Mexico neemt maatregelen rond Moederdag in coronatijd
CORONAVIRUSMEXICO-STAD (ANP/RTR) - De autoriteiten in Mexico nemen maatregelen in aanloop naar Moederdag komende zondag. Volgens deskundigen valt de populaire feestdag dit jaar samen met de piek van de coronacrisis in het land.
Uit voorzorg is de voornaamste bloemenmarkt in Mexico-Stad gesloten. Ook begraafplaatsen waar mensen op Moederdag vaak samenkomen, zijn dicht. De overheid drukt mensen op het hart de regels rond sociale afstand zo goed mogelijk aan te houden. "Stel haar niet bloot, neem zorg voor haar en ga niet op bezoek", schreef burgemeester Claudia Sheinbaum van Mexico-Stad op Twitter.
Op Moederdag gaan veel Mexicanen normaal gesproken uit eten en op bezoek bij hun (groot)moeder. Meerdere overheidsfunctionarissen pleitten ervoor de feestdag naar juli te verplaatsen.
Mexico zag donderdag zijn hoogste aantal dagelijkse coronadoden tot nu toe. Het ministerie van Gezondheid meldde 257 sterfgevallen. In totaal zijn nu 2961 mensen in het land overleden aan het longvirus. Er zijn 29.616 besmettingsgevallen bekend. In Mexico werden pas laat maatregelen genomen tegen het virus. President Andrés Manuel López Obrador riep in maart mensen nog op naar buiten te gaan en de horeca te bezoeken.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten beginnen maandagochtend met een operatie om schepen te begeleiden die vastzitten in de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz acht het momenteel onwaarschijnlijk dat de Verenigde Staten Duitsland zullen voorzien van de Tomahawk-kruisraketten die de toenmalige president Joe Biden in 2024 toezegde.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Jean-Luc Mélenchon, het kopstuk van de uiterst linkse partij La France Insoumise (LFI), zal zich kandidaat stellen voor de presidentsverkiezingen van volgend jaar. "Ja, ik ben kandidaat," vertelde Mélenchon aan televisiezender TF1.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz stelt dat de Verenigde Staten, ondanks meningsverschillen, een centrale rol spelen binnen de NAVO en bagatelliseert de spanningen met president Donald Trump. Merz reageerde op de door Washington aangekondigde terugtrekking van Amerikaanse troepen uit Duitsland.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat de Verenigde Staten hebben gereageerd op een nieuw vredesvoorstel via bemiddelaar Pakistan. Iran is die reactie aan het bekijken, melden Iraanse media.
4 uur geledenJEANTES (ANP) - In de Noord-Franse plaats Jeantes zijn drie Nederlanders omgekomen door een zwaar verkeersongeval. Ook raakten drie mensen gewond, van wie één ernstig, meldden lokale Franse media, waaronder de krant Le Courrier. Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigt dat er drie Nederlanders zijn overleden: een 71-jarige vrouw en twee mannen van 58 en 74 jaar oud.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt de samenwerking met Finland te versterken door een overeenkomst te sluiten over drones. Dat betekent onder meer dat Kyiv zijn technologie en gevechtsexpertise, ontwikkeld tijdens de vier jaar durende oorlog met Rusland, gaat delen met de Finnen.
5 uur geleden