Mexico voorbij 1000 besmettingen, kondigt nieuwe maatregelen aan
MEXICO-STAD (ANP/RTR) - De Mexicaanse overheid heeft maandag (lokale tijd) een noodsituatie op het gebied van de volksgezondheid afgekondigd nadat eerder op de dag het aantal coronabesmettingen in het land de grens van duizend patiënten passeerde.
De regering neemt strengere maatregelen om de verspreiding van het longvirus in te dammen, zei minister van Buitenlandse Zaken Marcelo Ebrard. Zo wordt de huidige periode waarin inwoners zich moeten beperken tot enkel "essentiële" activiteiten verlengd tot 30 april, mogen mensen met niet met dan vijftig personen bij elkaar komen en wordt zestigplussers en andere risicogroepen op het hart gedrukt thuis te blijven.
Bedrijven en burgers die zich niet aan de maatregelen houden riskeren een boete, zei Ebrard.
Het aantal nieuwe besmettingen steeg in Mexico van 993 op zondag naar 1094 op maandag, meldden de gezondheidsautoriteiten. Er werden 8 nieuwe sterfgevallen als gevolg van het virus gemeld, het dodental komt daarmee op 28.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.
3 uur geledenSINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.
10 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.
11 uur geledenSINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.
12 uur geleden