MH17-nabestaanden applaudisseren voor levenslange strafeisen
SCHIPHOL (ANP) - De officieren van justitie werden woensdag na het uitspreken van de levenslange strafeisen tegen de vier MH17-verdachten met applaus onthaald. Aan het einde van een drie dagen durend betoog kwam het Openbaar Ministerie tot de conclusie dat alleen de zwaarst mogelijke straf recht doet.
In de aparte ruimte in het justitieel complex op Schiphol, waar de nabestaanden tijdens schorsingen van de omvangrijke strafzaak kunnen zitten, werd geklapt toen de officieren van justitie daar binnen liepen. Een van de nabestaanden liet weten "opgelucht, en misschien wel blij" te zijn met de strafeis.
De voorzitter van de rechtbank sprak na afloop van het uitspreken van de eis zijn waardering uit voor de nabestaanden, sommigen waren nagenoeg iedere zittingsdag in de rechtbank aanwezig. "Het is van belang voor de nabestaanden wat er vandaag is gebeurd. Ik zag dat er af en toe emoties opspeelden door wat er door het Openbaar Ministerie werd gezegd. En ik zag een bemoedigend schouderklopje. Dat wil ik gezegd hebben."
Het OM haalde tijdens het requisitoir aan dat veel nabestaanden over hun geliefden hebben gesproken in hun nabestaandenverklaringen. "Hiermee hebben zij een stem en een gezicht gegeven aan de 298 slachtoffers en blijft de herinnering aan hen in dit strafproces levend."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat kinderen niet meer automatisch alleen de achternaam van hun vader krijgen, als de ouders het niet eens worden over de naam. Een aangenomen motie van die strekking van PRO en D66 is vertaald in een wetsvoorstel dat in januari in consultatie gaat. Belanghebbenden krijgen dan de gelegenheid hun mening te geven voor het wetsvoorstel wordt ingediend.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft vrijdag naar schatting tussen de 150 en 200 demonstranten aangehouden bij de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft aan de Plimsollweg in Amsterdam-West. Ze worden verdacht van huisvredebreuk, meldt de politie.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hackers gebruiken AI om hun cyberaanvallen sneller, groter en efficiënter te maken. Daarvoor waarschuwt antiterrorismecoördinator NCTV. Marc Kuipers, hoofd van de organisatie, zegt dat bestuurders snel de bescherming op orde moeten brengen. "Door AI komt cyberdreiging in een stroomversnelling en we moeten nu actie ondernemen."
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is volgens premier Rob Jetten "niet passend" als hij bij de Rode Lijn-demonstratie zondag tegen het voortdurende geweld in Gaza aanwezig zou zijn. Dat zei hij vrijdag op zijn wekelijkse persconferentie. Toen hij vorig jaar nog in de oppositie zat, was hij wel bij een Rode Lijn-protest aanwezig.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de rechtbank in Den Haag vrijdag gevraagd om de 44-jarige bestuurder die eind maart 2024 in Den Haag in zijn tram over een man heen reed schuldig te verklaren, maar geen straf op te leggen. Het 37-jarige slachtoffer zonder vaste woon- of verblijfplaats was op het spoor gaan liggen en is honderden meters meegesleept door de tram, die daardoor ontspoorde. De man overleefde de aanrijding niet.
12 uur geledenHAARLEMMERMEER (ANP) - Het vliegtuig waarover een bommelding binnenkwam tijdens een vlucht van Praag naar Amsterdam is veilig op Schiphol geland. Het gaat opnieuw om een vlucht van KLM. Het vliegtuig is doorzocht, maar er zijn geen explosieven gevonden, laat de marechaussee weten.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Nederland moet ook komend jaar asielzoekers van andere EU-landen overnemen. Nederland kan ervoor kiezen dit af te kopen of op een andere manier bij te dragen aan landen waar dit jaar bovengemiddeld veel asielzoekers aankwamen. Het gaat om Griekenland, Cyprus, Italië en Spanje.
13 uur geleden