Mexico wil zelfvoorzienend zijn en stopt met export olie
MEXICO STAD (ANP/BLOOMBERG) - Mexico stopt met de export van ruwe olie om zo aan de vraag uit eigen land te kunnen voldoen. Staatsoliemaatschappij Petroleos Mexicanos (Pemex) maakte bekend dat de export volgend jaar wordt beperkt tot 435.000 vaten per dag. In 2023 blijft alle in Mexico opgepompte olie dan in eigen land.
Met de stap helpt Pemex mee om het doel van zelfvoorzienendheid van de nationalistische regering van president Andres Manuel Lopez Obrador te bereiken. Nu voert Mexico nog veel ruwe olie uit, maar importeert het land de meeste geraffineerde brandstoffen, meestal vanuit de Verenigde Staten. Lopez Obrador wil dat veranderen omdat op die manier veel geld uit het land verdwijnt. Om zelf genoeg brandstoffen te kunnen produceren is Pemex al enige tijd bezig om de raffinagecapaciteit te verhogen.
De stap is een grote ommekeer voor Mexico dat in 2004 nog 1,9 miljoen vaten per dag exporteerde en als toehoorder aanwezig was bij vergaderingen van oliekartel OPEC. Vorige maand bedroeg de uitvoer van ruwe olie van het Latijns-Amerikaanse land nog ruim 1 miljoen vaten per dag. Die olie ging vooral naar Aziatische landen als Zuid-Korea en India.
Meer uit Financieel
ABU DHABI (ANP) - Etihad Airways schort zijn vluchten vanuit en naar Abu Dhabi voor langere tijd op door de oorlog in Iran. Tot zeker donderdagmiddag vliegt de Emiraatse luchtvaartmaatschappij in principe niet, meldt het bedrijf op X. Eerder werd bekend dat Etihad zijn reguliere vluchten van en naar Abu Dhabi tot zeker woensdagmiddag niet uitvoert.
23 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De schepen die vastzitten in de Perzische Golf door de oorlog tussen de VS/Israƫl en Iran hebben voorlopig nog voldoende voedsel en drinkwater aan boord. "Voor nu zien we geen redenen tot zorg", zegt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR). De vereniging houdt de situatie "nauwlettend in de gaten en blijft in contact met de schepen in de regio".
32 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen lieten dinsdag aan het einde van de ochtendhandel dieprode cijfers zien. De Amsterdamse AEX-index dook daarbij weer ruim onder de 1000 puntengrens. Beleggers maken zich zorgen dat de sterk stijgende energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten de inflatie weer kan aanwakkeren en de economische groei zal schaden.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De prijzen in de eurozone zijn in februari gemiddeld 1,9 procent gestegen vergeleken met dezelfde maand vorig jaar, meldt Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. De inflatie viel daarmee hoger uit dan in januari. In de eerste maand van het jaar viel de inflatie nog terug tot 1,7 procent, van 2 procent in december.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de hack van Odido zijn toch geen inloggegevens en wachtwoorden gestolen. Maandag kwam de politie met een webpagina waarop Odido-klanten kunnen controleren of hun gegevens in handen van criminelen zijn gevallen. Op die pagina stond dat het mogelijk ook om wachtwoorden ging. Die informatie heeft de politie nu van de pagina verwijderd.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Ook in Duitsland komen de eerste vluchten aan vanuit de Verenigde Arabische Emiraten. Een woordvoerster van de luchthaven van Frankfurt meldt aan persbureau dpa dat een vliegtuig van Emirates Airlines onderweg is van Dubai naar de Duitse stad.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het is nog te vroeg om een goede inschatting te geven van de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de economie van de regio en de gehele wereld. Dat meldt het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Het conflict heeft volgens het fonds al wel geleid tot verstoringen bij de handel en economische activiteit. Ook zijn de energieprijzen hard gestegen en is er onrust op de financiƫle markten
2 uur geleden