Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mexico wil geen buitenlandse illegalen vanuit de VS opvangen

Mexico wil geen buitenlandse illegalen vanuit de VS opvangen

MEXICO-STAD (ANP/RTR) - Als de Verenigde Staten op grote schaal illegale migranten gaat uitzetten, wil Mexico geen mensen opvangen uit allerlei andere landen. Het land wil eigenlijk alleen Mexicanen opvangen. De regering wil daar afspraken over maken met Donald Trump, zegt president Claudia Sheinbaum.

Mexico speelt een belangrijke rol in het Amerikaanse migratiebeleid. Het land vangt nu mensen op uit onder meer Cuba, Haïti, Nicaragua en Venezuela. Die landen hebben soms moeizame diplomatieke banden met de VS, die rechtstreekse deportaties in de weg staan.

De aankomende president Donald Trump heeft aangekondigd dat hij hard gaat optreden tegen illegale migranten. Zijn running mate, de toekomstige vicepresident JD Vance, zei een miljoen mensen per jaar te willen uitzetten. "We hopen tot overeenstemming te komen met de regering-Trump zodat we als deze massale deportaties plaatsvinden, mensen uit andere landen direct naar het land van herkomst terugsturen", zei Sheinbaum.

Afspraken

Trump probeert afspraken te maken met meerdere landen en eilanden over de opvang van uitgezette migranten die in hun land van herkomst niet meer welkom zijn, meldt NBC News. Volgens een bron gaat het naast Mexico ook om de Bahama's, Panama, Grenada en de Turks- en Caicoseilanden.

De Bahama's hebben het voorstel "onderzocht en krachtig afgewezen", zegt het kantoor van minister-president Philip Davis. "Sinds de minister-president dit voorstel heeft afgewezen, zijn er geen verdere contacten of discussies met het transitieteam van Trump geweest."

Meer uit Buitenland

Netanyahu: oorlog met Iran pas voorbij als uranium weg is

TEL AVIV (ANP/AFP) - De Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran is pas voorbij als de Iraanse voorraad verrijkt uranium is "verwijderd". Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een fragment van het Amerikaanse programma 60 Minutes van CBS. "Het is nog niet voorbij, want er is nog steeds nucleair materiaal", benadrukt Netanyahu.

1 uur geleden
Iran stuurt reactie op Amerikaans vredesvoorstel naar Pakistan

TEHERAN (ANP) - Iran heeft een reactie op het Amerikaanse voorstel om de oorlog te beëindigen naar bemiddelaar Pakistan gestuurd. Dat meldt het Iraanse persbureau IRNA. Volgens het plan zou de huidige fase van de onderhandelingen uitsluitend gericht zijn op het "beëindigen van de vijandelijkheden in de regio", aldus het persbureau.

5 uur geleden
Qatar: vrachtschip voor de kust aangevallen door drone

DOHA (ANP/AFP) - Qatar meldt dat zondagochtend een vrachtschip voor zijn kust is aangevallen door een drone. Er ontstond een kleine brand, die inmiddels is geblust. Er zijn geen slachtoffers gevallen.

6 uur geleden
Duitse regering sceptisch over voorstel Poetin voor EU-gesprekken

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".

7 uur geleden
Rusland en Oekraïne beschuldigen elkaar van schenden bestand

MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.

9 uur geleden
Israël deporteert twee activisten van Global Sumud Flotilla

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.

12 uur geleden
Duitsland en Canada verdiepen samenwerking

TORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.

18 uur geleden