Micha Kat hoopt via de rechter op minder zwaar gevangenisregime
DEN HAAG (ANP) - Complotdenker Micha Kat probeert via een kort geding onder de aan hem opgelegde beperkingen in de gevangenis uit te komen. Kat is afgelopen oktober voor een periode van een half jaar op een lijst geplaatst van gedetineerden met een vlucht- en/of maatschappelijk risico. Door plaatsing op die zogeheten GVM-lijst, kunnen beperkingen opgelegd worden zoals het screenen van telefonische contacten en extra celinspectie.
De 59-jarige Kat zit momenteel in voorlopige hechtenis op verdenking van onder meer opruiing en bedreiging. Medio 2021 is hij in Noord-Ierland opgepakt en zit sindsdien vast, inmiddels in Nederland. Volgens Kat is zijn regime verzwaard omdat hij onder meer audioberichten zou versturen die vervolgens op een website zijn geplaatst. "Ik deed dat al een jaar vanuit detentie in Noord-Ierland en nu zit ik in Nederland en is het ineens een probleem", schetste hij woensdag het probleem aan de rechter.
Volgens de landsadvocaat is het volledig terecht dat Kat door zijn contacten met de media op de zogeheten GVM-lijst is geplaatst. "We willen geen toespraken van gedetineerden op het internet. Dit is een aperte ondermijning van het gezag van de gevangenisdirecteur. Bovendien worden er uitlatingen gedaan die vermoedelijk strafbaar zijn."
Uitspraak
In de op het internet geplaatste audiobestanden, uit Kat zich kritisch over onder meer politici en het covid-beleid.
De rechtbank in Den Haag doet volgende week vrijdag uitspraak. Het kort geding staat los van de strafzaak tegen Kat. Deze wordt in maart van dit jaar inhoudelijk behandeld, is de planning.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - De opvanglocatie bij het aanmeldcentrum in Ter Apel zit nog vol, wat betekent dat er ook donderdag niet voor alle asielzoekers plek is. Dat meldt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA). Om hoeveel mensen het gaat, is nog niet bekend.
32 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De advocaten van Inez Weski (71) verwachten in hoger beroep te gaan tegen het vonnis in de zaak van hun cliënt. "Het ligt wel voor de hand dat er een hoger beroep zal komen van de kant van de verdediging", zei advocaat Geert-Jan Knoops na de uitspraak. De rechtbank bevond Weski schuldig, maar legde een straf op gelijk aan het voorarrest van 42 dagen. Dat betekent dat zij niet terug de cel in hoeft.
39 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie kon donderdag na de uitspraak tegen oud-advocaat Inez Weski (71) nog niet zeggen of het in hoger beroep gaat. Justitie gaat eerst "goed kijken" naar het vonnis, maar vindt het gat tussen de eis en de opgelegde straf wel groot.
49 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank Rotterdam heeft oud-advocaat Inez Weski (71) donderdag schuldig bevonden aan het spelen van een actieve rol in de misdaadbende van haar voormalige cliënt Ridouan Taghi. Tegelijkertijd bepaalde de rechtbank dat Weski, die 42 dagen in voorarrest heeft gezeten, niet terug naar de cel hoeft. De straf die de rechtbank heeft opgelegd, is gelijk aan de duur van dat voorarrest.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid weet vaak welke mensen hulp nodig hebben, maar handelt vervolgens te laat of niet. Dat constateren de ombudsmannen in hun jaarverslag. Een overheid die actief hulp biedt zou de norm moeten zijn, vindt de Nationale ombudsman, Reinier van Zutphen. "Een behoorlijke overheid wacht niet tot mensen verdwalen in de lokettenjungle, maar zoekt hen op als ze ondersteuning nodig hebben."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft "met zeer veel zorgen" de ontwikkelingen rondom de harde asielprotesten vorige week in Loosdrecht gevolgd. "Demonstreren en protesteren is een goed recht in een democratie, maar dat doe je met je stem en niet met geweld. En zeker niet tegen onze hulpverleners, daar blijf je vanaf", zei de koning donderdag tijdens het persgesprek na afloop van de zomerfotosessie met het koninklijk gezin.
2 uur geledenTER APEL (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft nog geen oplossing voor het geval er donderdag weer te veel asielzoekers zijn bij het aanmeldcentrum in Ter Apel. Door drukte in de opvang worden er momenteel alleen kwetsbare mensen opgevangen.
2 uur geleden