Mexico dient klacht in tegen Ecuador bij ICJ
MEXICO-STAD (ANP/RTR/AFP) - Mexico heeft een klacht tegen Ecuador ingediend bij het Internationaal Gerechtshof (ICJ) in Den Haag, als reactie op een politie-inval in de Mexicaanse ambassade in de Ecuadoraanse hoofdstad Quito. Het is volgens Mexico duidelijk dat het Verdrag van Wenen inzake diplomatiek verkeer is geschonden.
In Artikel 22 van dit verdrag staat dat ambassades onschendbaar zijn en dat vertegenwoordigers van de "ontvangende staat", in dit geval Ecuador, een dergelijk gebouw niet zonder toestemming mogen betreden. Mexico roept op tot de schorsing van Ecuador bij de Verenigde Naties totdat dat land publiekelijk excuses aanbiedt, aldus de Mexicaanse minister van Buitenlandse Zaken Alicia Bárcena.
Bij de inval van vrijdag werd de Ecuadoraanse oud-vicepresident Jorge Glas opgepakt. Mexico had hem enkele uren daarvoor politiek asiel verleend. De politicus wordt in zijn thuisland onderzocht voor fraude. De Mexicaanse president Andrés Manuel López Obrador heeft de arrestatie als "autoritair" omschreven. Zijn land heeft sindsdien de diplomatieke banden met Ecuador opgeschort.
Het ICJ, gevestigd in het Vredespaleis, buigt zich over geschillen die door staten zelf worden voorgelegd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De man die zaterdag werd doodgeschoten bij een controlepost bij het Witte Huis, had eerder meerdere aanvaringen met Amerikaanse veiligheidsdiensten en de politie. Dat melden Amerikaanse media, waaronder CNN.
2 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van zaterdag op zondag bestookt met ballistische raketten. Volgens de autoriteiten raakten zeker vijf mensen gewond, van wie er één naar het ziekenhuis is gebracht.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Prominente Republikeinen uiten kritiek op de voorwaarden van het mogelijke akkoord dat de Amerikaanse president Donald Trump met Iran onderhandelt om de oorlog te beëindigen. Ze vrezen dat Teheran daardoor zijn machtspositie in de regio behoudt of zelfs versterkt.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iraanse media spreken tegen dat de Straat van Hormuz volledig wordt heropend als onderdeel van het aangekondigde vredesakkoord met de Verenigde Staten. Volgens Al Jazeera noemt staatspersbureau Fars die bewering van de Amerikaanse president Donald Trump "ver van de realiteit".
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Rond het Witte Huis in Washington is een grote politiemacht op de been na meldingen van schoten. Journalisten op het terrein kregen opdracht dekking te zoeken en werden naar de persruimte gebracht. Het Witte Huis is volgens hen op slot gegaan.
4 uur geledenKINSHASA (ANP) - Het dodental door de ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 204. Dat heeft het Congolese ministerie van Volksgezondheid bekendgemaakt. In drie provincies zijn 867 vermoedelijke besmettingen geregistreerd.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat er grotendeels overeenstemming is bereikt over een akkoord met Iran. "De laatste aspecten en details van de deal worden momenteel besproken en zullen binnenkort bekendgemaakt worden", schreef hij in een bericht op zijn platform Truth Social. Hij stelt dat het voorstel onder meer voorziet in de opening van de Straat van Hormuz.
6 uur geleden