Mexico laat cruiseschip toe na coronapaniek
MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Een cruiseschip dat vanwege de angst voor het nieuwe coronavirus is geweigerd door meerdere landen, mag in principe aanleggen in Mexico. "We kunnen ons niet inhumaan opstellen. Stel je de wanhoop voor", zei de Mexicaanse president Andrés Manuel López Obrador over situatie aan boord van de Meraviglia.
Passagiers van het schip met 6000 opvarenden mochten eerder niet aan land op Jamaica of Grand Cayman, een van de Kaaimaneilanden. Aan boord had iemand griep, maar het gaat volgens de rederij niet om het nieuwe coronavirus. De Meraviglia bevindt zich inmiddels bij het eiland Cozumel.
De gouverneur van de Mexicaanse staat Quintana Roo, waar het eiland onder valt, zei dat medische experts gaan kijken wat de gezondheidssituatie aan boord is. "Als er een gevaar is voor de volksgezondheid, komt er geen toestemming om aan land te gaan", beklemtoonde gouverneur Carlos Joaquin.
Niet iedereen op het eiland zit te wachten op het schip. Een handjevol mensen met mondmaskers demonstreerde woensdag. Eén man schreeuwde: "We willen het virus niet op Cozumel."
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Twee Duitsers zijn zaterdag aangehouden in Parijs, omdat ze met plakband twee schilderijen hadden opgehangen in het Louvre, melden bronnen bij de politie. Ze hingen de nepkunstwerken op in de zaal waar ook de Mona Lisa hangt. Er ontstond lichte schade aan de muren van de historische zaal.
2 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi-beweging zegt aanvallen te hebben uitgevoerd op de Saudische hoofdstad Riyad en olie-installaties in de havenstad Yanbu. Eerder werden explosies in Riyad gemeld.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan een "AI Force" oprichten, kondigt Donald Trump aan op zijn platform Truth Social. Ook stelt de Amerikaanse president binnenkort een "AI-tsaar" aan,
5 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - In de Democratische Republiek Congo begint een nieuwe vaccinatiecampagne in de hoop de ebola-uitbraak in het land te kunnen indammen.
5 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Europese NAVO-landen kunnen de gaten dichten die mogelijk vertrekkende Amerikaanse troepen laten vallen, verzekert de hoogste militair van de NAVO. "Een volwassen alliantie moet gewoon de gaten kunnen vullen", zegt voorzitter Giuseppe Cavo Dragone van de topmilitairen van de NAVO-landen. "En dat zijn we aan het doen."
7 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Duitse generaal Carsten Breuer wordt de nieuwe hoogste militair van de NAVO. Dat drukt volgens NAVO-bronnen uit hoe belangrijk Duitsland voor het bondgenootschap aan het worden is. Breuer werd door zijn collega-topmilitairen van de NAVO-landen verkozen boven de Canadese generaal Jennie Carignan.
7 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen in delen van Gaza hebben aan meerdere mensen het leven gekost. Waar persbureau Reuters het over drie dodelijke slachtoffers heeft, telt nieuwszender Al Jazeera er zes.
7 uur geleden