Mick Schumacher volgend jaar reservecoureur bij Mercedes
BRACKLEY (ANP) - Mick Schumacher komt volgend jaar als reservecoureur uit voor Mercedes. De zoon van Formule 1-grootheid Michael Schumacher geldt komend seizoen als back-up voor Lewis Hamilton en George Russell.
"Mick is een getalenteerde, jonge coureur en we zijn verheugd hem bij het team te halen", aldus teambaas Toto Wolff. "Hij is een harde werker, heeft een rustige aanpak en is nog steeds hongerig om te leren en te verbeteren als coureur. Dat zijn allemaal belangrijke eigenschappen en we zijn verheugd dat hij ons helpt de auto te ontwikkelen. We weten ook dat hij met twee jaar ervaring in de Formule 1 klaar is om op korte termijn in de auto te stappen om Lewis of George te vervangen, mocht dat nodig zijn."
De 23-jarige Schumacher stond de afgelopen jaren onder contract bij het team van Haas.
De dertig jaar oudere Michael Schumacher kwam van 2010 tot en met 2012 ook uit voor Mercedes. Hij beleefde zijn grootste successen bij Ferrari.
Meer uit Sport
OKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
16 uur geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
17 uur geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
21 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
1 dag geledenCORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.
1 dag geleden