Mexico verliest punten en Álvarez in WK-kwalificatie
MEXICO-STAD (ANP) - Middenvelder Edson Álvarez van Ajax heeft een knieblessure opgelopen bij de nationale ploeg van Mexico. De Ajacied moest zich in de rust van de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Costa Rica laten vervangen, nadat hij een tik op zijn knie had gekregen. Mexico slaagde er maar niet in om doelman Keylor Navas van Costa Rica te passeren en liet daardoor 2 punten liggen: 0-0. PSV'er Érick Gutiérrez bleef de hele wedstrijd op de bank.
De ploeg van bondscoach Gerardo Martino staat na tien wedstrijden op de derde plaats in de WK-kwalificatie met 18 punten, evenveel als de Verenigde Staten. De Amerikanen verloren met 2-0 bij Canada en zagen de achterstand op de koploper oplopen tot 4 punten. De nummers 1 tot en met 3 van de groep plaatsen zich rechtstreeks voor het WK van eind dit jaar in Qatar, de nummer 4 gaat de play-offs in.
Later deze week ontvangt Mexico ook nog Panama. Canada speelt woensdag uit tegen El Salvador, de Amerikanen ontvangen Honduras. Álvarez is als controlerende middenvelder een vaste waarde bij Ajax, dat de competitie zondag hervat met een thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo.
Meer uit Sport
ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
16 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
17 uur geleden