MH17-proces waarschijnlijk maanden vertraagd
SCHIPHOL (ANP) - Het omvangrijke MH17-proces loopt waarschijnlijk maanden vertraging op. De rechtbank wil nog een poging doen om een belangrijke Russische getuige te horen. Tot dit verhoor is geweest, of definitief niet door kan gaan, kan het Openbaar Ministerie niet met de strafeisen komen tegen de vier verdachten. Deze zouden half november komen, maar dit wordt nu mogelijk pas februari volgend jaar, zei de officier van justitie dinsdag in de rechtbank op Schiphol.
In april van dit jaar is een rechtshulpverzoek aan Rusland gestuurd met het verzoek Sergej Moetskajev, commandant van de 53ste luchtafweerbrigade, te horen. Deze Russische eenheid is volgens het internationale onderzoeksteam verantwoordelijk voor het leveren van de Buk-raket die MH17 op 17 juli 2014 zou hebben neergehaald.
Na een aanvankelijk positieve reactie van Rusland op dit rechtshulpverzoek in augustus, bleef het stil. De rechtbank wil dat er een nieuwe poging wordt gedaan om Moetskajev te horen, met als deadline 1 februari. Als hij dan nog niet is gehoord, verwacht de rechtbank dat het niet meer gaat lukken.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Internationale studenten leveren over hun hele levensloop gemiddeld een positieve bijdrage aan de Nederlandse overheidsfinanciën. Tot die conclusie komt het Centraal Planbureau (CPB) na een onderzoek. Deze uitkomst is in lijn met eerdere analyses van het CPB.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI heeft code geel afgegeven voor het hele land vanwege zware onweersbuien. Eerst gold de weerswaarschuwing alleen voor de kustprovincies en de Waddeneilanden. De onweersbuien zullen volgens het KNMI eerst aan de kust plaatsvinden, waarna ze landinwaarts zullen trekken. Maandagavond wordt het geleidelijk droger.
3 uur geledenPHILIPSBURG (ANP) - Alle scholen op Sint Maarten zijn maandag 31 augustus gesloten vanwege slecht weer. Voor het eiland geldt een overstromingswaarschuwing, zo heeft de regering zondagavond (lokale tijd) laten weten.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Psychiater Jim van Os heeft excuses aangeboden aan de ouders van de 17-jarige Milou Verhoof. Zij overleed in oktober 2023 door euthanasie. Van Os stuurde met dertien collega's een brief naar het Openbaar Ministerie, waarin ze vroegen om een verkennend onderzoek naar haar ouders en behandelaars. Van Os betuigde zijn spijt zondag in het programma Zomergasten op NPO2.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Familieleden van twee Nederlanders die worden vermist na de overstromingen in Nepal en Tibet zijn "diep aangeslagen" en "leven tussen hoop en vrees". Dat laten ze weten in een verklaring die is verspreid door de organisatie Namens de Familie, die ze bijstaat.
13 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De drie mensen die zaterdagavond laat om het leven kwamen door een aanrijding op de dijk tussen Lelystad en Enkhuizen zijn jongemannen van 17 en 19 jaar. Twee van 17 jaar komen uit Oisterwijk en uit Groesbeek, de 19-jarige uit Delft, maakte de politie zondagmiddag bekend. Vijf anderen raakten gewond.
17 uur geledenDEVENTER (ANP) - De brand in een pand aan de Brink in de binnenstad van Deventer is geblust. Rond 14.30 uur kon de brandweer het sein brand meester geven. Over de oorzaak van de brand en de schade is nog niets bekend.
18 uur geleden