Mexico en VS concurrenten voor organisatie WK voetbal vrouwen 2027
ZÜRICH (ANP) - De voetbalbonden van Mexico en de Verenigde Staten hebben zich gezamenlijk kandidaat gesteld voor de organisatie van het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Daarmee worden beide landen concurrent van Nederland, Duitsland en België, die de mondiale landencompetitie voor voetbalsters ook samen willen organiseren.
De Amerikaanse en Mexicaanse voetbalbond stelden hun project een maand voor de deadline van wereldvoetbalbond FIFA, op 19 mei, voor. De Verenigde Staten organiseerden het WK voor vrouwen eerder in 1999 en 2003, Mexico was nooit eerder gastheer. Beide landen organiseren samen met Canada al het WK voetbal voor de mannen in 2026.
"Het is een enorme kans om in twee jaar tijd twee WK's te organiseren in de Concacaf-regio", sprak Cindy Parlow Cone, de voorzitster van de Amerikaanse bond. Haar Mexicaanse collega Yon de Luisa hoopt met het binnenhalen van het WK het vrouwenvoetbal in zijn land verder te ontwikkelen.
Concurrentie
De FIFA beslist in mei 2024 over de organisatie van het WK vrouwenvoetbal van 2027. Ook Zuid-Afrika en Brazilië hebben interesse getoond het toernooi te organiseren.
De kandidaturen van de Verenigde Staten en Mexico en het trio België, Nederland en Duitsland krijgen nog concurrentie uit Zuid-Afrika en Brazilië. Deze zomer vindt vanaf 20 juni het WK in Australië en Nieuw-Zeeland plaats.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in het thuisduel met Sevilla de tweede competitiezege op rij geboekt. Zo sluit de ploeg van trainer Xabi Alonso het jaar met een enigszins goed gevoel af, na een slechte serie in de voorgaande wedstrijden. De achterstand op FC Barcelona is 1 punt, maar de koploper speelt zondag nog tegen Villarreal.
7 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft het thuisduel met Telstar verloren en neemt daardoor de laatste plaats over van de concurrent. Telstar-aanvaller Patrick Brouwer besliste de weinig hoogstaande wedstrijd in het Rat Verlegh Stadion met een inzet achter zijn standbeen langs: 0-1
7 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Ajax heeft na vijf overwinningen op rij punten verloren in een aantrekkelijk uitduel met NEC (2-2). De club uit Amsterdam speelde het laatste halfuur met een man meer, na een rode kaart voor Sami Ouaissa. Maar de ploeg van interim-trainer Fred Grim kwam in die periode niet tot een derde treffer.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft met een thuiszege op PEC Zwolle (2-1) afstand genomen van de laatste plaatsen in de Eredivisie. De Rotterdammers waren met name in de eerste helft sterker, maar scoorden toen maar één keer. PEC kwam vlak na rust via een zeldzaam doelpunt van Ryan Thomas op gelijke hoogte, de Georgiër Irakli Yegoian bezorgde de thuisploeg in de slotfase alsnog een benauwde overwinning.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Liverpool heeft de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur gewonnen (1-2). De ploeg van trainer Arne Slot sloeg toe na rust, toen de thuisploeg al even met tien man speelde.
9 uur geledenLEIPZIG (ANP) - RB Leipzig gaat de winterstop in als nummer 4 van de Bundesliga in plaats van als eerste achtervolger van koploper Bayern München. Bayer Leverkusen was in Leipzig met 3-1 te sterk en nam de derde plaats over. Vrijdag verdrong Borussia Dortmund de Oost-Duitsers al van de tweede plaats door een zege op Borussia Mönchengladbach (2-0).
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons heeft zichzelf en Tottenham Hotspur een slechte dienst bewezen. De middenvelder werd in de 32e minuut van de thuiswedstrijd tegen Liverpool van het veld gestuurd na een zware tackle op Virgil van Dijk, zijn aanvoerder bij Oranje.
11 uur geleden