'Mexico komt volgende week met coronaplan voor economie'
MEXICO-STAD (ANP/RTR) - De Mexicaanse president Andrés Manuel López Obrador maakt volgende week de strategie van de regering bekend om de economie weer op te starten. Dat zei hij vrijdag op een persconferentie.
De president hoort maandag een eerste voorstel aan van zijn kabinet, zei hij. Vervolgens wilt López Obrador het plan voor de heropening van de Mexicaanse economie op woensdag of donderdag presenteren.
De Mexicaanse regering staat onder druk om met een exitstrategie te komen. In het land zijn nu ruim een maand lockdownmaatregelen van kracht om het virus te bestrijden. De quarantaine werd pas laat ingesteld. President Andrés Manuel López Obrador riep in maart mensen nog op naar buiten te gaan en de horeca te bezoeken.
Het Mexicaanse gezondheidsministerie meldde vrijdag 1906 nieuwe bevestigde besmettingsgevallen van het coronavirus. In totaal zijn ruim 31.000 infecties bekend. Het dodental als gevolg van het virus steeg met 199 nieuwe sterfgevallen tot 3160. De overheid heeft eerder gezegd dat de daadwerkelijke cijfers waarschijnlijk hoger liggen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft woensdag de bekende mensenrechtenadvocaat Nasrin Sotoudeh op borgtocht vrijgelaten. Haar dochter heeft dat bekendgemaakt. Sotoudeh werd op 1 april opgepakt.
13 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat lidstaten oproepen conversietherapie te verbieden, maar komt zelf niet met een EU-verbod erop. Daarmee reageert het dagelijks bestuur van de EU op een petitie die ruim 1 miljoen keer is ondertekend om conversietherapie te verbieden in de 27 lidstaten.
14 minuten geledenLONDEN (ANP) - Een waakhond van het Britse parlement begint een onderzoek naar Reform UK-leider Nigel Farage voor het accepteren van een grote donatie, meldt de BBC. Hij zou de gift van 5 miljoen pond (ruim 5,7 miljoen euro) niet hebben aangegeven.
37 minuten geledenBEIJING (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is in China aangekomen voor zijn staatsbezoek aan dat land. Hij spreekt later deze week met de Chinese president Xi Jinping.
1 uur geledenMANILLA (ANP/RTR/AFP) - Bij de Filipijnse senaat zijn woensdag tientallen schoten gehoord. Het is niet direct duidelijk wat er aan de hand is. Mogelijk houdt het incident verband met senator Ronald Dela Rosa, die gezocht wordt door het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse koning Charles heeft in de King's Speech voor het parlement de plannen herhaald van premier Keir Starmer, die onder druk staat om af te treden. Charles zei namens de regering onder meer dat die zich in gaat zetten voor meer gelijkheid in het Verenigd Koninkrijk en dat het land de samenwerking met de EU weer meer moet gaan opzoeken.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon meldt dat Israëlische aanvallen woensdag de levens hebben geëist van acht personen, onder wie twee kinderen. Bij de aanvallen werden auto's getroffen op een snelweg tussen de hoofdstad Beiroet en het zuiden van het land.
3 uur geleden