Mexico exporteert meer tequila dan ooit
MEXICO-STAD (ANP/DPA) - Mexico heeft vorig jaar meer tequila geëxporteerd dan ooit. De uitvoer van de alcoholische drank nam met bijna een vijfde toe en dat was de grootste stijging in twaalf jaar. Bijna alle tequila die wordt geëxporteerd gaat naar de Verenigde Staten.
In totaal werd vorig jaar 339 miljoen liter tequila uit Mexico geëxporteerd en daarvan ging meer dan 80 procent naar de VS. Duitsland is met 6,5 miljoen liter de op een na grootste importeur.
De sterke drank wordt gemaakt van de agaveplant, die voornamelijk groeit in Mexico. De cocktails Margarita en Tequila Sunrise hebben tequila als belangrijkste ingrediënt.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX is woensdag op de hoogste stand ooit gesloten en scherpte daarmee het record van afgelopen vrijdag iets aan. De index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs in Amsterdam, werd vooral hoger gezet door stevige koerswinsten bij de chipbedrijven.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De WW moet worden versimpeld omdat die steeds ingewikkelder is geworden en niet meer van deze tijd is. Ook zouden uitkeringen zo ingericht moeten worden dat een aanvulling tot het sociaal minimum niet meer nodig is. Dat adviseert uitkeringsinstantie UWV in haar jaarlijkse knelpuntenbrief, die is uitgereikt aan Tweede Kamerleden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tesla heeft de Rijksdienst voor het Wegverkeer (RDW) niet misleid met de data voor zelfrijdende auto's op de weg, aldus de RDW zelf. Daarmee sluit de instantie zich aan bij de woorden van minister Vincent Karremans (Infrastructuur) van dinsdag.
2 uur geledenÉVIAN (ANP/RTR) - De leiders van de G7 hebben woensdag toegezegd nauwer samen te werken rond de risico's en kansen van geavanceerde kunstmatige intelligentie (AI). Daarnaast bespraken zij de oprichting van een regeling voor "vertrouwde partners", die niet-Amerikaanse landen toegang zou geven tot geavanceerde Amerikaanse AI-modellen van bedrijven zoals Anthropic.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO wil dat het kabinet zijn best doet om Europese maatregelen voor boeren die te maken hebben met de flink gestegen kunstmestprijzen zo snel mogelijk goedgekeurd te krijgen. Dan kan Nederland geld uit Brussel gebruiken om Nederlandse boeren te steunen. Door de blokkade van de Straat van Hormuz is kunstmest de afgelopen maanden een stuk duurder geworden.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU overweegt een nieuw handelsinstrument dat sneller ingezet kan worden tegen landen die dreigen de Europese markt te domineren, zoals China. Dat melden meerdere hooggeplaatste EU-bronnen voorafgaand aan de EU-top die donderdag begint en waar het onderwerp tijdens het diner aan bod komt.
3 uur geledenÉVIAN (ANP) - De landen van de G7 hebben afspraken gemaakt om hun afhankelijkheid van China voor de levering van kritieke mineralen af te bouwen. Geen enkel lid van de rijkelandengroep zou na 2030 meer dan 60 procent van zijn permanente magneten en zeldzame aardmetalen, die voor bijvoorbeeld windturbines worden gebruikt, uit China moeten betrekken. Dat melden de G7-landen in een gezamenlijke verklaring.
3 uur geleden