Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mick Jagger opent Rolling Stones-tentoonstelling Groninger Museum

Mick Jagger opent Rolling Stones-tentoonstelling Groninger Museum

GRONINGEN (ANP) - Door niemand minder dan Mick Jagger zelf is donderdagmiddag de tentoonstelling The Rolling Stones - Unzipped in het Groninger Museum voor geopend verklaard. Door middel van een film, gemaakt door muziekjournalist Leo Blokhuis, werd de tentoonstelling over de Britse band afgetrapt.

"Ik ben heel blij dat de Unzipped-tentoonstelling nu is geopend in Groningen", vertelt de 77-jarige Jagger in het online interview met Blokhuis. Daarin verhaalt hij ook over zijn ervaringen gedurende de bijna 60 jaar dat de band bestaat.

In de film loopt Blokhuis door het museum, waarin hij belangrijke aspecten laat zien. Zo komen de nagebouwde Olympic Studio's en woning van de band voorbij. Ook bekende kledingstukken, albumhoezen en dagboeken worden tentoongesteld. Verder komen bekende Nederlanders in de film aan het woord met hun verhaal over de band. Onder anderen Matthijs van Nieuwkerk, oud-PR-manager Lucy Woesthoff en Humberto Tan vertellen over de muziek en wat het voor hen betekent.

Meer uit Binnenland

Eerste zitting over moord Lisa onder grote belangstelling gestart

AMSTERDAM (ANP) - De eerste zitting in de zaak tegen de man die wordt verdacht van de moord op de 17-jarige Lisa en de gewelddadige verkrachting van een andere vrouw een paar dagen eerder is dinsdag onder grote belangstelling gestart. De grote zaal in de rechtbank in Amsterdam is geheel gevuld met pers en belangstellenden. Ook de publieke tribune zit vol. De 22-jarige verdachte is aanwezig.

52 minuten geleden
Defensie investeert extra in bestrijding van drones na incidenten

DEN HAAG (ANP) - Defensie gaat meer investeren in de bestrijding van drones, laat demissionair staatssecretaris Gijs Tuinman aan de Tweede Kamer weten. Aanleiding zijn volgens hem recente incidenten met drones in zowel Nederland als andere NAVO-landen en het toenemende belang van drones op het slagveld.

1 uur geleden
Twee gewonden aangehouden na steekincident in Groningen

GRONINGEN (ANP) - Bij een steekincident in Aduard zijn in de nacht van maandag op dinsdag twee gewonden aangehouden. De politie kreeg rond 02.45 uur een melding van een steekincident in een woning aan de Albert Harkemaweg in de plaats even ten noordwesten van de stad Groningen. Een man en een vrouw werden aangetroffen met steek- of snijwonden.

5 uur geleden
Code geel voor mist in noorden en westen

DE BILT (ANP) - In het noorden en westen van het land geldt in de nacht van maandag op dinsdag en dinsdagochtend code geel om plaatselijk dichte, verkeersbelemmerende mist. Soms verbetert het zicht ineens weer, om later weer slechter te worden, waarschuwt het KNMI.

9 uur geleden
Lale Gül: de staat en politie laten me in de steek

HILVERSUM (ANP) - Schrijfster Lale Gül voelt zich "in de steek gelaten door de politie en de staat". Dat zegt Gül in RTL Tonight over de beslissing van de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) om haar beveiliging stop te zetten. "Ik ben eigenlijk in volle paniek, ook al zie je dat nu niet aan me", aldus Gül. "Ik ben vooral heel bang, omdat ik dagelijks nog steeds de meest walgelijke doodsbedreigingen krijg. Dat is nooit opgehouden."

12 uur geleden
Raad Den Haag wil Van Zanen nog een termijn als burgemeester

DEN HAAG (ANP) - De gemeenteraad van Den Haag heeft huidig burgemeester Jan van Zanen voorgedragen voor een nieuwe termijn van maximaal zes jaar. De termijn van de 64-jarige VVD'er loopt op 1 juli 2026 af.

12 uur geleden
Hugo de Jonge wil niet dat burgemeester van Terneuzen aftreedt

MIDDELBURG (ANP) - Hugo de Jonge, commissaris van de Koning in Zeeland, heeft de aftredende burgemeester van Terneuzen "indringend verzocht" om niet op te stappen. Dat staat in een brief die De Jonge aan de gemeenteraad van Terneuzen richt. In het "belang van de bestuurbaarheid" van de gemeente Terneuzen kan burgemeester Erik van Merrienboer beter aanblijven, vindt De Jonge.

14 uur geleden