Mexico voorbij 1000 besmettingen, kondigt nieuwe maatregelen aan
MEXICO-STAD (ANP/RTR) - De Mexicaanse overheid heeft maandag (lokale tijd) een noodsituatie op het gebied van de volksgezondheid afgekondigd nadat eerder op de dag het aantal coronabesmettingen in het land de grens van duizend patiënten passeerde.
De regering neemt strengere maatregelen om de verspreiding van het longvirus in te dammen, zei minister van Buitenlandse Zaken Marcelo Ebrard. Zo wordt de huidige periode waarin inwoners zich moeten beperken tot enkel "essentiële" activiteiten verlengd tot 30 april, mogen mensen met niet met dan vijftig personen bij elkaar komen en wordt zestigplussers en andere risicogroepen op het hart gedrukt thuis te blijven.
Bedrijven en burgers die zich niet aan de maatregelen houden riskeren een boete, zei Ebrard.
Het aantal nieuwe besmettingen steeg in Mexico van 993 op zondag naar 1094 op maandag, meldden de gezondheidsautoriteiten. Er werden 8 nieuwe sterfgevallen als gevolg van het virus gemeld, het dodental komt daarmee op 28.
Meer uit Buitenland
ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Twee mensen zijn omgekomen en drie gewond geraakt toen wrakstukken neerkwamen op een weg in Abu Dhabi. De wrakstukken kwamen van een ballistische raket die was neergehaald door de luchtafweer. Verscheidene auto's raakten beschadigd.
4 minuten geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Israël heeft na een verzoek van Pakistan de Iraanse kopstukken Abbas Araghchi en Mohammad Baqer Qalibaf van de dodenlijst gehaald, claimt een Pakistaanse functionaris. Volgens diegene had Israël de coördinaten voor een gerichte aanval op die twee al klaarliggen, maar werd toch besloten om ze niet uit te schakelen.
21 minuten geledenDHAKA (ANP/RTR) - In Bangladesh zijn zeker 24 mensen om het leven gekomen nadat een passagiersbus met ongeveer veertig inzittenden in de rivier de Padma was gestort. Het incident gebeurde toen de bus probeerde aan boord van een veerboot te gaan, aldus de hulpdiensten.
2 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De gezondheidssituatie in Cuba is "diep verontrustend", schreef directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) woensdag op X.
5 uur geledenGAVIÃO PEIXOTO (ANP/RTR) - Brazilië is het eerste Latijns-Amerikaanse land geworden dat een supersonische straaljager bouwt. Woensdag onthulde Brasília namelijk de eerste Gripen die in eigen land is geassembleerd. De Gripen is een door het Zweedse Saab ontworpen toestel. "Dit is de eerste keer sinds de oprichting van Saab dat een straaljager buiten Zweden wordt geproduceerd", aldus Saab-CEO Micael Johansson.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Zwitserse islamgeleerde Tariq Ramadan is in Frankrijk veroordeeld tot achttien jaar gevangenisstraf voor verkrachting van drie vrouwen. Hij was niet in de rechtbank aanwezig. Als hij zijn straf heeft uitgezeten, mag hij bovendien Frankrijk niet meer in.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran is volgens minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi niet van plan om te onderhandelen en wel om door te vechten. "Op dit moment is het beleid om het verzet voort te zetten", zei hij op de staatstelevisie. De Amerikaanse regering zegt een voorstel gedaan te hebben om de oorlog te beëindigen.
11 uur geleden