Mexico niet blij met asielbeleid van Trump
MEXICO-STAD (ANP/RTR) - Mexico heeft niet ingestemd met het opvangen van niet-Mexicaanse migranten die asiel zoeken in de Verenigde Staten. Dat zegt de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum in reactie op de plannen van haar nieuwe Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Die wil dat migranten de behandeling van hun asielaanvragen weer aan de Mexicaanse kant van de grens gaan afwachten.
Het beleid van Trump staat bekend als "Remain in Mexico" (Blijf in Mexico) en was ook al van kracht tijdens zijn eerste ambtstermijn. Mensenrechtenactivisten zijn kritisch over die aanpak, omdat kwetsbare asielzoekers kunnen eindigen in geïmproviseerde kampen aan de grens. Daar dreigen ze blootgesteld te worden aan allerlei misstanden.
Ondanks haar kritiek op het beleid stelde de Mexicaanse president gestrande migranten wel humanitaire ondersteuning in het vooruitzicht. Ook zegt ze dat haar land een rol kan spelen bij de repatriëring van asielzoekers uit andere landen die willen terugkeren naar hun thuisland.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Burgemeester Zohran Mamdani heeft zondag de jaarlijkse Israel Day Parade in New York geboycot. Mamdani is de eerste burgemeester van de Amerikaanse stad die niet deelneemt aan de jaarlijkse mars.
2 uur geledenMETZ (ANP/AFP) - Een museum in de Oost-Franse stad Metz heeft zondag bij de politie aangifte gedaan van de diefstal van een banaan. Een suppoost ontdekte zaterdag dat de vrucht, die met tape aan een muur was bevestigd als onderdeel van het kunstwerk Comedian van de Italiaanse kunstenaar Maurizio Cattelan, verdwenen was.
4 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De stembussen voor de verkiezingen in Colombia zijn geopend. De kandidaten voor het presidentschap verschillen vooral in hun voorgestelde aanpak van het drugsgeweld in het land.
7 uur geledenBEIROET (ANP) - Door Israëlische aanvallen op het zuiden van Libanon zijn minstens elf doden gevallen, meldt het Libanese persbureau NNA. Bij een aanval in de buurt van een ziekenhuis zouden daarnaast zeker twaalf medewerkers gewond zijn geraakt.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez zegt dat bij rellen rond de door de Parijse voetbalclub PSG gewonnen Champions League-finale 780 mensen zijn aangehouden, melden Franse media. Eerder werden nog rond de vierhonderd arrestaties gemeld. Ook zouden 57 agenten gewond zijn geraakt.
11 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft een spoedvergadering van de VN-Veiligheidsraad aangevraagd vanwege de situatie in Libanon. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot. Israël kondigde aan daar verder op te trekken en meldde zondag het historische Beaufort-kasteel nabij Arnoun te hebben ingenomen.
11 uur geledenVALLETTA (ANP) - De regerende Arbeidspartij heeft de Maltese verkiezingen gewonnen, zo blijkt uit voorlopige stemuitslagen. Het is daarmee de vierde keer dat de partij van afzwaaiend premier Robert Abela de verkiezingen wint. Naar schatting gaat het om een voorsprong van circa 18.000 stemmen, grofweg de helft van de voorsprong die de partij bij de vorige verkiezingen, in 2022, haalde.
12 uur geleden