Miami Heat wint van LA Lakers in herhaling NBA Finals
LOS ANGELES (ANP) - Miami Heat heeft Los Angeles Lakers in een herhaling van de NBA Finals van vorig jaar de derde nederlaag in vier duels bezorgd. Het werd in het Staples Center in Los Angeles 96-94 voor Heat.
Kendrick Nunn nam 27 punten voor zijn rekening voor de bezoekers, Jimmy Butler was goed voor 24 punten. Bij de thuisploeg had LeBron James niet zijn beste avond. De sterspeler kwam tot 19 punten en was slechts met 7 van zijn 21 schoten succesvol.
In het derde kwart leken de Lakers toch het initiatief te nemen. Ze kwamen, na een 59-52-ruststand in het voordeel van Heat, met 66-63 voor. Na 13 punten op een rij leidde Heat echter weer met 76-66. De thuisploeg was nog dicht bij overtime toen James de bal in de slotfase onderschepte en Alex Caruso bediende. Hij was echter niet trefzeker.
De Lakers konden niet beschikken over Anthony Davis en Dennis Schröder. Davis miste ook de afgelopen drie duels wegens een achillespeesblessure.
Vorig jaar was Los Angeles Lakers in de NBA Finals met 4-2 te sterk voor Miami Heat.
Meer uit Sport
BERG EN TERBLIJT (ANP) - De Belg Remco Evenepoel heeft zijn favorietenrol waargemaakt en voor de eerste keer de Amstel Gold Race gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen klopte titelverdediger Mattias Skjelmose in de sprint van de zestigste editie van de enige Nederlandse wielerklassieker.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - Een Chinese robot heeft de halve marathon van Beijing gelopen in een tijd van 50 minuten en 26 seconden, ruim sneller dan het wereldrecord bij de mannen, dat met 57.20 minuten in handen is van de Oegandees Jacob Kiplimo.
2 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse winnares Paula Blasi hoorde pas op het laatste moment dat ze de Amstel Gold Race mocht rijden door afmeldingen van teamgenoten. Al ver voor de finale was ze gelost, maar samen met Marianne Vos slaagde de wielrenster van UAE Team ADQ erin de achterstand op de groep met favorieten te dichten. "Toen rustte ik even vijf minuten uit en besloot ik ervoor te gaan", zei de 23-jarige Blasi.
3 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - Topfavoriete Demi Vollering zag het plan van haar ploeg mislukken in de Amstel Gold Race. Het Franse FDJ United - SUEZ wilde de koers al vroeg zwaar maken voor de kopvrouw, maar dat zorgde ervoor dat Vollering al ver voor de finale alleen kwam te zitten en zelf de aanvallen van andere favorieten moest pareren. Zo lukte het de later teruggevallen Nienke Vinke en de uiteindelijke winnares Paula Blasi om op zo'n 25 kilometer van de finish een beslissend gat te slaan met de als derde gefinishte Europees kampioen.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton heeft zijn tweede titel van het jaar veroverd. De mondiale nummer 6 was in de finale van het tennistoernooi van München met 6-2 7-5 te sterk voor de Italiaan Flavio Cobolli.
3 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Simeon Catharina (28) heeft bij de EK in het Georgische Tbilisi zilver gepakt in de klasse tot 100 kilogram. Catharina verloor in de finale van de Italiaan Gennaro Pirelli. De Nederlander kreeg een derde straf tijdens de golden score, de verlenging van de finale.
4 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Tennisster Elena Rybakina heeft voor de tweede keer het toernooi van Stuttgart op haar naam geschreven. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst won de finale op het Duitse gravel met 7-5 6-1 van Karolina Muchova.
4 uur geleden