Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mexico wil zelfvoorzienend zijn en stopt met export olie

Mexico wil zelfvoorzienend zijn en stopt met export olie

MEXICO STAD (ANP/BLOOMBERG) - Mexico stopt met de export van ruwe olie om zo aan de vraag uit eigen land te kunnen voldoen. Staatsoliemaatschappij Petroleos Mexicanos (Pemex) maakte bekend dat de export volgend jaar wordt beperkt tot 435.000 vaten per dag. In 2023 blijft alle in Mexico opgepompte olie dan in eigen land.

Met de stap helpt Pemex mee om het doel van zelfvoorzienendheid van de nationalistische regering van president Andres Manuel Lopez Obrador te bereiken. Nu voert Mexico nog veel ruwe olie uit, maar importeert het land de meeste geraffineerde brandstoffen, meestal vanuit de Verenigde Staten. Lopez Obrador wil dat veranderen omdat op die manier veel geld uit het land verdwijnt. Om zelf genoeg brandstoffen te kunnen produceren is Pemex al enige tijd bezig om de raffinagecapaciteit te verhogen.

De stap is een grote ommekeer voor Mexico dat in 2004 nog 1,9 miljoen vaten per dag exporteerde en als toehoorder aanwezig was bij vergaderingen van oliekartel OPEC. Vorige maand bedroeg de uitvoer van ruwe olie van het Latijns-Amerikaanse land nog ruim 1 miljoen vaten per dag. Die olie ging vooral naar Aziatische landen als Zuid-Korea en India.

Meer uit Financieel

PostNL bezorgt brieven vanaf 12 juli binnen twee dagen

DEN HAAG (ANP) - PostNL bezorgt vanaf 12 juli brievenbuspost standaard binnen twee dagen, in plaats van de volgende dag. Dit is noodzakelijk om het bezorgen van post betrouwbaar te houden, stelt het postbedrijf. Het kabinet besloot vorig jaar dat PostNL de bezorgtijd per 1 juli dit jaar mag verruimen. De postbezorger had die wens al langer omdat er hoge kosten verbonden zijn aan het verplicht bezorgen van post de volgende dag.

1 uur geleden
Wall Street sluit opnieuw hoger om hoop op snel einde van oorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag opnieuw hoger geëindigd. De hoop van beleggers dat de oorlog in het Midden-Oosten mogelijk zijn einde nadert, nam toe. De Amerikaanse president Donald Trump zei tegen verslaggevers in het Witte Huis te verwachten binnen twee of drie weken klaar te zijn met de oorlog.

7 uur geleden
Wereldbank, IEA en IMF kondigen samenwerking aan om Iranoorlog

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Wereldbank, het Internationaal Energieagentschap (IEA) en het Internationaal Monetair Fonds (IMF) gaan een coördinatiegroep oprichten vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De organisaties melden in een gezamenlijke verklaring dat ze daarmee hun reacties op de economische gevolgen van de Iranoorlog zo goed mogelijk op elkaar willen afstemmen.

8 uur geleden
Argentinië stelt belastingverhogingen uit om duurdere energie

BUENOS AIRES (ANP/RTR) - Argentinië heeft geplande belastingverhogingen uitgesteld vanwege de flink gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Argentijnse regering stelt hogere belastingen op vloeibare brandstoffen en CO2 met een maand uit tot eind april.

9 uur geleden
Peter Wennink: digitale veiligheid is hoeksteen van samenleving

DEN HAAG (ANP) - Nederland beschikt over een goede digitale infrastructuur, "maar wat we nu hebben is niet voldoende over vijf jaar". Dat zei voormalig ASML-topman Peter Wennink op een evenement over digitale weerbaarheid. Volgens hem is digitale veiligheid een van de hoekstenen van de samenleving.

9 uur geleden
Lufthansa waarschuwt voor brandstoftekorten buiten Europa

FRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa houdt er rekening mee dat er buiten Europa mogelijk een tekort aan vliegtuigbrandstof ontstaat. Het bedrijf ziet nu al in Azië dat kerosine schaars begint te worden door de oorlog met Iran, die de aanvoer verstoort.

11 uur geleden
AEX sluit fors hoger na opmerkingen Trump over einde oorlog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is de eerste dag van april met flinke winst gesloten. De wereldwijde beurzen stonden afgelopen maand onder druk door de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen daarvan.

11 uur geleden