Mexico keurt gebruik coronavaccin Pfizer en BioNTech goed
CORONAVIRUSMEXICO-STAD (ANP/RTR/AFP) - Mexico is het vierde land dat het gebruik van het coronavaccin van Pfizer en BioNTech heeft goedgekeurd. Viceminister van Volksgezondheid Hugo Lopez-Gatell zei tijdens een persconferentie: "Dit is reden tot hoop."
Groot-Brittannië, Bahrein en Canada hebben het Pfizer-vaccin al eerder toegestaan. De Amerikaanse waakhond FDA staat op het punt het middel ook in de VS goed te keuren.
De Mexicaanse toezichthouder Cofepris zei in een verklaring dat het toestemming verleende aan Pfizer nadat de 24 leden van zijn adviescomité unaniem voor hadden gestemd. De Mexicaanse regering heeft al een overeenkomst getekend met Pfizer om 34,4 miljoen doses van het vaccin te verwerven. De eerste lading wordt deze maand verwacht.
Mexico is zwaar getroffen door het coronavirus. Het Noord-Amerikaanse land registreerde vrijdag 12.253 nieuwe bevestigde gevallen en 693 extra doden. Sinds de uitbraak van het longvirus zijn 1.229.379 Mexicanen besmetgeraakt, 113.019 van hen hebben dat niet overleefd.
Meer uit Financieel
JAKARTA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Indonesische regering heeft een verregaand plan gepresenteerd om de export van een aantal belangrijke grondstoffen onder haar controle te brengen. Daarbij wordt een door de regering aangewezen exportbedrijf verantwoordelijk voor de uitvoer van onder andere palmolie en steenkool, kondigde president Prabowo Subianto aan. De stap kan grote gevolgen hebben voor de internationale grondstoffenmarkten, want Indonesië is wereldwijd de grootste exporteur van palmolie, thermische kolen en nikkel.
59 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De hogere prijzen aan de pomp raken waarschijnlijk eerder de consumptie dan het rijgedrag van mensen. Huishoudens zullen daardoor vaker moeten besparen op andere uitgaven, staat in een rapport van ING. De economen van de bank onderzochten de gevolgen van de gestegen brandstofkosten voor huishoudens in de eurozone.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie voert gesprekken met de haven van Rotterdam en andere grote havens over de opslag van gezamenlijk ingekochte kritieke mineralen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. In december kondigde de Europese Commissie plannen aan om voor belangrijke grondstoffen minder afhankelijk te worden van China. Daar maakt gezamenlijke inkoop deel van uit.
2 uur geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Zeeman heeft in 2025 meer omzet geboekt dan een jaar eerder, ondanks dat de kledingdiscounter minder spullen verkocht. Dat meldt Zeeman in het jaarlijkse mvo-verslag.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een grote meerderheid van de vakbondsleden onder rijksambtenaren heeft ingestemd met de afspraken die vakbonden en het kabinet maakten over een nieuwe cao. Eind april kwam het al tot een principeakkoord over een loonsverhoging, na weken vol stakingen van rijksambtenaren tegen de nullijn waar de regering lang aan vasthield.
3 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, is "behoorlijk blij" met het akkoord van de EU over de handelsdeal met de Verenigde Staten. Het parlement, de Europese Commissie en de lidstaten hebben tot diep in de nacht onderhandeld. Volgens Lange zijn ze het eens geworden over een vangnet voor het geval dat de VS zich niet aan de afspraken houdt.
5 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft bepaalde sancties op Russische olieproducten afgezwakt. De import van kerosine en diesel die in andere landen is geraffineerd uit Russische olie is vanaf woensdag weer toegestaan, meldt de Britse regering. Het land versoepelt ook bepaalde sancties tegen het vervoer van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit enkele Russische installaties.
5 uur geleden