Mexico wint in Copa América, maar verliest aanvoerder Álvarez
HOUSTON (ANP/AFP) - De nationale voetbalploeg van Mexico is het toernooi om de Copa América begonnen met een overwinning. Maar de vreugde over de 1-0-zege op Jamaica in Houston werd getemperd door het geblesseerd uitvallen van aanvoerder Edson Álvarez. De oud-speler van Ajax verliet al na een halfuur huilend het veld met vermoedelijk een hamstringblessure.
Mexico dankte de winst aan een doelpunt van verdediger Gerardo Arteaga in de 69e minuut. Kort ervoor was Feyenoorder Santiago Giménez gewisseld bij de Mexicanen, die in de 50e minuut een doelpunt van de Jamaicaan Michail Antonio na ingrijpen van de VAR afgekeurd zagen worden wegens buitenspel.
Mexico neemt het dinsdag op tegen Venezuela, dat in de eerste speelronde Ecuador met 2-1 versloeg. Ecuador-aanvoerder Enner Valencia kreeg al na 22 minuten rood na een onbesuisde actie. Desondanks kwam zijn ploeg kort voor rust aan de leiding via Jeremy Sarmiento. Venezuela draaide de stand na rust om dankzij doelpunten van Jhonder Cádiz en Eduard Bello.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim heeft dinsdag weer de beschikking over Youri Baas voor de uitwedstrijd in de Champions League tegen Villarreal. De 22-jarige verdediger miste de laatste twee wedstrijden van de Amsterdammers door een blessure.
35 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft zaterdag alsnog de beschikking over Ramiz Zerrouki voor het thuisduel met Excelsior. De rode kaart die de Algerijnse middenvelder zondag in de gewonnen wedstrijd bij Heracles Almelo kreeg, is geseponeerd. Dat meldt de club uit Enschede op X.
2 uur geledenRABAT (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft "het onacceptabele gedrag van enkele spelers en officials" tijdens de finale van de Afrika Cup tussen Senegal en gastland Marokko veroordeeld. Tijdens de eindstrijd in Rabat haalde de Senegalese bondscoach onder meer zijn team van het veld, omdat hij het niet eens was met een beslissing van de arbiter. Na de terugkeer op het veld won Senegal alsnog na een verlenging.
4 uur geledenSAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).
16 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.
16 uur geledenRABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.
16 uur geledenRABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.
17 uur geleden