Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mexico voorbij 1000 besmettingen, kondigt nieuwe maatregelen aan

Mexico voorbij 1000 besmettingen, kondigt nieuwe maatregelen aan

MEXICO-STAD (ANP/RTR) - De Mexicaanse overheid heeft maandag (lokale tijd) een noodsituatie op het gebied van de volksgezondheid afgekondigd nadat eerder op de dag het aantal coronabesmettingen in het land de grens van duizend patiënten passeerde.

De regering neemt strengere maatregelen om de verspreiding van het longvirus in te dammen, zei minister van Buitenlandse Zaken Marcelo Ebrard. Zo wordt de huidige periode waarin inwoners zich moeten beperken tot enkel "essentiële" activiteiten verlengd tot 30 april, mogen mensen met niet met dan vijftig personen bij elkaar komen en wordt zestigplussers en andere risicogroepen op het hart gedrukt thuis te blijven.

Bedrijven en burgers die zich niet aan de maatregelen houden riskeren een boete, zei Ebrard.

Het aantal nieuwe besmettingen steeg in Mexico van 993 op zondag naar 1094 op maandag, meldden de gezondheidsautoriteiten. Er werden 8 nieuwe sterfgevallen als gevolg van het virus gemeld, het dodental komt daarmee op 28.

Meer uit Buitenland

CNN: VS starten onderzoek naar Trump-aanklager E. Jean Carroll

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar E. Jean Carroll, de oud-columniste die de Amerikaanse president Donald Trump beschuldigde van seksuele aanranding. Dat meldt CNN op basis van meerdere bronnen die bekend zijn met de zaak.

1 uur geleden
Jill Biden: ik dacht dat Joe beroerte kreeg in debat met Trump

WASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse first lady Jill Biden zegt dat ze tijdens het zwakke debatoptreden van haar man Joe Biden tegen Donald Trump in 2024 dacht dat hij een beroerte kreeg. Dat zegt ze in een interview met CBS News Sunday Morning, dat dit weekend wordt uitgezonden.

1 uur geleden
Verenigde Staten voeren nieuwe aanvallen uit op Iran

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft nieuwe aanvallen uitgevoerd op Iran. Dat heeft een Amerikaanse functionaris woensdag aan Reuters gemeld.

1 uur geleden
Iraanse media melden explosies nabij havenstad Bandar Abbas

TEHERAN (ANP) - In de nacht van woensdag op donderdag zijn drie explosies gehoord ten oosten van de Iraanse havenstad Bandar Abbas. Dat meldden Iraanse media donderdagochtend vroeg.

2 uur geleden
Trump: geen zorgen om politieke gevolgen van oorlog met Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag gezegd dat hij zich geen zorgen maakt over de politieke gevolgen van een langdurig conflict met Iran. Hij deed die uitspraak tijdens een kabinetsvergadering in het Witte Huis.

2 uur geleden
VN-rapporteur Palestijnse gebieden opnieuw op sanctielijst VS

WASHINGTON (ANP) - De VS hebben de VN-rapporteur voor de mensenrechten in de bezette Palestijnse gebieden, Francesca Albanese, opnieuw op een sanctielijst van individuen gezet. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Financiën.

4 uur geleden
Israël verklaart zuiden van Libanon tot 'gevechtszone'

BEIROET (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft heel Zuid-Libanon verklaard tot "gevechtszone" en inwoners opgeroepen te evacueren. Dat meldt de Arabischtalige woordvoerder van de IDF op X.

8 uur geleden