Mexico zet programma op om gedeporteerde burgers te ondersteunen
MEXICO-STAD (ANP) - Mexico zet een programma op om burgers die uit de Verenigde Staten gedeporteerd kunnen worden te ondersteunen. Dat meldt CNN. De Mexicaanse minister van Binnenlandse Zaken Rosa Icela Rodríguez kondigde het programma "Mexico omarmt je" aan op de dag dat Donald Trump weer president van de VS werd.
"Mexico zal er alles aan doen om mensen die gerepatrieerd worden te verdedigen, te verzorgen en om dat wat nodig is toe te wijzen, zodat zij weer in hun geboorteland kunnen worden opgenomen", zei Rodríguez tijdens een persconferentie.
Mexicaanse staatsburgers zullen bij aankomst in het land onder meer 2000 Mexicaanse peso's (omgerekend zo'n 94 euro) ontvangen die ze kunnen gebruiken om terug te reizen naar de plaats waar ze oorspronkelijk vandaan komen.
Massadeportaties
Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken wordt aan het plan gewerkt sinds Trump zijn plan voor massadeportaties aankondigde.
De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft Mexicaanse burgers die in de VS wonen, opgeroepen rustig te blijven. Ook gaf ze aan te blijven proberen in contact te staan met het team van Trump.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz acht het momenteel onwaarschijnlijk dat de Verenigde Staten Duitsland zullen voorzien van de Tomahawk-kruisraketten die de toenmalige president Joe Biden in 2024 toezegde.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Jean-Luc Mélenchon, het kopstuk van de uiterst linkse partij La France Insoumise (LFI), zal zich kandidaat stellen voor de presidentsverkiezingen van volgend jaar. "Ja, ik ben kandidaat," vertelde Mélenchon aan televisiezender TF1.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz stelt dat de Verenigde Staten, ondanks meningsverschillen, een centrale rol spelen binnen de NAVO en bagatelliseert de spanningen met president Donald Trump. Merz reageerde op de door Washington aangekondigde terugtrekking van Amerikaanse troepen uit Duitsland.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat de Verenigde Staten hebben gereageerd op een nieuw vredesvoorstel via bemiddelaar Pakistan. Iran is die reactie aan het bekijken, melden Iraanse media.
3 uur geledenJEANTES (ANP) - In de Noord-Franse plaats Jeantes zijn drie Nederlanders omgekomen door een zwaar verkeersongeval. Ook raakten drie mensen gewond, van wie één ernstig, meldden lokale Franse media, waaronder de krant Le Courrier. Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigt dat er drie Nederlanders zijn overleden: een 71-jarige vrouw en twee mannen van 58 en 74 jaar oud.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt de samenwerking met Finland te versterken door een overeenkomst te sluiten over drones. Dat betekent onder meer dat Kyiv zijn technologie en gevechtsexpertise, ontwikkeld tijdens de vier jaar durende oorlog met Rusland, gaat delen met de Finnen.
3 uur geledenNABLUS (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft een 26-jarige man gedood in Nablus, in de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid. Vier anderen zouden gewond zijn geraakt.
4 uur geleden