Mexico wint in Copa América, maar verliest aanvoerder Álvarez
HOUSTON (ANP/AFP) - De nationale voetbalploeg van Mexico is het toernooi om de Copa América begonnen met een overwinning. Maar de vreugde over de 1-0-zege op Jamaica in Houston werd getemperd door het geblesseerd uitvallen van aanvoerder Edson Álvarez. De oud-speler van Ajax verliet al na een halfuur huilend het veld met vermoedelijk een hamstringblessure.
Mexico dankte de winst aan een doelpunt van verdediger Gerardo Arteaga in de 69e minuut. Kort ervoor was Feyenoorder Santiago Giménez gewisseld bij de Mexicanen, die in de 50e minuut een doelpunt van de Jamaicaan Michail Antonio na ingrijpen van de VAR afgekeurd zagen worden wegens buitenspel.
Mexico neemt het dinsdag op tegen Venezuela, dat in de eerste speelronde Ecuador met 2-1 versloeg. Ecuador-aanvoerder Enner Valencia kreeg al na 22 minuten rood na een onbesuisde actie. Desondanks kwam zijn ploeg kort voor rust aan de leiding via Jeremy Sarmiento. Venezuela draaide de stand na rust om dankzij doelpunten van Jhonder Cádiz en Eduard Bello.
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
14 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
14 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
15 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
16 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
16 uur geledenCOMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.
17 uur geleden