MH17-zitting later begonnen door technische problemen
SCHIPHOL (ANP) - Door technische problemen is de zitting in het MH17-proces donderdag later begonnen dan gepland. De problemen zaten vooral bij de livestream, kijkers kregen enkel een groen scherm te zien. Alle zittingen worden rechtstreeks via internet getoond, mensen over de hele wereld volgen deze. De zitting zou om 10.00 uur beginnen, dat werd ruim een uur later.
Deze week staat het monsterproces in het teken van de onderzoekswensen van de verdediging van verdachte Oleg Poelatov. De Rus is de enige van vier verdachten die zich door advocaten laat vertegenwoordigen. De andere drie verdachten - Igor Girkin, Sergej Doebinski en Leonid Chartsjenko - hebben niets laten horen.
Vlucht MH17 van Malaysia Airlines - onderweg van Amsterdam naar Kuala Lumpur - werd op 17 juli 2014 neergeschoten boven het oosten van Oekraïne. Daar was een conflict gaande tussen pro-Russische separatisten en Oekraïense regeringstroepen. Alle inzittenden, onder wie bijna tweehonderd Nederlanders, kwamen om het leven.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Burgemeester Femke Halsema van Amsterdam laat weten dat er bij de WorldPride in haar stad "waar nodig" extra maatregelen worden getroffen. Dit naar aanleiding van de aanslag in Berlijn zaterdag.
2 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het Zomercarnaval in Rotterdam is zaterdag wat de politie betreft rustig verlopen. Er waren her en der opstootjes waar de politie moest optreden, maar er deden zich geen grote incidenten voor, aldus de politie. Er zijn in totaal 29 mensen aangehouden, voor allerlei verschillende zaken.
4 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De zon wordt binnenkort bijna helemaal verduisterd. Zoiets komt in Nederland niet vaak voor, en daarom komen mensen op meerdere plekken samen om dat te bekijken. Zo openen sterrenwachten hun deuren, en sommige gaan juist naar buiten, naar mensen toe.
43 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Ruim 2500 dansers en danseressen trekken zaterdagmiddag door het centrum van Rotterdam, bekeken door vele duizenden bezoekers. De 42e editie van het festijn verloopt tot dusver feestelijk en zonder grote problemen. Met zo'n 25 graden zit het weer ook mee.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Koningin Máxima heeft zaterdagmiddag voorafgaand aan de opening van WorldPride 2026 het Pride Park in het Amsterdamse Vondelpark bezocht. Máxima noemde het een "historisch moment" om bij de openingsceremonie te zijn. Samen met burgemeester Femke Halsema sprak zij met vertegenwoordigers van verschillende organisaties uit de lhbtiqa+-gemeenschap.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft in 2025 een record aan crimineel vermogen in beslag genomen. Het gaat om 433 miljoen euro aan geld en goederen. Het is het vierde jaar op rij dat de cijfers zijn gestegen.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zoek- en reddingsteams hebben bij het Indonesische eiland Sulawesi een boot met dertien opvarenden, onder wie vier Nederlandse toeristen, teruggevonden. De Nederlandse opvarenden zijn ongedeerd, bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken (BuZa).
22 uur geleden