Mexico wint in Copa América, maar verliest aanvoerder Álvarez
HOUSTON (ANP/AFP) - De nationale voetbalploeg van Mexico is het toernooi om de Copa América begonnen met een overwinning. Maar de vreugde over de 1-0-zege op Jamaica in Houston werd getemperd door het geblesseerd uitvallen van aanvoerder Edson Álvarez. De oud-speler van Ajax verliet al na een halfuur huilend het veld met vermoedelijk een hamstringblessure.
Mexico dankte de winst aan een doelpunt van verdediger Gerardo Arteaga in de 69e minuut. Kort ervoor was Feyenoorder Santiago Giménez gewisseld bij de Mexicanen, die in de 50e minuut een doelpunt van de Jamaicaan Michail Antonio na ingrijpen van de VAR afgekeurd zagen worden wegens buitenspel.
Mexico neemt het dinsdag op tegen Venezuela, dat in de eerste speelronde Ecuador met 2-1 versloeg. Ecuador-aanvoerder Enner Valencia kreeg al na 22 minuten rood na een onbesuisde actie. Desondanks kwam zijn ploeg kort voor rust aan de leiding via Jeremy Sarmiento. Venezuela draaide de stand na rust om dankzij doelpunten van Jhonder Cádiz en Eduard Bello.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.
3 uur geledenLEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.
9 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.
9 uur geledenZÜRICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn terug in de top tien van de wereldranglijst. Oranje steeg een plek dankzij de overwinning (2-1) en het gelijkspel (1-1) in de WK-kwalificatieduels met Frankrijk van afgelopen week. Daarmee verdreef de ploeg van bondscoach Arjan Veurink Noord-Korea uit de top tien.
14 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.
1 dag geleden