Mexico wil zelfvoorzienend zijn en stopt met export olie
MEXICO STAD (ANP/BLOOMBERG) - Mexico stopt met de export van ruwe olie om zo aan de vraag uit eigen land te kunnen voldoen. Staatsoliemaatschappij Petroleos Mexicanos (Pemex) maakte bekend dat de export volgend jaar wordt beperkt tot 435.000 vaten per dag. In 2023 blijft alle in Mexico opgepompte olie dan in eigen land.
Met de stap helpt Pemex mee om het doel van zelfvoorzienendheid van de nationalistische regering van president Andres Manuel Lopez Obrador te bereiken. Nu voert Mexico nog veel ruwe olie uit, maar importeert het land de meeste geraffineerde brandstoffen, meestal vanuit de Verenigde Staten. Lopez Obrador wil dat veranderen omdat op die manier veel geld uit het land verdwijnt. Om zelf genoeg brandstoffen te kunnen produceren is Pemex al enige tijd bezig om de raffinagecapaciteit te verhogen.
De stap is een grote ommekeer voor Mexico dat in 2004 nog 1,9 miljoen vaten per dag exporteerde en als toehoorder aanwezig was bij vergaderingen van oliekartel OPEC. Vorige maand bedroeg de uitvoer van ruwe olie van het Latijns-Amerikaanse land nog ruim 1 miljoen vaten per dag. Die olie ging vooral naar Aziatische landen als Zuid-Korea en India.
Meer uit Financieel
STOCKHOLM (ANP) - Zweden mag een vrachtschip van de Russische 'schaduwvloot' overdragen aan Oekraïne. De Zweedse rechter heeft toestemming gegeven om een Oekraïens verzoek daartoe in te willigen, melden Zweedse media als Dagens Nyheter en Expressen.
16 minuten geledenWOERDEN (ANP) - Koninklijke Horeca Nederland (KHN) doet onderzoek naar de grootte van een datalek in de sector en is een meldpunt aan het inrichten. De branchevereniging krijgt signalen van meerdere hotels waarbij gasten nepberichten met betaalverzoeken krijgen, bevestigt KHN na berichtgeving in meerdere media over een datalek in de hotellerie.
36 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De groene stroom die consumenten en ondernemers krijgen is wel echt duurzaam te noemen, zeggen energieleveranciers Eneco en Essent in een reactie op een onderzoek van klimaatstichting HIER. Die organisatie meldde donderdag dat ongeveer een derde van de groenestroomproducten niet van duurzame bronnen in Nederland komt, maar wordt 'vergroend' met certificaten uit het buitenland. Daarbij gaat het onder meer om bepaalde producten van Eneco en Essent.
39 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Eurostar blijft verder groeien. De internationale treindienst verwacht dit jaar een miljoen meer reizigers vanuit Nederland dan het jaar ervoor. Dat maakt dat Nederland belangrijk is voor het merk, onderstreept topvrouw Gwendoline Cazenave tijdens de viering van dertig jaar treinen tussen Amsterdam en Parijs.
52 minuten geledenSEATTLE (ANP) - Amazon gaat de komende jaren meer investeren in Europa. Daardoor neemt het aantal medewerkers van het Amerikaanse tech- en webwinkelconcern in Europa naar verwachting met 25.000 toe. Op dit moment heeft Amazon 230.000 mensen in dienst in Europa.
59 minuten geledenUTRECHT (ANP) - ASN Bank zegt een technische storing waardoor het spaarsaldo van klanten niet goed wordt weergegeven in de nacht van donderdag op vrijdag te herstellen. Door de storing wordt het saldo op spaar- of beleggingsrekeningen niet goed weergegeven in de app en op de website.
1 uur geledenALMERE (ANP) - Lidl wil zijn Nederlandse supermarkten vanaf volgend jaar alleen nog maar bevoorraden met elektrische vrachtwagens. Dat is sneller dan gepland, want eerder zei het bedrijf dit voor 2030 te willen doen. Lidl is naar eigen zeggen de eerste supermarktketen die deze stap zet.
1 uur geleden