Mexico waarschuwt: verlies 400.000 banen in VS door importheffing
MEXICO-STAD (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Een Amerikaans importtarief van 25 procent voor goederen uit Mexico zal leiden tot een verlies van 400.000 banen in de Verenigde Staten. Daarvoor heeft de Mexicaanse minister van Economie Marcelo Ebrard gewaarschuwd. Ook zegt hij dat een dergelijk tarief Amerikaanse bedrijven en consumenten schaadt. "Het is een schot in eigen voet", aldus de minister.
De auto-industrie is de belangrijkste productiesector, die voornamelijk naar de VS exporteert. Grote Amerikaanse autofabrikanten als Ford en General Motors produceren in Mexico en volgens Ebrard worden juist zij getroffen door de importheffingen. De verwachting is dan ook dat de fabrikanten na de invoering van de heffingen hun prijzen in de VS moeten verhogen. "Onze schatting is dat de gemiddelde prijs van deze voertuigen met 3000 dollar per stuk omhooggaat", stelt Ebrard.
De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum suggereerde eerder al te kunnen reageren met het invoeren van eigen importheffingen. Maar, zo waarschuwde zij, dat kan wel ernstige economische gevolgen hebben. "Het ene tarief wordt gevolgd door het andere als reactie, en zo verder, totdat we gezamenlijk bedrijven in gevaar brengen", aldus de president.
Mexico is de belangrijkste handelspartner van de VS. De Mexicaanse regering schat dat er nu jaarlijks voor 800 miljard dollar wordt verhandeld tussen de twee landen.
Meer uit Financieel
MOSKOU (ANP) - Rusland is bereid om elke gewenste hoeveelheid diesel aan de Verenigde Staten te leveren. Dat heeft de Russische vicepremier Alexander Novak gezegd volgens de Russische staatszender Vesti.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Er zijn zondag vluchten geschrapt vanaf Schiphol door harde wind. Dat bevestigt een woordvoerder van de luchthaven. Volgens het vluchtschema op de website gaat het om tientallen vluchten van KLM, maar ook van easyJet en Lufthansa.
4 uur geledenPERRY (ANP/RTR) - Audi gaat een assemblagefabriek bouwen in Georgia die jaarlijks 200.000 SUV's gaat produceren. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump aan bij een rally in Perry in Georgia.
6 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Franse luxewinkels hebben houten platen aangebracht op de ruiten van winkels uit angst voor vernielingen tijdens nieuwe protesten van studenten, vakbonden en andere groepen die voor zaterdag zijn aangekondigd. Het gaat onder meer om dichtgetimmerde Parijse winkels van horlogemerk Rolex, diamantverkoper De Beers, sportartikelenmerk Adidas en modemerk Hugo Boss.
1 dag geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Kredietbeoordelaar Moody's laat de Franse kredietwaardigheid nog onveranderd, ondanks de grote onrust over de hoge staatsschuld, politieke impasse en de massale straatprotesten in Frankrijk. De rating blijft Aa3 met een negatieve outlook, wat betekent dat er wel een verlaging kan komen.
1 dag geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse winkel- en sportconcern Frasers Group zegt dat het de controle over het Duitse modemerk Hugo Boss heeft overgenomen. Het concern meldt vrijdag in een verklaring zijn belang in het merk te hebben uitgebreid naar 50,08 procent, na een nieuwe aankoop van aandelen Hugo Boss.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag lager gesloten. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de stijgende olieprijzen. Ingewijden zeiden deze week tegen The New York Times dat de Amerikaanse en Israëlische strijdkrachten nieuwe aanvallen op Iran plannen voor na de Congres-verkiezingen in de Verenigde Staten in november.
1 dag geleden