Mexico wint in Copa América, maar verliest aanvoerder Álvarez
HOUSTON (ANP/AFP) - De nationale voetbalploeg van Mexico is het toernooi om de Copa América begonnen met een overwinning. Maar de vreugde over de 1-0-zege op Jamaica in Houston werd getemperd door het geblesseerd uitvallen van aanvoerder Edson Álvarez. De oud-speler van Ajax verliet al na een halfuur huilend het veld met vermoedelijk een hamstringblessure.
Mexico dankte de winst aan een doelpunt van verdediger Gerardo Arteaga in de 69e minuut. Kort ervoor was Feyenoorder Santiago Giménez gewisseld bij de Mexicanen, die in de 50e minuut een doelpunt van de Jamaicaan Michail Antonio na ingrijpen van de VAR afgekeurd zagen worden wegens buitenspel.
Mexico neemt het dinsdag op tegen Venezuela, dat in de eerste speelronde Ecuador met 2-1 versloeg. Ecuador-aanvoerder Enner Valencia kreeg al na 22 minuten rood na een onbesuisde actie. Desondanks kwam zijn ploeg kort voor rust aan de leiding via Jeremy Sarmiento. Venezuela draaide de stand na rust om dankzij doelpunten van Jhonder Cádiz en Eduard Bello.
Meer uit Voetbal
HILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.
1 uur geledenLEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.
1 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.
2 uur geledenVELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.
3 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat wil een streep zetten onder de ophef die is ontstaan na zijn nieuwe aanstelling als bondscoach van het Curaçaose voetbalelftal. "Er is de afgelopen dagen genoeg gezegd en geschreven, nu moeten we voetballen", sprak de Hagenaar maandagochtend (lokale tijd) via een Zoom-verbinding met de pers op Curaçao, waarin hij onder meer zijn selectie voor het WK bekendmaakte.
4 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR) - De Democratische Republiek Congo gaat zonder Jorthy Mokio naar het wereldkampioenschap voetbal. De middenvelder van Ajax is nog niet speelgerechtigd.
5 uur geleden