Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mick Schumacher kroont zich tot kampioen Formule 2

Mick Schumacher kroont zich tot kampioen Formule 2

SAKHIR (ANP) - Mick Schumacher heeft de wereldtitel in de Formule 2 veroverd. De zoon van Formule 1-legende Michael Schumacher, die volgend jaar debuteert in de koningsklasse van de autosport, haalde de titel binnen in de afsluitende race op het circuit van Sakhir. Makkelijk ging dat niet voor de jonge Duitser.

De 21-jarige Schumacher finishte als achttiende en pakte geen punten, maar zijn Britse concurrent Callum Ilott eindigde als nummer 10 van de race ook buiten de punten. De Duitser behield zo zijn voorsprong van 14 punten in het klassement. Zo haalde Schumacher, die voor het Italiaanse Prema-team rijdt, twee jaar na zijn overwinning in het Europees kampioenschap in de Formule 3 ook de titel in de op een na hoogste klasse binnen de autosport binnen.

"Ik begrijp het nog niet echt. Ik voel me nog niet als een kampioen", zei Schumacher. "Callum maakte het me heel moeilijk, maar dat was tegelijkertijd ook heel leuk."

Raceverslag

De Duitser begon als derde aan de laatste race van het seizoen in Bahrein, maar kwam al in de openingsronde in de problemen toen hij bij het aanremmen voor een bocht zijn banden blokkeerde. "Ik weet echt niet wat er is gebeurd. We hebben een pitstop gemaakt, maar zijn er niet in geslaagd om weer voorin te komen. Gelukkig was het genoeg om kampioen te worden", aldus Schumacher, die volgend seizoen in de Formule 1 voor het Amerikaanse team Haas gaat racen. Woensdag werd die overstap officieel bekendgemaakt.

Jehan Daruvala uit India won de race, gevolgd door de Japanner Yuki Tsunoda en de Brit Daniel Ticktum.

Meer uit Sport

Skiër Odermatt wint wereldbeker voor vijfde keer op rij

COURCHEVEL (ANP/AFP/DPA) - Skiër Marco Odermatt heeft zich vrijdag voor de vijfde achtereenvolgende keer verzekerd van de algemene wereldbekertitel. De Zwitser eindigde op de afdaling in Courchevel als derde. De zege ging naar de Oostenrijker Vincent Kriechmayr.

1 uur geleden
Snowboardster Bunschoten-Vos pakt zilver op Paralympics

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Snowboardster Lisa Bunschoten-Vos heeft bij de Paralympische Winterspelen een zilveren medaille behaald. De 30-jarige Nederlandse noteerde op het onderdeel banked slalom een beste tijd van 1.03,53. Het goud ging met 1.02,99 naar de Amerikaanse Kate Delson. Haar landgenote Brenna Huckaby eindigde in 1.03,98 als derde.

2 uur geleden
Zitskiër Kampschreur na twee keer goud onderuit op reuzenslalom

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur is er bij de Paralympische Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo niet in geslaagd voor de derde keer een gouden medaille te winnen. De 26-jarige Nederlander was goed bezig aan zijn eerste run op de reuzenslalom, maar tegen het einde van zijn race ging hij onderuit.

4 uur geleden
Tennisster Hartono (29) beëindigt carrière

MEPPEL (ANP) - Arianne Hartono stopt met tennissen. Dat zegt de 29-jarige Nederlandse tegen RTV Drenthe.

4 uur geleden
Verstappen ontevreden na kwalificatie sprintrace en training

SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hield een slecht gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace en de vrije training voor de Grote Prijs van China in Shanghai. "De hele dag was een ramp, qua tempo", aldus Verstappen op zijn website verstappen.com.

4 uur geleden
Russell op poleposition in sprintrace China, Verstappen achtste

SHANGHAI (ANP) - Formule 1-coureur George Russell heeft zich verzekerd van poleposition voor de sprintrace bij de Grote Prijs van China. De 28-jarige Brit van Mercedes was vrijdag de snelste in de kwalificatie. Max Verstappen moest zich tevredenstellen met de achtste positie. In de vrije training noteerde Verstappen ook de achtste tijd.

5 uur geleden
Alcaraz voor vijfde jaar op rij naar halve finale Indian Wells

INDIAN WELLS (ANP/AFP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft voor het vijfde jaar op rij de halve finale van het masterstoernooi van Indian Wells bereikt. De 22-jarige Spanjaard won met 6-3 6-4 van de Brit Cameron Norrie.

5 uur geleden