Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mexico wil zelfvoorzienend zijn en stopt met export olie

Mexico wil zelfvoorzienend zijn en stopt met export olie

MEXICO STAD (ANP/BLOOMBERG) - Mexico stopt met de export van ruwe olie om zo aan de vraag uit eigen land te kunnen voldoen. Staatsoliemaatschappij Petroleos Mexicanos (Pemex) maakte bekend dat de export volgend jaar wordt beperkt tot 435.000 vaten per dag. In 2023 blijft alle in Mexico opgepompte olie dan in eigen land.

Met de stap helpt Pemex mee om het doel van zelfvoorzienendheid van de nationalistische regering van president Andres Manuel Lopez Obrador te bereiken. Nu voert Mexico nog veel ruwe olie uit, maar importeert het land de meeste geraffineerde brandstoffen, meestal vanuit de Verenigde Staten. Lopez Obrador wil dat veranderen omdat op die manier veel geld uit het land verdwijnt. Om zelf genoeg brandstoffen te kunnen produceren is Pemex al enige tijd bezig om de raffinagecapaciteit te verhogen.

De stap is een grote ommekeer voor Mexico dat in 2004 nog 1,9 miljoen vaten per dag exporteerde en als toehoorder aanwezig was bij vergaderingen van oliekartel OPEC. Vorige maand bedroeg de uitvoer van ruwe olie van het Latijns-Amerikaanse land nog ruim 1 miljoen vaten per dag. Die olie ging vooral naar Aziatische landen als Zuid-Korea en India.

Meer uit Financieel

Voorzichtig begin op Wall Street na vastlopen overleg Iran en VS

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn maandag voorzichtig geopend. Nu de vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran lijken vastgelopen, wachten beleggers op een golf aan kwartaalcijfers en commentaar van de Federal Reserve-vergadering deze week. Daarnaast komt de Federal Reserve woensdag met een rentebesluit.

3 minuten geleden
Rechter: KLM en Suriname moeten vergoeding reisagenten evalueren

PARAMARIBO (ANP) - De staat Suriname, KLM en IATA-reisagenten moeten binnen twee weken evalueren of de commissie op ticketverkoop door Surinaamse reisbureaus moet worden aangepast. Dat heeft de rechter in Paramaribo maandag bepaald in het kort geding dat de luchtvaartmaatschappij in februari aanspande tegen de staat Suriname. Sinds 2008 zijn luchtvaartmaatschappijen verplicht om 6 procent per ticket te betalen aan reisagenten in Suriname. KLM had gevraagd om verlaging of volledige afschaffing van de commissie.

14 minuten geleden
Microsoft en ChatGPT-maker OpenAI passen samenwerking aan

REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft en ChatGPT-maker OpenAI passen hun samenwerking aan. Het techbedrijf heeft aangegeven dat het partnerschap met het belangrijke AI-bedrijf voortaan niet meer exclusief zal zijn en dat afspraken over het delen van inkomsten veranderen.

16 minuten geleden
Duitse ingreep bij tankstations werkte averechts, zeggen economen

MANNHEIM (ANP/AFP) - Een Duitse maatregel bij tankstations om automobilisten te beschermen tegen de stijgende olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten, heeft het tegenovergestelde effect gehad. Dat zeggen economen van het Mannheimse ZEW-instituut en het Düsseldorf Institute for Competition Economics na onderzoek.

3 uur geleden
Oud-werknemer TSMC 10 jaar cel in om stelen bedrijfsgeheimen

NEW TAIPEI (ANP/AFP/RTR/DPA) - Een oud-medewerker van het grote Taiwanese chipconcern TSMC moet van een Taiwanese rechtbank tien jaar de cel in voor het stelen van bedrijfsgeheimen. Hij ging na zijn vertrek bij 's werelds grootste chipmaker bij de Japanse rivaal Tokyo Electron aan de slag. Daar maakte hij gebruik van contacten met voormalige collega's om Tokyo Electron te helpen bij het binnenhalen van meer contracten.

4 uur geleden
China blokkeert overname AI-bedrijf door Facebook-moeder Meta

BEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De overname van het van oorsprong Chinese AI-bedrijf Manus door Facebook-moederconcern Meta Platforms mag niet doorgaan van China. Chinese autoriteiten blokkeren de deal waarmee 2 miljard dollar is gemoeid, zonder daarvoor een duidelijke reden te noemen.

5 uur geleden
Transavia Nederland schrapt geen vluchten om kerosineprijzen

SCHIPHOL (ANP) - Nederlandse Transavia-reizigers worden niet geraakt door geschrapte vluchten om de hoge kerosineprijzen. Volgens een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij heeft alleen het Franse deel van Transavia besloten om in mei en juni een deel van haar vluchten te schrappen. Vluchten vanuit Nederland worden niet getroffen.

5 uur geleden