Mexico keurt gebruik coronavaccin Pfizer en BioNTech goed
CORONAVIRUSMEXICO-STAD (ANP/RTR/AFP) - Mexico is het vierde land dat het gebruik van het coronavaccin van Pfizer en BioNTech heeft goedgekeurd. Viceminister van Volksgezondheid Hugo Lopez-Gatell zei tijdens een persconferentie: "Dit is reden tot hoop."
Groot-Brittannië, Bahrein en Canada hebben het Pfizer-vaccin al eerder toegestaan. De Amerikaanse waakhond FDA staat op het punt het middel ook in de VS goed te keuren.
De Mexicaanse toezichthouder Cofepris zei in een verklaring dat het toestemming verleende aan Pfizer nadat de 24 leden van zijn adviescomité unaniem voor hadden gestemd. De Mexicaanse regering heeft al een overeenkomst getekend met Pfizer om 34,4 miljoen doses van het vaccin te verwerven. De eerste lading wordt deze maand verwacht.
Mexico is zwaar getroffen door het coronavirus. Het Noord-Amerikaanse land registreerde vrijdag 12.253 nieuwe bevestigde gevallen en 693 extra doden. Sinds de uitbraak van het longvirus zijn 1.229.379 Mexicanen besmetgeraakt, 113.019 van hen hebben dat niet overleefd.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met winsten de handel uitgegaan. Daarbij waren tech- en chipaandelen weer in trek na koersverliezen een dag eerder. Dalende olieprijzen zorgden voor enige opluchting bij de obligatiehandel.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol zegt donderdag weer te overleggen met vakbonden over de werkomstandigheden van beveiligers op de luchthaven. Beveiligers hielden dinsdag drie werkonderbrekingen van een kwartier, uit onvrede over de werkomstandigheden. Volgens een woordvoerder van Schiphol moesten reizigers kort na de acties zo'n 20 minuten wachten.
5 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse bank Banco BPM heeft met scepsis gereageerd op het ongevraagde overnamebod van Banca Monte dei Paschi di Siena. De financieel dienstverlener wees erop dat het bod in aandelen van 25,3 miljard geen premie bevat voor aandeelhouders van Banco BPM.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met een klein verlies gesloten, vooral door een koersdaling van chipbedrijf Besi. De chiptoeleverancier sloot de rij nadat er tegenvallend nieuws vanuit Zuid-Korea werd gepubliceerd.
8 uur geledenOTTAWA (ANP/BLOOMBERG) - Canada heeft importheffingen aangekondigd op Amerikaanse goederen met een waarde van omgerekend 27,6 miljard Canadese dollar (17 miljard euro). Daarmee vergeldt het land de heffingen die de regering-Trump invoerde voor Canadese waren "dollar voor dollar", meldde de regering. De heffingen zijn onder andere gericht op staal, zuivel, landbouwmachines en elektronica.
9 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - Het Braziliaanse Agentschap voor Gegevensbescherming (ANPD) heeft TikTok een boete van omgerekend 25 miljoen euro opgelegd. Volgens de instantie heeft het socialemediabedrijf gegevens van kinderen en jongeren onrechtmatig verwerkt.
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - De maker van zelfsturende auto's Waymo wil vanaf eind volgend jaar in München taxidiensten met zelfrijdende voertuigen aanbieden. Daarmee wordt Duitsland de derde geplande internationale markt van het bedrijf en de eerste binnen de Europese Unie.
9 uur geleden