
Miami Heat neemt de leiding in finale Eastern Conference NBA
MIAMI (ANP) - De basketballers van Miami Heat hebben in de play-offs van de NBA de leiding genomen in de finale van de Eastern Conference. Heat was in de eigen FTX Arena in Florida met 118-107 te sterk voor Boston Celtics.
De ploeg uit Miami noteerde in drie van de vier kwarten minder punten en maakte het verschil in het derde kwart (39-14). Halverwege leidden de Celtics nog met 62-54.
Jimmy Butler had met 41 punten een belangrijk aandeel in de zege van Heat. "MVP Butler deed zijn ding. Hij heeft ons op sleeptouw genomen. Tijdens de serie hebben we ook andere jongens nodig die opstaan om Jimmy te helpen", zei ploeggenoot Tyler Herro.
Finale
Het tweede duel van de best-of-seven-serie is donderdag ook in Miami, waarna er twee duels in Boston volgen. De winnaar van de Eastern Conference neemt het in de NBA Finals op tegen de winnaar van de Western Conference. In het westen staan Dallas Mavericks en Golden State Warriors in de finale.
Miami Heat stond ook in 2020 in de finale. Toen werd er met 4-2 verloren van Los Angeles Lakers. De laatste NBA-titel voor Heat dateert van 2013.
Meer uit Sport
DEVENTER (ANP) - Wielrenner Max Poole gaat zaterdag niet van start in de Vuelta. De 22-jarige Brit van de Nederlandse ploeg Picnic PostNL is besmet met het Epstein-Barrvirus (EBV), ook wel bekend als het Pfeiffer-virus, en kan de komende periode niet in actie komen. Dat meldde Picnic PostNL woensdag.
1 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Vechtsporter Reinier de Ridder neemt het 18 oktober op tegen de Amerikaan Anthony Hernandez tijdens het UFC-evenement in Vancouver. De twee vormen het hoofdgevecht in Canada. Dat maakte UFC-baas Dana White bekend.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennissers Carlos Alcaraz en Emma Raducanu zijn in de eerste ronde van het gemengd dubbelspel op de US Open uitgeschakeld. De Spanjaard en de Britse verloren in twee sets van de Brit Jack Draper en de Amerikaanse Jessica Pegula: 4-2 4-2.
17 uur geledenNEW YORK (ANP) - Abdi Nageeye verdedigt op 2 november zijn titel bij de marathon van New York. De organisatie heeft de deelname van de 36-jarige Nederlands recordhouder en van de Keniaanse titelverdedigster Sheila Chepkirui bekendgemaakt.
17 uur geledenTERNEUZEN (ANP/BELGA) - Mathieu van der Poel start woensdag in de Renewi Tour met als voornaamste doel zijn conditie aan te scherpen. De 30-jarige Nederlander van Alpecin-Deceuninck keert in de Nederlands/Belgische rittenkoers terug in het peloton nadat een longontsteking hem voortijdig de Tour de France deed verlaten.
17 uur geledenTERNEUZEN (ANP) - Olav Kooij is fit genoeg om deel te nemen aan de Renewi Tour, een rittenkoers uit de WorldTour door Nederland en België. De 23-jarige sprinter van Visma - Lease a Bike werd ziek na de Ronde van Polen en zegde zondag af voor de eendaagse wielerkoers Cyclassics Hamburg.
23 uur geledenARNHEM (ANP) - Tweevoudig international Martin Laamers is op 58-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn oude club Vitesse bevestigd. De voormalige middenvelder was tien jaar actief in de hoofdmacht van de Arnhemse voetbalclub. Laamers speelde twee keer in het Nederlands elftal. Hij kwam voor Oranje uit tegen Brazilië en tegen de voormalige Sovjet-Unie.
23 uur geleden