Mexico niet blij met asielbeleid van Trump
MEXICO-STAD (ANP/RTR) - Mexico heeft niet ingestemd met het opvangen van niet-Mexicaanse migranten die asiel zoeken in de Verenigde Staten. Dat zegt de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum in reactie op de plannen van haar nieuwe Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Die wil dat migranten de behandeling van hun asielaanvragen weer aan de Mexicaanse kant van de grens gaan afwachten.
Het beleid van Trump staat bekend als "Remain in Mexico" (Blijf in Mexico) en was ook al van kracht tijdens zijn eerste ambtstermijn. Mensenrechtenactivisten zijn kritisch over die aanpak, omdat kwetsbare asielzoekers kunnen eindigen in geïmproviseerde kampen aan de grens. Daar dreigen ze blootgesteld te worden aan allerlei misstanden.
Ondanks haar kritiek op het beleid stelde de Mexicaanse president gestrande migranten wel humanitaire ondersteuning in het vooruitzicht. Ook zegt ze dat haar land een rol kan spelen bij de repatriëring van asielzoekers uit andere landen die willen terugkeren naar hun thuisland.
Meer uit Buitenland
AMSTERDAM (ANP) - Oekraïne en Rusland zijn dichter bij het bereiken van een vredesovereenkomst dan ooit, zei de Finse president Alexander Stubb donderdag bij een lezing aan de Universiteit van Amsterdam. "Maar we zijn er nog niet, en er kan nog van alles gebeuren."
51 minuten geledenSOFIA (ANP/RTR/AFP) - De regering van Bulgarije stapt op na de wekenlange massaprotesten in het land. De demonstranten uitten hun onvrede over het economische beleid en corruptie.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - Als Europa Oekraïne de oorlog tegen Rusland laat verliezen, betaalt het een hoge prijs, waarschuwt NAVO-topman Mark Rutte. Dan moet het vele honderden miljarden euro's extra in zijn verdediging tegen Rusland steken, gaan de economie en de nationale begrotingen onderuit en zijn zware bezuinigingen nodig, zei Rutte in een grote toespraak in Berlijn.
3 uur geledenWENEN (ANP/AFP) - Het Oostenrijkse parlement heeft ingestemd met een gedeeltelijk hoofddoekverbod op scholen. Meisjes tot 14 jaar mogen hun hoofd niet meer bedekken volgens "islamitische tradities", bijvoorbeeld met een hoofddoek of boerka.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - Oekraïne heeft de Verenigde Staten voorstellen gestuurd over het afstaan van grondgebied aan Rusland, zegt de Duitse bondskanselier Friedrich Merz. De door Oekraïne aangepaste Amerikaanse vredesvoorstellen, met daarin ook "welke territoriale concessies Oekraïne zou kunnen accepteren", zijn afgerond, zei Merz donderdag tijdens een persconferentie met NAVO-topman Mark Rutte.
5 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - In de Gazastrook vinden overstromingen plaats als gevolg van een winterse storm. Hulporganisaties zeggen dat de al moeilijke leefomstandigheden voor de Palestijnen, onder wie velen die meermaals ontheemd zijn geraakt door de oorlog, verder onder druk komen te staan.
6 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider en Nobelprijswinnaar María Corina Machado is in de nacht van woensdag op donderdag in het openbaar verschenen in Oslo. Dat was te zien via een livestream op haar Instagram-account. Het was haar eerste publieke optreden in elf maanden.
7 uur geleden