Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Michel Reijinga wil met Samen voor Nederland politiek in

Michel Reijinga wil met Samen voor Nederland politiek in

DEN HAAG (ANP) - De voorman van protestbeweging Nederland in Verzet Michel Reijinga wil met Samen voor Nederland de politiek in. Het doel is om in 2025 mee te doen aan de Tweede Kamerverkiezingen. Het partijprogramma wordt dinsdag officieel gepresenteerd.

De partij zegt te staan voor vrijheid, liefde en waarheid. "Wij zijn liberaal in de zin van vrijheidslievend, maar ook sociaal en voor menselijkheid." Het logo van de partij is een omgedraaide Nederlandse vlag met een witte tulp. "Het is goed mis in Nederland en daarom hebben wij onze vlag omgedraaid. Nederland is helaas in nood door vele jaren van afbraakbeleid. Onze missie is Nederland weer Nederland te maken."

Het eerste punt op het verkiezingsprogramma is dat Samen voor Nederland uit de Europese Unie wil. Het liefst met andere landen zodat de EU wordt ontmanteld, maar als dat niet lukt moet Nederland er volgens Samen voor Nederland zelf uit. De partij doet niet mee aan de Europese Verkiezingen in 2024. De focus ligt volledig op Nederland.

Reijinga kwam de afgelopen jaren regelmatig in het nieuws door verzetsacties, onder meer tegen het coronabeleid. De bekendste voorbeelden zijn de oproepen om individueel koffie te komen drinken op het Museumplein in Amsterdam, wat volgens de toen geldende coronamaatregelen wel mocht. Op 17 januari 2021 liep het uit de hand op het Museumplein en dat leidde tot gewelddadigheden tussen demonstranten en de politie. Reijinga keurde dat geweld later af en zei dat de rellen niet meehelpen bij het bereiken van het doel om de coronaregels van tafel te krijgen.

Meer uit Politiek

Berendsen: Oekraïne op duidelijke koers naar EU-lidmaatschap

BREDA (ANP) - Oekraïne zit op een duidelijke koers naar een EU-lidmaatschap, schrijft buitenlandminister Tom Berendsen op X. Dinsdag werd de jaarlijkse "Lviv-conferentie" gehouden in Breda, waarbij Nederland en Oekraïne samenwerken om dichter bij een toetreding tot de Europese Unie te komen. "We staan ​​klaar om elke stap te ondersteunen", aldus Berendsen.

2 uur geleden
Kamer schaart zich achter plan voor vuurwerk vanaf 18 jaar

DEN HAAG (ANP) - Wie onder het aankomende vuurwerkverbod toch vuurwerk legaal wil afsteken, moet minimaal 18 jaar zijn, vindt de Tweede Kamer. Een motie van CDA en Partij voor de Dieren waar dat voorstel in staat, kreeg dinsdag steun van een Kamermeerderheid.

3 uur geleden
Sjoerdsma maakt 6 miljoen extra vrij voor hulp aan Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Nederland maakt 6 miljoen euro extra vrij voor humanitaire hulp aan slachtoffers van de oorlog in het Midden-Oosten. "De humanitaire situatie in het #MiddenOosten verslechtert snel. Juist nu hulp onder druk staat, moeten we meer doen", laat minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) dinsdag op X weten.

3 uur geleden
BBB zet senator uit fractie na opzeggen lidmaatschap

DEN HAAG (ANP) - Senator Robert van Gasteren is niet langer welkom in de fractie van BBB in de Eerste Kamer. Dat meldt een woordvoerder van BBB. Aanleiding is dat Van Gasteren afgelopen vrijdag tijdens een ledenbijeenkomst publiekelijk zijn lidmaatschap van de partij opzegde.

5 uur geleden
Jetten: Santokhi betekende veel voor Suriname en Nederland

DEN HAAG (ANP) - De plotseling overleden Surinaamse oud-president Chan Santokhi heeft volgens premier Rob Jetten veel betekend voor zowel Suriname als Nederland. Santokhi stierf maandag onverwacht op 67-jarige leeftijd in Paramaribo.

22 uur geleden
Maatregelen na hack Financiën raken onder meer schatkistbankieren

DEN HAAG (ANP) - De beperkingen op het ministerie van Financiën als gevolg van een digitale inbraak raken circa 1600 publieke instellingen die hun overtollige middelen bij het departement stallen. Het digitale portaal voor dit zogenoemde schatkistbankieren behoort tot de systemen die uit voorzorg zijn uitgeschakeld. Dat meldt minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) in een brief aan de Tweede Kamer.

1 dag geleden
SGP en JA21 willen opheldering over herstel subsidie UNRWA

DEN HAAG (ANP) - SGP en JA21 willen opheldering over het besluit van minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingshulp, D66) om dit jaar al de bezuiniging op de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen UNRWA ongedaan te maken. Vorige week stemde de Tweede Kamer nog tegen een voorstel om de oude subsidie van 19 miljoen te herstellen. "De begroting aanpassen zes dagen nadat erover gestemd is, getuigt niet van democratisch ethos", meent Chris Stoffer (SGP).

1 dag geleden