Miami voor tien jaar gastheer van Formule 1
MIAMI (ANP) - Miami is vanaf volgend jaar gastheer voor een grand prix uit de Formule 1. De stad in het Amerikaanse Florida heeft zich voor tien jaar verbonden aan de organisatie van de voornaamste autosportklasse.
De race nabij het Hard Rock Stadium in Miami Gardens, de thuishaven van American footballteam Miami Dolphins, wordt de tweede grand prix in de Formule 1 in de Verenigde Staten naast die van Austin.
De organisatoren van de Formule 1 waren al sinds 2019 in gesprek met de autoriteiten van Miami. De exacte datum zal op een later tijdstip bekend worden gemaakt, wel maakte Formule 1-directeur Stefano Domenicali duidelijk dat het zal gaan om een plek ergens in het tweede kwartaal van 2022. Er komt een circuit van 5,4 kilometer rond het Hard Rock Stadium, dat ten noorden van Miami ligt. Eerder was er nog sprake van een wedstrijd in de binnenstad van Miami met passages langs de kust. De Formule 1-kalender van dit jaar telde een recordaantal van 23 races, waaronder de Grote Prijs op het circuit van Zandvoort.
"Het is altijd interessant om op een circuit te rijden waar we niet eerder zijn geweest", reageerde Max Verstappen op de website van zijn team Red Bull. "Miami is een geweldige stad en ik weet zeker dat ze er een mooi circuit zullen neerleggen. Ik kom graag in de Verenigde Staten. Het geeft je telkens weer het gevoel dat alles mogelijk is. Ja, ik ben enthousiast dat we in Miami gaan rijden."
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft in de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai een knappe overwinning geboekt op de Fransman Arthur Fils. De beste tennisser van Nederland was in China met 7-5 6-4 te sterk voor de nummer 8 van de plaatsingslijst. Hij treft de Spanjaard Rafael Jódar in de vierde ronde.
2 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai uitgeschakeld door de Belg Zizou Bergs: 5-7 6-7 (4). Door de nederlaag wordt de Duitser Alexander Zverev in de komende weken voor het eerst de nummer 1 van de wereld.
2 uur geledenOSLO (ANP) - Springruiter Harrie Smolders is goed begonnen aan het nieuwe wereldbekerseizoen. De 46-jarige Nederlander eindigde in Oslo als tweede met zijn 17-jarige ruin Monaco. De zege ging naar de Oostenrijker Max Kühner. De Zwitser Martin Fuchs werd derde.
21 uur geledenCHICAGO (ANP) - Amos Kipruto heeft de marathon van Chicago, een van de zeven majors, op zijn naam geschreven. De 34-jarige Keniaan finishte na 2.01.09, de vijfde tijd ooit gelopen. De Ethiopiër Tadese Takele werd op bijna twee minuten achterstand tweede in 2.02.56, voor landgenoot Milkesa Mengesha (2.03.46).
22 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De hockeyers van Oranje-Rood hebben zich geplaatst voor de finaleweek van de Euro Hockey League. De ploeg uit Eindhoven won ook de tweede wedstrijd in de eerste ronde van het Europese toernooi. Voor eigen publiek werd het Engelse Wimbledon met 5-3 verslagen.
23 uur geledenTOURS (ANP/BELGA) - Per Strand Hagenes heeft de 120e editie van Parijs-Tours gewonnen. De 23-jarige Noor van Team Visma-Lease a Bike bleef in de herfstkoers over 216,2 kilometer de Belg Jasper Stuyven (Soudal Quick-Step) en zijn Franse ploeggenoot Christophe Laporte voor. Laporte schreef de eendagskoers in 2024 op zijn naam.
23 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - Tennisster Zheng Qinwen heeft in Beijing het China Open op haar naam geschreven. De 24-jarige Chinese was in de finale te sterk voor de Russische tiener Mirra Andrejeva: 7-5 6-4.
1 dag geleden