Miami-trainer Martino: Messi komt om te presteren
MIAMI (ANP) - De voetbalfans in de Verenigde Staten hoeven niet bang te zijn dat Lionel Messi zijn nieuwe avontuur bij Inter Miami als een vakantie ziet. Dat zegt de Argentijn Gerardo Martino, die woensdag werd aangesteld als trainer van de club.
"Soms associëren we de Verenigde Staten, en Miami in het bijzonder, met vakantie. Maar dit zijn spelers die willen presteren en concurreren", aldus Martino over zijn landgenoot Messi en de Spanjaard Sergio Busquets. Martino werkte tien jaar geleden met beide spelers samen bij FC Barcelona. Ook was hij een tijdje bondscoach van de Argentijnen.
Martino is bij Inter Miami, de club van voormalig Engels international David Beckham, de opvolger van de ontslagen Phil Neville. "Ik heb dit altijd een uitdaging gevonden", sprak Martino. "Ik geloof dat de Amerikaanse voetbalcompetitie een constante evolutie doormaakt. Dat zie je aan de grote Amerikaanse spelers die nu in Europa voetballen."
Messi maakt vermoedelijk op 21 juli zijn debuut voor Inter Miami in een League Cup-wedstrijd tegen de Mexicaanse club Cruz Azul.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
24 minuten geledenNYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.
53 minuten geledenLONDEN (ANP/DPA) - Arsenal heeft een dag na de verloren finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League de Engelse landstitel gevierd met een parade door Londen. Daarbij waren honderdduizenden supporters aanwezig. Het was voor Arsenal de eerste landstitel sinds 2004.
1 uur geledenMONTEVIDEO (ANP/RTR) - Uruguay gaat zonder Luis Suárez naar het wereldkampioenschap voetbal. De 39-jarige oud-speler van Ajax en FC Barcelona speelde in september 2024 zijn laatste interland, maar had aangegeven beschikbaar te zijn. Bondscoach Marcelo Bielsa maakt van die gelegenheid geen gebruik, is zondag duidelijk geworden bij de bekendmaking van de selectie.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - Japan, de eerste tegenstander van Oranje op het WK voetbal, heeft een nipte zege geboekt in een oefenduel met IJsland. De ploeg van bondscoach Hajime Moriyasu won in Tokio met 1-0, na een laat doelpunt van NEC-aanvaller Koki Ogawa.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste groepstraining voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Bondscoach Ronald Koeman staat met 27 spelers op het veld in Zeist. Ze worden aangemoedigd door 1500 veelal jonge fans die een kaartje hebben bemachtigd voor de oefensessie.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk van Liverpool heeft op Instagram Arne Slot bedankt. De Nederlandse trainer werd zaterdag ontslagen bij de Engelse club.
5 uur geleden