Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mia Nicolai en Dion Cooper 13e in halve finale met zeven punten

Mia Nicolai en Dion Cooper 13e in halve finale met zeven punten

LIVERPOOL (ANP) - Mia Nicolai en Dion Cooper hebben met hun liedje Burning Daylight in de eerste halve finale van het Eurovisie Songfestival maar zeven punten bijeen gesprokkeld. Nederland eindigde daarmee op de dertiende plaats van in totaal vijftien landen.

Vijf landen hadden punten over voor de Nederlandse inzending. Moldavië en Zweden gaven elk twee punten aan Nicolai en Cooper. Azerbeidzjan, Noorwegen en Portugal beloonden het lied van Nederland met een punt.

Een plek bij de eerste tien was nodig om de finale te halen. Nummer tien Servië ging door met 37 punten. Daarna volgden Letland (34) en Ierland (10). Alleen Azerbeidzjan en Malta kregen nog minder punten dan Nederland. Zij haalden respectievelijk vier en drie punten. Voor het eerst bepaalde alleen het publiek welke tien acts naar de finale gingen.

De eerste halve finale werd gewonnen door Käärijä uit Finland met 177 punten. Loreen uit Zweden, de uiteindelijke winnares van het songfestival, eindigde op de tweede plaats met 135 punten.

Duitsland werd in de finale 26e en laatste. De rockers van Lord of the Lost kregen achttien punten. Voor het tweede jaar op rij eindigen de oosterburen onderaan. Het is de negende keer in de geschiedenis van het Eurovisie Songfestival dat Duitsland hekkensluiter is. Daarmee nadert het land recordhouder Noorwegen. Dat behaalde elf keer de minste punten. Nederland eindigde vier keer op de laatste plaats in de grote finale, en de 3JS werden in 2011 laatste in de halve finale.

Meer uit Binnenland

Meeste niet-bezorgde stempassen alsnog bij kiezers afgeleverd

DEN HAAG (ANP) - Een week voor de Tweede Kamerverkiezingen zijn de meeste problemen met niet-bezorgde stempassen opgelost of zijn de stempassen onderweg. Dat melden PostNL en de gemeenten waar kiezers meldden dat ze geen kaart hadden ontvangen.

30 minuten geleden
Invasieve kikkers bezig aan opmars, onderzoekers vrezen gevolgen

LEIDEN (ANP) - Invasieve exotische meerkikkers zijn in het zuidoosten van Nederland bezig aan een opmars. Dat levert risico's op voor inheemse amfibieën, waarschuwen onderzoekers van Ravon, Universiteit Leiden en Naturalis. "Kikkers eten eigenlijk alles wat in hun mond past - en de meerkikker heeft een behoorlijk grote mond", schrijven ze.

36 minuten geleden
FNP komt met skûtsje naar Den Haag en wil aandacht voor regio

DEN HAAG (ANP) - Lijsttrekker van de Fryske Nasjonale Partij (FNP) Aant Jelle Soepboer is met een skûtsje aangekomen in Den Haag om aandacht te vragen voor de regio. "Als Den Haag niet bereid is om naar ons te komen, dan komen wij wel naar Den Haag", zei Soepboer woensdag, die hoopt een zetel te behalen bij de verkiezingen volgende week.

1 uur geleden
Kabinet wil richting 2050 minder afvalverbranding, mogelijk dwang

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat Nederland richting 2050 minder afval verbrandt. Daarbij is "gedwongen afbouw" van de capaciteit van afvalverbranders een optie. Dat staat in een verklaring die demissionair staatssecretaris Thierry Aartsen (Milieu, VVD), staatssecretaris Eugène Heijnen (Fiscaliteit, BBB) en minister Sophie Hermans (Klimaat, VVD) met de Tweede Kamer hebben gedeeld.

1 uur geleden
COA en COC versterken samenwerking na onveiligheidsmeldingen

DEN HAAG (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) versterkt de samenwerking met COC Nederland, na meldingen dat ruim de helft van de queer asielzoekers en statushouders zich onveilig voelt in de opvang. Volgens de belangenorganisatie heeft 57 procent van de ondervraagden discriminatie en verbaal, en soms ook fysiek, geweld ervaren.

1 uur geleden
Onderzoek: groot deel AI-antwoorden op nieuwsvragen onbetrouwbaar

GENÈVE (ANP/AFP) - Een groot deel van de antwoorden die AI-chatbots geven op nieuwsvragen blijkt niet accuraat te zijn. Dat meldt de NOS op basis van een internationaal onderzoek waaraan de publieke omroep (NPO) heeft meegedaan, samen met 21 andere publieke omroepen uit Europa, Canada en de VS.

1 uur geleden
Zoon Ridouan Taghi maakt procesafspraken met OM in strafzaak

ZWOLLE (ANP) - Faissal T., de zoon van Ridouan Taghi, heeft in zijn strafzaak procesafspraken gemaakt met het Openbaar Ministerie. Dat bleek woensdag tijdens een voorbereidende zitting in de rechtbank in Zwolle. Wat die afspraken precies inhouden, is niet bekendgemaakt.

2 uur geleden