Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Michael Caine (88) komt terug op voornemen te stoppen

Michael Caine (88) komt terug op voornemen te stoppen

LONDEN (ANP) - Michael Caine is luttele uren nadat hij had aangekondigd te stoppen als acteur teruggekomen op dat voornemen. De film Best Sellers, vorige maand uitgebracht in de VS en Canada, was zijn laatste, zei hij zaterdag in een radioprogramma van de BBC. Later op de dag liet hij via onder meer MailOnline weten dat hij toch niet met pensioen gaat.

Het 88-jarige Britse icoon vertelde bij de BBC dat hij zijn besluit op te houden met acteren had genomen omdat rollen voor iemand van zijn leeftijd niet voor het opscheppen liggen en omdat zijn gezondheid te wensen overlaat. "Ik heb problemen met mijn ruggengraat en dat trekt door naar mijn benen. Ik kan daardoor niet goed lopen".

"Ik heb een aantal succesvolle boeken geschreven. Dus ik zie mezelf nu niet meer als acteur maar als auteur. Dat is mooi want als acteur moet je om half zes 's ochtends opstaan en naar de studio, maar als schrijver kun je gewoon beginnen zonder je bed uit te komen", aldus Caine. Naderhand zei hij tegen Variety echter dat hij zijn wekker nog niet de deur uit doet.

Rolletje

Ook in het radio-interview had Caine door laten schemeren niet geheel van het publieke toneel te willen verdwijnen. Hij zou zeker toehappen als hij voor een rolletje van 3 of 4 minuten wordt gevraagd door regisseur Christopher Nolan. Het laatst was hij te zien in diens films Dunkirk (2017) en Tenet (2020).

In Best Sellers speelt Caine overigens een chagrijnige auteur die met tegenzin op tournee gaat. De tweevoudig Oscar-winnaar heeft al een carrière van meer dan zestig jaar achter de rug.

Meer uit Buitenland

Vrouwen beschuldigen Julio Iglesias van misbruik en verkrachting

SANTA DOMINGO (ANP) - Julio Iglesias wordt beschuldigd van verkrachting en seksueel misbruik. Twee vrouwen zeggen dat de 82-jarige zanger zich daar in 2021 schuldig aan heeft gemaakt. Dat melden de Spaanse websites Eldiario en Univision, die spraken met vijftien mensen die jaren voor Iglesias werkten.

12 minuten geleden
Doodstraf geëist tegen oud-president Zuid-Korea

SEOUL (ANP/RTR) - Een speciale aanklager in Zuid-Korea heeft de doodstraf geëist tegen voormalig president Yoon Suk-yeol. Hij wordt vervolgd voor zijn poging om in 2024 de militaire noodtoestand af te kondigen in het land. Hierdoor ontstond een grote politieke crisis.

1 uur geleden
Iraanse functionaris: 2000 mensen dood na protesten

TEHERAN (ANP/RTR) - Bij de protesten in Iran zijn volgens een functionaris uit dat land 2000 mensen omgekomen. Onder de doden zouden zowel burgers als overheidsmedewerkers zijn. Iran wijt het dodelijke geweld aan "terroristen".

2 uur geleden
Hongarije op 12 april naar de stembus

BOEDAPEST (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Hongarije houdt in april parlementsverkiezingen. De Fidesz-partij van de langzittende premier Viktor Orbán heeft dit keer een geduchte rivaal in oppositiepartij Tisza van Peter Magyar en staat achter in de peilingen.

2 uur geleden
Man die Noors paleis dreigde op te blazen krijgt 120 dagen cel

OSLO (ANP) - Een man die vorig jaar dreigde het Koninklijk Paleis in Oslo op te blazen, is veroordeeld tot 120 dagen gevangenisstraf. Hij is ook schuldig bevonden aan verschillende andere bedreigingen, melden Noorse media.

2 uur geleden
Deense minister spreekt Rubio en Vance woensdag over Groenland

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Deense minister van Buitenlandse Zaken, Lars Løkke Rasmussen, ontmoet woensdag niet alleen zijn Amerikaanse ambtgenoot Marco Rubio in het Witte Huis. Volgens Rasmussen wil ook vicepresident JD Vance de gesprekken over Groenland bijwonen. Ook de Groenlandse minister Vivian Motzfeldt reist af naar Washington.

2 uur geleden
Iraanse minister: internet afgesloten om terrorisme te stoppen

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft het internet afgesloten om "terroristische operaties" te stoppen, heeft minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gezegd in een interview met Al Jazeera. Er is internationaal veel kritiek op. Door het internet af te sluiten, is het harde optreden van de Iraanse autoriteiten tegen de betogers gedeeltelijk aan het zicht van de buitenwereld onttrokken.

4 uur geleden