Mexico riskeert sanctie na homofobe spreekkoren fans
LAS VEGAS (ANP/Belga) - Mexico riskeert een sanctie voor de homofobe spreekkoren van de fans tegenover de Amerikaanse doelman Matt Turner tijdens de halve finale in de Noord-Amerikaanse Nations League. De fans schreeuwden donderdagavond 'puto' (homo) toen Turner de bal wegtrapte, waarna de wedstrijd kort onderbroken werd en de fans gewaarschuwd werden.
De Mexicaanse fans gooiden ook voorwerpen en drankjes op het veld en richtten lasers op de Amerikaanse spelers. De Noord-Amerikaanse voetbalbond Concacaf veroordeelt het gedrag van de Mexicaanse fans. "Het veiligheidspersoneel heeft verschillende supporters uit het stadion verwijderd vanwege onacceptabel gedrag in het stadion", aldus de voetbalbond. "Deze incidenten waren zeer teleurstellend en hebben een smet geworpen op wat een positieve gelegenheid had moeten zijn om voetbal van hoge kwaliteit in onze regio te laten zien", viel verder te lezen in de verklaring.
De homofobe spreekkoren zijn al langer een probleem voor de Mexicaanse voetbalbond, die al meerdere keren is beboet en er bij fans op heeft aangedrongen om te stoppen met de geluiden. Mexico moest tot nu toe 593.000 euro aan boetes betalen en sommige wedstrijden van de Mexicaanse nationale ploeg werden eerder al achter gesloten deuren gespeeld.
De halve finale in de Noord-Amerikaanse Nations League tussen de Verenigde Staten en Mexico werd in de nacht van donderdag op vrijdag overschaduwd door liefst vier rode en negen gele kaarten. Beide voetbalploegen eindigden de wedstrijd, die uiteindelijk gewonnen werd door de VS (3-0), met 9 spelers.
Meer uit Voetbal
SAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.
4 uur geledenRABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.
4 uur geledenRABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.
5 uur geledenTURIJN (ANP) - Donyell Malen heeft zijn debuut voor AS Roma opgeluisterd met een doelpunt. De aanvaller, overgekomen van Aston Villa, maakte de openingstreffer in het gewonnen uitduel met Torino (0-2).
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Quinten Timber heeft waarschijnlijk zijn laatste wedstrijd voor Feyenoord gespeeld. "Er is veel beweging", zei hij na de nederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4) bij ESPN. "De kans is groot dat er de komende dagen iets gebeurt."
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie maakt zich niet druk over de kritiek op zijn functioneren als trainer van Feyenoord. "Ik heb deze film al twintig keer afgedraaid als speler", zei hij na de thuisnederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4). "Opgehemeld worden en weer afgebrand worden. Mij gaat aan het hart dat het slecht gaat met ons team. Dat wil ik omdraaien."
8 uur geleden