Mexico laat cruiseschip toe na coronapaniek
MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Een cruiseschip dat vanwege de angst voor het nieuwe coronavirus is geweigerd door meerdere landen, mag in principe aanleggen in Mexico. "We kunnen ons niet inhumaan opstellen. Stel je de wanhoop voor", zei de Mexicaanse president Andrés Manuel López Obrador over situatie aan boord van de Meraviglia.
Passagiers van het schip met 6000 opvarenden mochten eerder niet aan land op Jamaica of Grand Cayman, een van de Kaaimaneilanden. Aan boord had iemand griep, maar het gaat volgens de rederij niet om het nieuwe coronavirus. De Meraviglia bevindt zich inmiddels bij het eiland Cozumel.
De gouverneur van de Mexicaanse staat Quintana Roo, waar het eiland onder valt, zei dat medische experts gaan kijken wat de gezondheidssituatie aan boord is. "Als er een gevaar is voor de volksgezondheid, komt er geen toestemming om aan land te gaan", beklemtoonde gouverneur Carlos Joaquin.
Niet iedereen op het eiland zit te wachten op het schip. Een handjevol mensen met mondmaskers demonstreerde woensdag. Eén man schreeuwde: "We willen het virus niet op Cozumel."
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - De stijgende olieprijs raakt ook de levering van noodhulp. Daarvoor waarschuwt hulporganisatie CARE, die stelt dat een steeds groter deel van het budget naar vervoer, brandstof en inkoop gaat. "Daardoor blijft minder geld over voor directe hulp."
40 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - Russische drones hebben vannacht een grensovergang tussen Oekraïne en Moldavië getroffen. Daarbij zijn doden en gewonden gevallen, meldden Oekraïense grenswachten.
49 minuten geledenMIAMI (ANP/RTR) - Uit de gegevens van de zwarte dozen van het vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air blijkt dat de piloten hebben overwogen de landing in Miami af te breken. Dat zegt de Amerikaanse onderzoeksraad voor vervoersveiligheid NTSB dinsdag.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft geweigerd een door Republikeinen opgestelde kaart van kiesdistricten in Missouri te herstellen voorafgaand aan de tussentijdse verkiezingen ('midterms') in november. De Republikeinen hadden het hof daartoe verzocht.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Op het Iraanse eiland Kharg, in de Perzische Golf, zijn explosies gehoord. Volgens Iraanse staatsmedia is een olietanker vlak bij het eiland geraakt door een Amerikaanse raket.
10 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het kantoor van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu spreekt tegen dat hij in aanloop naar de Hamas-aanval op 7 oktober 2023 al was gewaarschuwd. "De berichten in de media zijn onjuist", staat in een verklaring op X. "De premier is voor 7 oktober niet gewaarschuwd vanuit de Verenigde Arabische Emiraten."
12 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran claimt dat het een Amerikaanse onderzeedrone in handen heeft gekregen. Het zou gaan om een hypermodern toestel.
13 uur geleden