Miami-trainer Martino: Messi komt om te presteren
MIAMI (ANP) - De voetbalfans in de Verenigde Staten hoeven niet bang te zijn dat Lionel Messi zijn nieuwe avontuur bij Inter Miami als een vakantie ziet. Dat zegt de Argentijn Gerardo Martino, die woensdag werd aangesteld als trainer van de club.
"Soms associëren we de Verenigde Staten, en Miami in het bijzonder, met vakantie. Maar dit zijn spelers die willen presteren en concurreren", aldus Martino over zijn landgenoot Messi en de Spanjaard Sergio Busquets. Martino werkte tien jaar geleden met beide spelers samen bij FC Barcelona. Ook was hij een tijdje bondscoach van de Argentijnen.
Martino is bij Inter Miami, de club van voormalig Engels international David Beckham, de opvolger van de ontslagen Phil Neville. "Ik heb dit altijd een uitdaging gevonden", sprak Martino. "Ik geloof dat de Amerikaanse voetbalcompetitie een constante evolutie doormaakt. Dat zie je aan de grote Amerikaanse spelers die nu in Europa voetballen."
Messi maakt vermoedelijk op 21 juli zijn debuut voor Inter Miami in een League Cup-wedstrijd tegen de Mexicaanse club Cruz Azul.
Meer uit Voetbal
FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse voetbalbond heeft het vertrek van bondscoach Julian Nagelsmann bevestigd. Eerder op vrijdag meldden verschillende media, waaronder Sky Sport en Bild Zeitung, al dat de 38-jarige trainer zou vertrekken.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Aanvaller Sébastien Haller heeft afscheid genomen van FC Utrecht. Dat deed de 32-jarige international van Ivoorkust op sociale media. De spits had een aflopend contract in Utrecht.
1 uur geledenNAPELS (ANP) - De Italiaanse voetbalclub Napoli heeft Massimiliano Allegri aangesteld als nieuwe trainer. De 58-jarige Italiaan is de opvolger van Antonio Conte, die in mei zijn afscheid aankondigde. Hij tekende een contract in Napels tot medio 2029.
2 uur geledenVANCOUVER (ANP) - De Algerijnse sterspeler Riyad Mahrez stopt als international. Algerije werd in de Nederlandse nacht van donderdag op vrijdag uitgeschakeld op het WK voetbal na een nederlaag tegen Zwitserland (0-2). "Dit was mijn laatste wedstrijd voor Algerije", zei de aanvoerder.
3 uur geledenARLINGTON (ANP/AFP) - Het is nog onzeker of sterspeler Mohamed Salah van Egypte vrijdagavond aan de aftrap staat voor de wedstrijd in de zestiende finales van het WK voetbal tegen Australië. De 34-jarige aanvaller werd afgelopen weekend tijdens het laatste groepsduel met Iran (1-1) gewisseld met een hamstringprobleem.
4 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse bondscoach Julian Nagelsmann (38) stapt op. Dat melden verschillende Duitse media waaronder Sky Sport en Bild Zeitung op vrijdag. Het vertrek van Nagelsmann komt niet als verrassing, al had hij zelf aanvankelijk aangegeven tot en met het EK van 2028 te willen aanblijven. Duitsland werd in de zestiende finale van het WK voetbal na strafschoppen uitgeschakeld door Paraguay.
5 uur geledenVANCOUVER (ANP) - Zwitserland staat in de achtste finales van het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Murat Yakin bereikte de laatste zestien in de nacht van donderdag op vrijdag door Algerije in Vancouver met 2-0 te verslaan. De Zwitsers spelen in de strijd om een plaats in de kwartfinales eveneens in BC Place Vancouver tegen de winnaar van het duel tussen Colombia en Ghana.
6 uur geleden