flink hoger na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag met winst geopend. Beleggers op het Damrak bogen zich over kwartaalcijfers van onder meer verfproducent AkzoNobel, chiptoeleverancier ASMI en uitzendconcern Randstad. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. De olieprijzen daalden woensdagochtend.

1 uur geleden
België moedigt werkgevers aan kilometervergoeding te verhogen

BRUSSEL (ANP/BELGA) - In België trekt de federale regering tot 80 miljoen euro uit voor steunmaatregelen om de pijn te verzachten van de flink gestegen energieprijzen en prijzen aan de pomp. Het grootste deel van het bedrag, 60 miljoen euro, gaat naar een aanmoediging aan werkgevers om de kilometervergoeding voor hun personeel te verhogen of om er een in te voeren.

1 uur geleden
BlaBlaCar gaat stoppen met eigen langeafstandsbussen

PARIJS (ANP/DPA/BELGA) - Het Franse BlaBlaCar gaat stoppen met eigen langeafstandsbussen. Door de zeer concurrerende markt en stijgende kosten kan het bedrijf de busritten niet langer winstgevend uitvoeren, heeft de rivaal van bijvoorbeeld FlixBus aangekondigd.

2 uur geleden
Randstad blijft last houden van zwakke Europese markt

DIEMEN (ANP) - Uitzendconcern Randstad had afgelopen kwartaal opnieuw te maken met lastige marktomstandigheden in Europa. In landen als Duitsland, Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk, België en Luxemburg daalden de opbrengsten, werd woensdag bekend. Nederland en Italië lieten wel groei zien. De belangrijke Noord-Amerikaanse markt bleef stabiel.

3 uur geleden
AkzoNobel: oorlog Midden-Oosten stuwt inkoopkosten

AMSTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten zorgt voor hogere inkoopkosten bij verfconcern AkzoNobel. Dat meldt het bedrijf achter merken als Flexa, Dulux en Sikkens bij de cijfers over het eerste kwartaal. Volgens AkzoNobel werd ondanks de geopolitieke onrust door de Iranoorlog en turbulente marktomstandigheden wel een sterk kwartaal afgeleverd.

3 uur geleden