Mexico waarschuwt: verlies 400.000 banen in VS door importheffing
MEXICO-STAD (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Een Amerikaans importtarief van 25 procent voor goederen uit Mexico zal leiden tot een verlies van 400.000 banen in de Verenigde Staten. Daarvoor heeft de Mexicaanse minister van Economie Marcelo Ebrard gewaarschuwd. Ook zegt hij dat een dergelijk tarief Amerikaanse bedrijven en consumenten schaadt. "Het is een schot in eigen voet", aldus de minister.
De auto-industrie is de belangrijkste productiesector, die voornamelijk naar de VS exporteert. Grote Amerikaanse autofabrikanten als Ford en General Motors produceren in Mexico en volgens Ebrard worden juist zij getroffen door de importheffingen. De verwachting is dan ook dat de fabrikanten na de invoering van de heffingen hun prijzen in de VS moeten verhogen. "Onze schatting is dat de gemiddelde prijs van deze voertuigen met 3000 dollar per stuk omhooggaat", stelt Ebrard.
De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum suggereerde eerder al te kunnen reageren met het invoeren van eigen importheffingen. Maar, zo waarschuwde zij, dat kan wel ernstige economische gevolgen hebben. "Het ene tarief wordt gevolgd door het andere als reactie, en zo verder, totdat we gezamenlijk bedrijven in gevaar brengen", aldus de president.
Mexico is de belangrijkste handelspartner van de VS. De Mexicaanse regering schat dat er nu jaarlijks voor 800 miljard dollar wordt verhandeld tussen de twee landen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.
21 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse investeringsmaatschappij Castlelake overweegt een overnamebod te doen op de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet. Volgens Castlelake is er nog geen formele toenadering gezocht tot het bestuur van easyJet over een overname en is het ook niet zeker dat er een bod komt.
22 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) verwerpt het ongevraagde overnamebod van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman. UMG, met bekende artiesten als Taylor Swift en Harry Styles, zegt dat het bod van Ackman van 56 miljard euro veel te laag is en geen "superieure waardecreatie" levert. Het bedrijf stelt ook dat er sterke consensus is in het bestuur bij het besluit om het bod te verwerpen.
22 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.
23 uur geleden