Michel Reijinga wil met Samen voor Nederland politiek in
DEN HAAG (ANP) - De voorman van protestbeweging Nederland in Verzet Michel Reijinga wil met Samen voor Nederland de politiek in. Het doel is om in 2025 mee te doen aan de Tweede Kamerverkiezingen. Het partijprogramma wordt dinsdag officieel gepresenteerd.
De partij zegt te staan voor vrijheid, liefde en waarheid. "Wij zijn liberaal in de zin van vrijheidslievend, maar ook sociaal en voor menselijkheid." Het logo van de partij is een omgedraaide Nederlandse vlag met een witte tulp. "Het is goed mis in Nederland en daarom hebben wij onze vlag omgedraaid. Nederland is helaas in nood door vele jaren van afbraakbeleid. Onze missie is Nederland weer Nederland te maken."
Het eerste punt op het verkiezingsprogramma is dat Samen voor Nederland uit de Europese Unie wil. Het liefst met andere landen zodat de EU wordt ontmanteld, maar als dat niet lukt moet Nederland er volgens Samen voor Nederland zelf uit. De partij doet niet mee aan de Europese Verkiezingen in 2024. De focus ligt volledig op Nederland.
Reijinga kwam de afgelopen jaren regelmatig in het nieuws door verzetsacties, onder meer tegen het coronabeleid. De bekendste voorbeelden zijn de oproepen om individueel koffie te komen drinken op het Museumplein in Amsterdam, wat volgens de toen geldende coronamaatregelen wel mocht. Op 17 januari 2021 liep het uit de hand op het Museumplein en dat leidde tot gewelddadigheden tussen demonstranten en de politie. Reijinga keurde dat geweld later af en zei dat de rellen niet meehelpen bij het bereiken van het doel om de coronaregels van tafel te krijgen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil zeer tegen de zin van het demissionaire kabinet een bezuiniging van 141 miljoen euro terugdraaien op de begroting van staatssecretaris Aukje de Vries (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingshulp, VVD). Dat bleek donderdag tijdens de behandeling van de begroting.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "Heftige beelden uit Utrecht na de explosie in de binnenstad", schrijft D66-leider Rob Jetten op X. Hij wenst iedereen die erbij betrokken is en "in angst op meer duidelijkheid wacht" sterkte.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De suggesties van oppositiepartijen hebben de drie formerende partijen stof tot nadenken gegeven, zegt D66-leider Rob Jetten na afloop van de formatiegesprekken. D66, VVD en CDA ontvingen de afgelopen dagen bijna alle oppositiepartijen om te praten over eventuele steun voor de plannen van de beoogde minderheidscoalitie.
6 uur geledenATHENE (ANP) - De oefening die de Denen met andere Europese NAVO-bondgenoten plannen in en rond Groenland is "geen waarschuwing" aan het adres van de Verenigde Staten. Dat zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) aan het eind van een werkbezoek aan Griekenland.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Foort van Oosten (Justitie) kijkt of het mogelijk en wenselijk is om AI-tools waarmee mensen kunnen worden uitgekleed, te verbieden. Dat bevestigt het ministerie na berichtgeving van het AD. Die krant onderzocht de mogelijkheden van AI-tool Grok, van X-eigenaar Elon Musk.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een minderheidskabinet is wat de SGP betreft 'een kwetsbaar construct', maar partijleider Chris Stoffer "sluit niet uit dat het wel eens best heel goed zou kunnen werken". Dat zegt hij na zijn gesprek met de informateur en D66, VVD en CDA.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na gesprekken met de beoogde oppositiepartijen voelt D66-leider Rob Jetten "echt wel alle aanknopingspunten om met de Kamer te gaan samenwerken en die meerderheden te vinden". Hij heeft "vertrouwen" dat plannen kunnen rekenen op brede steun in de Kamer, en het is zijn "overtuiging" dat dat gaat lukken.
1 dag geleden