Miami voor tien jaar gastheer van Formule 1
MIAMI (ANP) - Miami is vanaf volgend jaar gastheer voor een grand prix uit de Formule 1. De stad in het Amerikaanse Florida heeft zich voor tien jaar verbonden aan de organisatie van de voornaamste autosportklasse.
De race nabij het Hard Rock Stadium in Miami Gardens, de thuishaven van American footballteam Miami Dolphins, wordt de tweede grand prix in de Formule 1 in de Verenigde Staten naast die van Austin.
De organisatoren van de Formule 1 waren al sinds 2019 in gesprek met de autoriteiten van Miami. De exacte datum zal op een later tijdstip bekend worden gemaakt, wel maakte Formule 1-directeur Stefano Domenicali duidelijk dat het zal gaan om een plek ergens in het tweede kwartaal van 2022. Er komt een circuit van 5,4 kilometer rond het Hard Rock Stadium, dat ten noorden van Miami ligt. Eerder was er nog sprake van een wedstrijd in de binnenstad van Miami met passages langs de kust. De Formule 1-kalender van dit jaar telde een recordaantal van 23 races, waaronder de Grote Prijs op het circuit van Zandvoort.
"Het is altijd interessant om op een circuit te rijden waar we niet eerder zijn geweest", reageerde Max Verstappen op de website van zijn team Red Bull. "Miami is een geweldige stad en ik weet zeker dat ze er een mooi circuit zullen neerleggen. Ik kom graag in de Verenigde Staten. Het geeft je telkens weer het gevoel dat alles mogelijk is. Ja, ik ben enthousiast dat we in Miami gaan rijden."
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Turnsters Sanne Wevers (35) en Vera van Pol (32) zijn opgenomen in de selectie voor de WK in Rotterdam. Voor beiden is het hun eerste WK sinds 2023.
2 uur geledenBEIJING (ANP) - Novak Djokovic heeft de finale van het ATP-toernooi van Beijing bereikt na een diskwalificatie van zijn tegenstander Daniil Medvedev. De Rus sloeg bij een stand van 7-5 5-3 in het voordeel van Djokovic een bal weg en raakte daarbij een toeschouwer. Hij werd daarop door de umpire gediskwalificeerd.
18 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Wielerteam Visma-Lease a Bike heeft Nathan Van Hooydonck per direct aangesteld als sportief directeur. De Belgische oud-wielrenner van de ploeg gaat leiding geven aan het sportmanagementteam.
20 uur geledenTOKIO (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de finale bereikt van het ATP-toernooi van Tokio. De als eerste geplaatste Spaanse tennisser versloeg in de halve finale in drie sets zijn landgenoot Jaume Munar: 5-7 6-3 6-1.
22 uur geledenBAKOE (ANP) - Judoka Naomi van Krevel is bij de WK judo in Bakoe uitgeschakeld in de eerste ronde in de klasse tot 52 kilogram. De 26-jarige judoka verloor in de hoofdstad van Azerbeidzjan van Tereza Bodnarova uit Tsjechië met ippon.
1 dag geledenBOEKELO (ANP) - Renske Kroeze heeft bij de Military Boekelo-Enschede voor het eerst het Nederlands kampioenschap eventing gewonnen. De 37-jarige amazone hield drievoudig Nederlands kampioene Janneke Boonzaaijer achter zich op het meerkamponderdeel in de paardensport.
1 dag geledenŠENČUR (ANP) - Remco Evenepoel heeft zondag in Slovenië de Europese titel wielrennen veroverd. De Belg versloeg de Italiaan Giulio Ciccone in een spannende sprint à deux. Een andere Italiaan, Christian Scaroni, werd op een kleine minuut derde.
1 dag geleden