Mick Jagger opent Rolling Stones-tentoonstelling Groninger Museum
GRONINGEN (ANP) - Door niemand minder dan Mick Jagger zelf is donderdagmiddag de tentoonstelling The Rolling Stones - Unzipped in het Groninger Museum voor geopend verklaard. Door middel van een film, gemaakt door muziekjournalist Leo Blokhuis, werd de tentoonstelling over de Britse band afgetrapt.
"Ik ben heel blij dat de Unzipped-tentoonstelling nu is geopend in Groningen", vertelt de 77-jarige Jagger in het online interview met Blokhuis. Daarin verhaalt hij ook over zijn ervaringen gedurende de bijna 60 jaar dat de band bestaat.
In de film loopt Blokhuis door het museum, waarin hij belangrijke aspecten laat zien. Zo komen de nagebouwde Olympic Studio's en woning van de band voorbij. Ook bekende kledingstukken, albumhoezen en dagboeken worden tentoongesteld. Verder komen bekende Nederlanders in de film aan het woord met hun verhaal over de band. Onder anderen Matthijs van Nieuwkerk, oud-PR-manager Lucy Woesthoff en Humberto Tan vertellen over de muziek en wat het voor hen betekent.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De politie is bekend met bedreigingen aan het adres van de politieman die maandag betrokken was bij een geweldsincident onder het bollendak op het stationsplein in Utrecht. "Wij zien natuurlijk ook bepaalde berichten online jegens collega's en hebben daar uiteraard aandacht voor", reageert een politiewoordvoerder na berichtgeving door RTV Utrecht.
10 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Rotterdammers die gebruikmaken van de plaatselijke voedselbank kunnen sinds deze week een gratis noodpakket ophalen. De pakketten worden ingekocht door de gemeente en uitgedeeld in de vestigingen van de voedselbank.
27 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Koningin Máxima heeft griep en is daarom donderdag niet bij een bezoek in Rotterdam. De koningin zou donderdagmiddag de afsluiting van de hackathon 'Schuldhulp voor iedereen' bijwonen. Volgens de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) vindt Máxima het "erg jammer dat ze er niet zelf bij kan zijn." Het thema is een "belangrijk onderdeel van haar portefeuille".
37 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Als woningcorporaties er niet veel meer geld bij krijgen, kunnen ze niet de honderdduizenden woningen bijbouwen die ze hebben afgesproken. Daarvoor waarschuwt de Autoriteit woningcorporaties (Aw) in een advies aan het kabinet. Naar schatting komen corporaties 19 miljard euro tekort. De autoriteit ziet drie opties: meer overheidsgeld, hogere huren of minder nieuwbouw en verduurzaming.
56 minuten geledenBREDA (ANP) - Een 61-jarige politiemedewerker van de eenheid Zeeland-West-Brabant is aangehouden. Het Openbaar Ministerie wil "in het belang van het onderzoek" niet meedelen waarom de man is aangehouden. In dezelfde zaak is ook een 23-jarige vrouw aangehouden. Het OM doet ook geen uitspraak over de verdenking tegen haar.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gemeenteraad van Utrecht heeft Sharon Dijksma aanbevolen voor herbenoeming als burgemeester van de stad. De raad heeft dat donderdagochtend besloten. Dijksma (PvdA) is sinds december 2020 burgemeester van Utrecht. De raad laat weten haar graag nog eens zes jaar in die functie te willen zien, meldt de gemeente Utrecht.
2 uur geledenROSMALEN (ANP) - Het Armoedefonds en de VNG roepen de Staat op om mensen die in armoede leven van een noodpakket te voorzien. De overheid adviseert mensen om onder meer een noodradio en contant geld in huis te halen, maar een groot deel van de mensen met geldzorgen kan dat niet betalen, meldt het fonds op basis van eerder eigen onderzoek.
6 uur geleden