Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mia Nicolai en Dion Cooper 13e in halve finale met zeven punten

Mia Nicolai en Dion Cooper 13e in halve finale met zeven punten

LIVERPOOL (ANP) - Mia Nicolai en Dion Cooper hebben met hun liedje Burning Daylight in de eerste halve finale van het Eurovisie Songfestival maar zeven punten bijeen gesprokkeld. Nederland eindigde daarmee op de dertiende plaats van in totaal vijftien landen.

Vijf landen hadden punten over voor de Nederlandse inzending. Moldavië en Zweden gaven elk twee punten aan Nicolai en Cooper. Azerbeidzjan, Noorwegen en Portugal beloonden het lied van Nederland met een punt.

Een plek bij de eerste tien was nodig om de finale te halen. Nummer tien Servië ging door met 37 punten. Daarna volgden Letland (34) en Ierland (10). Alleen Azerbeidzjan en Malta kregen nog minder punten dan Nederland. Zij haalden respectievelijk vier en drie punten. Voor het eerst bepaalde alleen het publiek welke tien acts naar de finale gingen.

De eerste halve finale werd gewonnen door Käärijä uit Finland met 177 punten. Loreen uit Zweden, de uiteindelijke winnares van het songfestival, eindigde op de tweede plaats met 135 punten.

Duitsland werd in de finale 26e en laatste. De rockers van Lord of the Lost kregen achttien punten. Voor het tweede jaar op rij eindigen de oosterburen onderaan. Het is de negende keer in de geschiedenis van het Eurovisie Songfestival dat Duitsland hekkensluiter is. Daarmee nadert het land recordhouder Noorwegen. Dat behaalde elf keer de minste punten. Nederland eindigde vier keer op de laatste plaats in de grote finale, en de 3JS werden in 2011 laatste in de halve finale.

Meer uit Binnenland

Weer honderden nieuwe meldingen van schade aardbeving Groningen

GRONINGEN (ANP) - Het aantal meldingen van schade na de aardbeving in het Groningse Zeerijp is dinsdag gestegen naar 1950, meldt het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG).

57 minuten geleden
Ziekmakende bacteriën steeds vaker bestand tegen antibiotica

BILTHOVEN (ANP) - Bacteriën die huid- en urineweginfecties veroorzaken, zijn steeds vaker bestand tegen de antibiotica die artsen voorschrijven. Ziekenhuizen moeten door de toenemende resistentie vaker 'laatste-redmiddel-antibiotica' gebruiken. Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) meldt dat in een jaarlijks rapport.

1 uur geleden
NAVO-top kampte met hongerige bewaker, zieke iep en losse drempel

DEN HAAG (ANP) - De organisatoren van de NAVO-top in Den Haag hebben op het laatste moment nog allerlei problemen opgelost, blijkt uit een documentaire over hun werk. Hoofdgast Donald Trump kwam veel te laat en bracht de cateraar in het nauw. Een losse drempel werd nog gauw vastgeschroefd om te voorkomen dat een wereldleider zou struikelen. En het eten en drinken voor journalisten werd beschermd tegen beveiligers die trek hadden.

1 uur geleden
Voorzichtig optimisme over nieuwe behandelmethode oorsuizen

MAASTRICHT (ANP) - Een nieuwe behandelmethode voor oorsuizen, ook bekend als tinnitus, heeft veelbelovende resultaten opgeleverd. Hoewel de testgroep klein is, zijn wetenschappers van het Maastricht Universitair Medisch Centrum hoopvol.

1 uur geleden
Rover: vele treinstoringen slecht voor het hele openbaar vervoer

AMERSFOORT (ANP) - De vele treinstoringen van de afgelopen tijd zijn slecht voor het hele ov, omdat meer mensen besluiten "dan maar thuis te werken of voor ander vervoer te zorgen". Dat stelde reizigersvereniging Rover, nadat ProRail had gemeld dat er dit jaar 530 grote incidenten zijn geweest.

1 uur geleden
Eichelsheim: zorgen over Curaçao terecht door onrust in Venezuela

LEIDEN (ANP) - Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim noemt zorgen over Curaçao begrijpelijk in het licht van de spanningen tussen de Verenigde Staten en Venezuela. Dat zei hij maandagavond in een opname van de podcast College Tour van Twan Huys en studenten van de Universiteit Leiden. "De Amerikanen hebben een gevechtskracht opgebouwd die meer is dan wat je nodig hebt voor drugsbestrijding. Dat doen ze niet voor niks."

1 uur geleden
Advocaten schorten werk in zware strafzaken uit protest op

ROTTERDAM (ANP) - Een groep van 46 strafadvocaten heeft aangekondigd bezoeken aan cliënten in de zwaarste gevangenisregimes op te schorten. Dat schrijven ze in een brief aan de presidenten van rechtbanken en gerechtshoven en de hoofdofficieren van justitie. Zij protesteren tegen het feit dat het door de invoering van aangescherpte wetgeving in bijvoorbeeld de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught onmogelijk is geworden vertrouwelijk met hun cliënten te communiceren. Die communicatie is volgens hen "een hoeksteen in de rechtsbijstand". Strafprocessen en voorbereidingen daarvan dreigen door het protest stil te vallen.

1 uur geleden