MH17-zitting later begonnen door technische problemen
SCHIPHOL (ANP) - Door technische problemen is de zitting in het MH17-proces donderdag later begonnen dan gepland. De problemen zaten vooral bij de livestream, kijkers kregen enkel een groen scherm te zien. Alle zittingen worden rechtstreeks via internet getoond, mensen over de hele wereld volgen deze. De zitting zou om 10.00 uur beginnen, dat werd ruim een uur later.
Deze week staat het monsterproces in het teken van de onderzoekswensen van de verdediging van verdachte Oleg Poelatov. De Rus is de enige van vier verdachten die zich door advocaten laat vertegenwoordigen. De andere drie verdachten - Igor Girkin, Sergej Doebinski en Leonid Chartsjenko - hebben niets laten horen.
Vlucht MH17 van Malaysia Airlines - onderweg van Amsterdam naar Kuala Lumpur - werd op 17 juli 2014 neergeschoten boven het oosten van Oekraïne. Daar was een conflict gaande tussen pro-Russische separatisten en Oekraïense regeringstroepen. Alle inzittenden, onder wie bijna tweehonderd Nederlanders, kwamen om het leven.
Meer uit Binnenland
HAAKSBERGEN (ANP) - De opvang van asielzoekers in Haaksbergen (Overijssel) moet gebeuren op één centrale locatie en op een plek waar meer mensen wonen, dus in een drukkere omgeving. Zo oordeelt een meerderheid van deelnemers aan een referendum over het azc. De uitkomst werd vrijdag bekendgemaakt en door burgemeester Gerard van den Hengel (VVD) in ontvangst genomen namens de gemeenteraad.
44 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Comité Iran Vrij vraagt zich af wie het neerschieten van de Iraniër in Schoonhoven op zijn geweten heeft. "We moeten het politieonderzoek afwachten, maar als de lange arm van het mullahregime opnieuw achter deze aanslag zit, kunnen we dit echt niet langer tolereren", schrijft het comité op X.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politiemedewerker van Iraanse afkomst die donderdagochtend werd neergeschoten in Schoonhoven heeft zich eerder uitgesproken tegen het Iraanse regime, meldde justitieminister David van Weel voor aanvang van de ministerraad. Hij meldde eerder al dat verschillende autoriteiten alert zijn en maatregelen hebben genomen.
1 uur geledenDE HOEVE (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft besloten de zaak over het fatale ongeluk met een heteluchtballon in augustus vorig jaar te seponeren. De gezagvoerder treft geen schuld, concludeert de landelijke luchtvaartofficier van justitie.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jongeren gebruiken vooral sociale media als TikTok en Snapchat om op de hoogte te blijven van het nieuws, maar ze hebben weinig vertrouwen in die platforms. Een onderzoek onder ruim duizend tieners concludeert dat.
2 uur geledenKLUNDERT (ANP) - De zeehavenpolitie van Zeeland-West-Brabant heeft in de Brabantse plaats Klundert acht verdachten aangehouden in verband met een eerdere vondst van honderden kilo's cocaïne in een busje in Papendrecht. Dat heeft de politie in de nacht van donderdag op vrijdag bekendgemaakt.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het gesprek dat EU-leiders hadden met de Hongaarse premier Viktor Orbán was "niet gezellig", stelde premier Rob Jetten na afloop van de EU-top. "En dat was ook precies het doel", zei hij. "Het is eigenlijk schandalig dat hij elke keer weer dwarsligt voor iets wat alle Europeanen raakt."
9 uur geleden