MH17-nabestaanden willen vliegverbod boven crisisgebieden
HILVERSUM (ANP) - Vluchten van passagiersvliegtuigen boven crisisgebieden moeten wereldwijd verboden worden. Dat zeggen nabestaanden van de ramp met de MH17 die in 2014 alle 298 inzittenden, vooral Nederlanders, het leven kostte.
Anderhalve week geleden werd in Iran een passagierstoestel van Ukraine International Airlines uit de lucht geschoten. Alle 176 inzittenden kwamen om. "Er was ook een KLM-toestel dat een dag eerder, op 7 januari, boven Irak vloog, terwijl het daar onveilig was", zei Piet Ploeg namens de nabestaanden in WNL Op Zaterdag op NPO Radio 1. Hij vraagt zich af "wat er nog meer moet gebeuren voordat wordt ingegrepen."
"We roepen de Nederlandse regering op om maatregelen te nemen in internationaal verband om het luchtruim veiliger te maken", aldus Ploeg. Zowel het passagiersvliegtuig MH17 als het passagiersvliegtuig in Iran is volgens hem onterecht aangezien als "vijandige projectiel dat uitgeschakeld moest worden".
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - In de duinen van Den Haag is dinsdagavond brand uitgebroken. De brandweer bestrijdt het vuur en heeft een NL-Alert verzonden vanwege de rook die vrijkomt.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De patiëntengegevens die zijn gestolen bij de hack bij softwareleverancier ChipSoft zijn nergens gepubliceerd en de gegevens zijn inmiddels vernietigd. Dat meldt het bedrijf in een verklaring op de eigen website.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe Nationaal Park Hollandse Duinen langs de Zuid-Hollandse kust moet een plek worden waar mensen en dieren tot rust kunnen komen. Arno Bonte, gedeputeerde natuur voor de provincie Zuid-Holland, wil er op sommige plekken extra recreatiemogelijkheden realiseren terwijl op andere locaties juist de natuur voorrang krijgt. Door de natuur te verbeteren verwacht hij ook dat het makkelijker wordt om vergunningen te verlenen voor bijvoorbeeld het bouwen van woningen. Vergunningen daarvoor worden nu moeizaam verstrekt vanwege de problemen met stikstof.
5 uur geledenBUSSUM (ANP) - De politie heeft dinsdag een man opgepakt in het onderzoek naar een moord in Hilversum in 2011. Het gaat om een 61-jarige man uit Bussum, die verdacht wordt van betrokkenheid bij de dood van Pablo Hermeler.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Opnieuw heeft de politie geschoten tijdens een voorval met een persoon met "onbegrepen gedrag". Dit keer ging het om een situatie in Hilversum. De man of vrouw in kwestie moest met een ambulance naar het ziekenhuis.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - De vele feestvierders die met de trein reisden tijdens Koningsdag hebben weer een boel viezigheid achtergelaten. De NS heeft zeven treinstellen uit de dienstregeling gehaald omdat ze te smerig waren om ingezet te worden. "Reizigers kunnen de komende dagen nog hinder ondervinden", meldt het vervoersbedrijf.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In bijna heel Nederland geldt een verhoogd risico op natuurbranden, doordat het al een tijdje niet heeft geregend. In zeker 20 van de 25 veiligheidsregio's is fase 2 van kracht, het hoogste waarschuwingsniveau.
9 uur geleden