Mexico keurt gebruik coronavaccin Pfizer en BioNTech goed
CORONAVIRUSMEXICO-STAD (ANP/RTR/AFP) - Mexico is het vierde land dat het gebruik van het coronavaccin van Pfizer en BioNTech heeft goedgekeurd. Viceminister van Volksgezondheid Hugo Lopez-Gatell zei tijdens een persconferentie: "Dit is reden tot hoop."
Groot-Brittannië, Bahrein en Canada hebben het Pfizer-vaccin al eerder toegestaan. De Amerikaanse waakhond FDA staat op het punt het middel ook in de VS goed te keuren.
De Mexicaanse toezichthouder Cofepris zei in een verklaring dat het toestemming verleende aan Pfizer nadat de 24 leden van zijn adviescomité unaniem voor hadden gestemd. De Mexicaanse regering heeft al een overeenkomst getekend met Pfizer om 34,4 miljoen doses van het vaccin te verwerven. De eerste lading wordt deze maand verwacht.
Mexico is zwaar getroffen door het coronavirus. Het Noord-Amerikaanse land registreerde vrijdag 12.253 nieuwe bevestigde gevallen en 693 extra doden. Sinds de uitbraak van het longvirus zijn 1.229.379 Mexicanen besmetgeraakt, 113.019 van hen hebben dat niet overleefd.
Meer uit Financieel
ZWOLLE (ANP) - Van der Most Top Holding, het bedrijf van ondernemer Hennie van der Most, is door de rechtbank in Zwolle failliet verklaard. In mei werd door de rechtbank in Rotterdam al Speelstad Rotterdam, het bedrijf achter attractiepark Rivoli Rotterdam, failliet verklaard. Van der Most heeft het faillissement van zijn bedrijf zelf aangevraagd.
13 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag licht hoger geopend. Beleggers deden het rustig aan na het nieuwe slotrecord van de hoofdindex een dag eerder. De aandacht bleef uitgaan naar de oorlog in het Midden-Oosten, na de aanhoudende aanvallen tussen de Verenigde Staten en Iran. Ondanks die aanvallen hopen beleggers op verdere onderhandelingen tussen de twee partijen.
1 uur geledenTAIPEI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese chipconcern TSMC is van plan om 100 miljard dollar extra uit te trekken voor de uitbreiding van zijn Amerikaanse chipactiviteiten. Hiermee komt de leverancier van grote bedrijven als Apple en Nvidia tegemoet aan eerdere toezeggingen uit een deal tussen Washington en de Taiwanese overheid om productie van halfgeleiders naar Amerikaanse bodem te halen.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Het Amerikaanse Uber wil de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero overnemen voor 14,8 miljard dollar, omgerekend ongeveer 12,9 miljard euro. De taxidienst en maaltijdbezorger meldt dat er een overeenkomst is getekend met het in Berlijn gevestigde bedrijf.
1 uur geledenASPEN (ANP/BLOOMBERG) - De wereldeconomie staat voor een nieuwe uitdaging als de nieuwe blokkade van de Straat van Hormuz niet binnen enkele weken wordt opgeheven. Dat zei Fatih Birol, directeur van het Internationaal Energieagentschap (IEA), in een interview tijdens het Aspen Security Forum in Colorado.
2 uur geledenSCUNTHORPE (ANP) - De regering van het Verenigd Koninkrijk heeft British Steel officieel genationaliseerd. Daarmee wordt volgens premier Keir Starmer de toekomst van staalproductie in het Verenigd Koninkrijk verzekerd. De staalfabriek opereerde al sinds april 2025 onder toezicht van de overheid, nadat de eigenaar hintte op mogelijke sluiting.
2 uur geledenGEORGETOWN (ANP/BLOOMBERG) - Filmproducent en Paramount Skydance-baas David Ellison en zijn vader, de bekende miljardair Larry Ellison, worden in een rechtszaak beschuldigd van het sluiten van een illegale deal met president Donald Trump. Hiermee zouden zij de weg hebben vrijgemaakt voor hun miljardenovername van mediaconcern Warner Bros. Discovery.
2 uur geleden