Michel Mulder beëindigt schaatscarrière
HEERENVEEN (ANP) - Voormalig olympisch kampioen Michel Mulder heeft een punt achter zijn carrière gezet. "Voor nu vind ik het mooi geweest. Ik zie mezelf niet zomaar weer wereldkampioen of olympisch kampioen worden", zei de 33-jarige schaatser. "Dat is voor mij te ver weg."
De schaatser van team Reggeborgh maakt het seizoen af ter ondersteuning van zijn ploeggenoten, maar zal niet meer in wedstrijdverband uitkomen, laat hij weten. Hij slaagde er op de NK afstanden in december niet in zich te plaatsen voor de EK en WK afstanden in januari en februari.
Hij eindigde in december bij de NK als negende op de 500 meter en meldde zich een dag later af voor de 1000 meter. Toen had hij besloten te stoppen. "Natuurlijk had ik er wel eens eerder over nagedacht en nu ik me niet gekwalificeerd had, wist ik dat dit het moment was", liet hij weten. "Ik merk dat het echte vuur om de beste te zijn er niet meer is."
Trainer
Mulder veroverde op de Olympische Spelen van Sotsji in 2014 als eerste Nederlandse schaatser goud op de 500 meter. Hij bleef landgenoot Jan Smeekens toen 13 duizendsten van een seconde voor. Hij won op die Spelen ook nog brons op de 1000 meter. Ook werd hij twee keer wereldkampioen sprint, in 2013 en in 2014.
De sprinter won in 2015 bij de WK afstanden nog zilver op de 500 meter. Zijn tweede zilveren medaille op die afstand. In de jaren daarna zocht hij naar zijn goede vorm. Hij wist zich niet te plaatsen voor de Olympische Spelen van Pyeongchang in 2018. Mulder gaat de komende maanden nadenken over zijn toekomst. "Ik heb de ambitie om trainer te worden en ga de cursus ook volgen, maar hoe dat verder gaat weet ik nog niet."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/RTR) - Sabastian Sawe gaf een dag na zijn opzienbarende wereldrecord in de marathon van Londen credits aan zijn vederlichte hardloopschoenen. De Keniaan rende zondag als eerste atleet ooit in een officiële wedstrijd over 42,195 kilometer onder de twee uur (1.59.30). Hij deed dat op 'superschoenen' van Adidas die nog geen 100 gram per stuk wegen. "Het grote verschil is dat hij zo licht en comfortabel is", zei hij tegen verslaggevers. De recordschoen draagt de naam Adizero Adios Pro Evo 3.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van het toernooi in Madrid bereikt. De Belarussische nummer 1 van de wereld kwam terug van een achterstand en was in drie sets uiteindelijk te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-7 (1), 6-3, 6-2.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan en Juventus hebben voor de tweede keer dit seizoen 0-0 gespeeld in de Serie A. Dit keer was San Siro in Milaan het decor van een saaie wedstrijd zonder doelpunten tussen twee grootmachten in het voetbal. Milan en Juventus kunnen als nummers 3 en 4 in de stand een ticket voor deelname aan de Champions League veiligstellen.
22 uur geledenDEURNE (ANP) - Springruiter Michael Greeve is in Deurne voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands kampioen geworden. Met zijn schimmel Rubens bleef de 44-jarige geboren Rotterdammer na drie dagen foutloos. Hij troefde titelverdediger Willem Greve (Candy Luck) en Bas Moerings (Ipsthar) af.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in het toernooi van Madrid met grote moeite de laatste zestien bereikt. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld stond ziek op de baan en moest zelfs braken, maar ze vocht zich terug van een set achterstand tegen de Roemeense Sorana Cirstea en won in drie sets: 4-6 7-5 6-1.
1 dag geledenLUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.
1 dag geledenLUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.
1 dag geleden