Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mia en Dion balen na mislopen songfestivalfinale

Mia en Dion balen na mislopen songfestivalfinale

LIVERPOOL (ANP) - Mia Nicolai en Dion Cooper zijn teleurgesteld dat ze de finale van het Eurovisie Songfestival in Liverpool niet hebben gehaald. De twee vinden het enorm "balen", maar gaan desondanks met opgeheven hoofd naar huis, zo vertelden ze aan de Nederlandse media na afloop van de eerste halve finale.

"We komen voor het hele avontuur, voor het hele verhaal en het is gewoon ontzettend jammer dat het vanavond eindigt", zei Cooper. De zanger is wel "super dankbaar" dat hij en Nicolai het avontuur samen hebben mogen doen. "We kunnen met opgeheven hoofd naar huis. Het is wat het is. Ik ga nog wel even balen, maar dat hoort er ook bij. Ik ben trots op wat we gedaan hebben."

Cooper vindt dat hij en Nicolai pech hebben gehad met de loting en dat de jurystemmen dit jaar wegvielen in de halve finales. "Waar heeft het aan gelegen? Ik denk dat we gewoon een hele moeilijke hadden qua halve finale. Het was gewoon een ijzersterke pot", stelde hij. "En we hadden voor het eerst dit jaar alleen televoting. Aan ons heeft het niet gelegen, wij hebben alles gegeven." Daar sloot ook Nicolai zich bij aan.

De zangeres is net als Cooper trots op hun gezamenlijke prestatie, en ook dat ze zelf is gegroeid en veel heeft geleerd tijdens haar songfestivalavontuur. "Ik ging van twintig keer op het podium te hebben gestaan ineens naar zoveel mensen. Dat heb ik gewoon gedaan zonder paniek of wat dan ook. Daar ben ik echt zo trots op."

Cooper denkt niet dat die minimale ervaring de twee uiteindelijk fataal is geworden. "Nee, dat voel ik niet. (...) Er was zoveel geweld in deze halve finale en wij zaten er helaas niet tussen. Dat is balen, maar that's it."

Nicolai: "Ik voel me nog steeds wel een winnaar voor mezelf. We hebben zoveel mooie dingen in onszelf kunnen overwinnen door dit gewoon aan te gaan en het echt te durven. Het is best wel een ding zo'n Eurovisie Songfestival."

Nu het songfestivalavontuur is afgelopen, ligt de toekomst voor de artiesten open. Of ze weer samen gaan zingen, weten de twee nog niet. "Wie weet", vertelde Nicolai. Ze neemt voorlopig eerst even rust. "Ik denk dat ik tot zondag vrij neem en vanaf dan staan er weer allemaal sessies in de studio gepland en dat ga ik gewoon doorzetten." Ook Cooper heeft nog geen concrete plannen. "Mijn brein gaat even tot nu toe, zeg maar", zei de zanger.

Meer uit Binnenland

Nieuwe reizigerstunnel Brittenpassage Amsterdam-Zuid geopend

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam-Zuid is zondag de nieuwe reizigerstunnel de Brittenpassage in gebruik genomen. Deze tunnel was nodig vanwege het groeiend aantal reizigers dat dagelijks station Zuid aandoet. De nieuwe passage is 17,5 meter breed en 4 meter hoog en heeft nieuwe liften, roltrappen en winkels.

2 uur geleden
Neergeschoten verdachte na overval Rotterdam-Zuid is Schiedammer

ROTTERDAM (ANP) - De verdachte die zaterdagmiddag na een gewelddadige overval in Rotterdam-Zuid door de politie werd neergeschoten, is een 28-jarige Schiedammer. De andere aangehouden verdachte is een 29-jarige man zonder vaste woonplaats, meldt de politie, die op zoek is naar meer verdachten.

3 uur geleden
Zes minderjarigen migrantenboot naar Ter Apel, één asielaanvraag

CADZAND (ANP) - Van de 38 opvarenden op de migrantenboot, die zaterdag aan land werd gebracht in Cadzand, waren er zes minderjarig. Zij zijn overgebracht naar Ter Apel, laat de marechaussee weten. Een meerderjarige opvarende heeft asiel aangevraagd, de overige mannen doorlopen de vreemdelingenprocedure. Voor hen wordt opvang geregeld.

5 uur geleden
Politie herleidde één geweldsoproep tot individu

DEN HAAG (ANP) - In één geval is het de politie gelukt om vóór afgelopen weekend een online oproep tot geweld te linken aan een individu, zegt een woordvoerder van de korpsleiding in reactie op de Gen Z-protesten van zaterdag. Het ging volgens hem om een jongen van 16 jaar uit het zuidwesten van het land, die met naam en toenaam opriep tot geweld.

6 uur geleden
Marechaussee nog in gesprek met migranten van rubberboot Cadzand

HOOGERHEIDE (ANP) - Het is nog niet duidelijk waar de groep migranten die zaterdagochtend op een rubberboot voor de Zeeuwse kust uit zee is gehaald, naartoe gaat. Op dit moment wordt nog met de mannen gesproken, laat een woordvoerder van de marechaussee weten. Het is volgens hem ook nog te vroeg om te zeggen waar de mensen vandaan kwamen, waar ze op de boot zijn gestapt en waar ze naartoe wilden.

8 uur geleden
Bijna alle 34 opgepakte relschoppers in Den Haag weer vrij

DEN HAAG (ANP) - Van de 34 mensen die zaterdag zijn aangehouden tijdens de onlusten in Den Haag zijn er 33 weer vrij. Een van hen zit nog vast, laat de politie een dag later weten. De voornamelijk minderjarige jongeren werden opgepakt voor openlijke geweldpleging, het dragen van gezichtsbedekkende kleding en het bezit van illegaal vuurwerk. Ze komen uit onder meer Amsterdam, Beerta, Lemele en Zwijndrecht.

9 uur geleden
Man (43) uit Amsterdam aangehouden voor autobranden Almelo

ALMELO (ANP) - De politie heeft een 43-jarige man uit Amsterdam aangehouden die mogelijk betrokken was bij een of meerdere autobranden in Almelo zaterdagavond. De politie kwam hem op het spoor "door een duidelijk signalement".

9 uur geleden