Mexico stuurt lichamen van bij brand omgekomen migranten terug
CIUDAD JUAREZ (ANP/AFP) - De eerste lichamen van migranten die omkwamen bij een brand in een Mexicaans detentiecentrum zijn onderweg terug naar het land van herkomst van de personen, meldt de Mexicaanse overheid. Bij de brand in het opvangcentrum in Ciudad Juarez, op de grens met de Amerikaanse staat New Mexico, kwamen vorige maand veertig mensen om. Een migrant zou de brand hebben gesticht als protest.
Het lichaam van een slachtoffer is al aangekomen in Colombia. De stoffelijk overschotten van zeven mensen uit El Salvador komen naar verwachting zaterdag aan en de lichamen van elf Guatemalteken worden komende week teruggebracht. Omgekomen personen uit Honduras en Venezuela worden nog geïdentificeerd door familie en forensische experts.
De man die wordt verdacht van het aansteken van de brand werd eerder al gearresteerd. Ook drie immigratieambtenaren en een beveiliger zijn aangehouden. Zij zouden volgens de Mexicaanse autoriteiten niets hebben gedaan om de migranten te evacueren.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De oorlog in Iran kent tot nu toe Rusland als enige winnaar, waarschuwde voorzitter van de EU-leiders António Costa dinsdag. De stijgende energieprijzen leveren Rusland veel geld op voor de oorlogskas. De militaire capaciteiten die nu naar het Midden-Oosten worden verplaatst, hadden in Oekraïne kunnen worden ingezet. Ook de aandacht voor het Oekraïense front vermindert nu het conflict in het Midden-Oosten centraal staat, zei hij op de conferentie van EU-ambassadeurs.
23 minuten geledenHAIFA (ANP/DPA) - De Iraanse krijgsmacht claimt aanvallen te hebben uitgevoerd op raffinaderijen en brandstofdepots in de Israëlische havenstad Haifa. Delen van de olie- en gasindustrie werden volgens een verklaring de afgelopen uren aangevallen met drones. Het is niet bekend of er schade aan de infrastructuur is toegebracht.
29 minuten geledenBAGDAD (ANP/AFP/RTR) - Een luchtaanval in het noorden van Irak heeft aan vier strijders van de groep Kata'ib al-Imam Ali het leven gekost, heeft de groep zelf bekendgemaakt. De aanval zou het werk zijn geweest van de Verenigde Staten.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran gaat door met aanvallen zolang dat nodig is. Dat zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi tegen het Amerikaanse PBS News. Ook gaf hij aan dat onderhandelingen met de Verenigde Staten over de oorlog niet langer op de agenda staan.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw Libanon aangevallen, melden Libanese staatsmedia. Het gaat om luchtaanvallen in het zuiden en oosten van Libanon.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump herhaalde tijdens een persconferentie op zijn golfclub in Doral wat hij eerder die dag tegen CBS News zei: dat de oorlog met Iran "snel voorbij" zal zijn. De Iraanse Revolutionaire Garde reageerde daarop dat zij het einde van de oorlog zullen bepalen.
5 uur geledenTEHERAN (ANP) - Even na middernacht werd een luide explosie in de Iraanse hoofdstad Teheran gehoord. Zeven journalisten van persbureau AFP maakten verspreid over de stad melding van dezelfde explosie, die kilometers verderop gevoeld werd. Op hetzelfde moment was een overvliegend vliegtuig te horen.
8 uur geleden