Mexico zet programma op om gedeporteerde burgers te ondersteunen
MEXICO-STAD (ANP) - Mexico zet een programma op om burgers die uit de Verenigde Staten gedeporteerd kunnen worden te ondersteunen. Dat meldt CNN. De Mexicaanse minister van Binnenlandse Zaken Rosa Icela Rodríguez kondigde het programma "Mexico omarmt je" aan op de dag dat Donald Trump weer president van de VS werd.
"Mexico zal er alles aan doen om mensen die gerepatrieerd worden te verdedigen, te verzorgen en om dat wat nodig is toe te wijzen, zodat zij weer in hun geboorteland kunnen worden opgenomen", zei Rodríguez tijdens een persconferentie.
Mexicaanse staatsburgers zullen bij aankomst in het land onder meer 2000 Mexicaanse peso's (omgerekend zo'n 94 euro) ontvangen die ze kunnen gebruiken om terug te reizen naar de plaats waar ze oorspronkelijk vandaan komen.
Massadeportaties
Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken wordt aan het plan gewerkt sinds Trump zijn plan voor massadeportaties aankondigde.
De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft Mexicaanse burgers die in de VS wonen, opgeroepen rustig te blijven. Ook gaf ze aan te blijven proberen in contact te staan met het team van Trump.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP) - De Chinese president Xi Jinping heeft donderdag tegen de Britse premier Keir Starmer gezegd dat China klaar is voor een langdurig strategisch partnerschap met Groot-Brittannië. Dat blijkt uit een gezamenlijke verklaring na hun ontmoeting in Beijing.
27 minuten geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft regeringsbeleid dat gericht was op ongeveer 5600 wettelijk erkende vluchtelingen in Minnesota tijdelijk geblokkeerd. De vluchtelingen wachten op een permanente verblijfsvergunning (greencard).
1 uur geledenNIAMEY (ANP) - In de vroege ochtend van donderdag waren aanhoudende schotenwisselingen en luide explosies te horen nabij de internationale luchthaven van Niamey in Niger, aldus een getuige van persbureau Reuters. Op X verspreide video's tonen dat de nachtelijke skyline lijkt te worden verlicht door geweervuur, al is niet duidelijk hoe actueel die beelden zijn.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Mexico gaat door met het leveren van ruwe olie aan Cuba. President Claudia Sheinbaum beschouwt de olie-export naar Cuba als "humanitaire hulp", zei ze woensdag tegen verslaggevers. "Die hulp gaat door, net als aan andere landen", zei ze.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De omstreden inzet van troepen van de Nationale Garde en mariniers in Amerikaanse steden heeft vorig jaar bijna een half miljard dollar (418 miljoen euro) gekost. Dat becijferde de rekenkamer van het Amerikaanse parlement, de Congressional Budget Office.
7 uur geledenATLANTA (ANP/RTR) - De FBI heeft een huiszoeking gedaan bij een verkiezingskantoor in Fulton County, Georgia. Deze zou verband houden met herhaalde beweringen van de Amerikaanse president Donald Trump over verkiezingsfraude bij de door hem verloren presidentsverkiezingen van 2020.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider heeft na een ontmoeting met de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio uitgehaald naar de machtshebbers in Venezuela. "We hebben het over criminelen. Ze hebben opzettelijk mensen vermoord. Ze hebben ervoor gezorgd dat een derde van onze bevolking ons land heeft verlaten en is gevlucht", zei Nobelprijswinnares María Corina Machado in Washington tegen de pers.
7 uur geleden