Mexico dient klacht in tegen Ecuador bij ICJ
MEXICO-STAD (ANP/RTR/AFP) - Mexico heeft een klacht tegen Ecuador ingediend bij het Internationaal Gerechtshof (ICJ) in Den Haag, als reactie op een politie-inval in de Mexicaanse ambassade in de Ecuadoraanse hoofdstad Quito. Het is volgens Mexico duidelijk dat het Verdrag van Wenen inzake diplomatiek verkeer is geschonden.
In Artikel 22 van dit verdrag staat dat ambassades onschendbaar zijn en dat vertegenwoordigers van de "ontvangende staat", in dit geval Ecuador, een dergelijk gebouw niet zonder toestemming mogen betreden. Mexico roept op tot de schorsing van Ecuador bij de Verenigde Naties totdat dat land publiekelijk excuses aanbiedt, aldus de Mexicaanse minister van Buitenlandse Zaken Alicia Bárcena.
Bij de inval van vrijdag werd de Ecuadoraanse oud-vicepresident Jorge Glas opgepakt. Mexico had hem enkele uren daarvoor politiek asiel verleend. De politicus wordt in zijn thuisland onderzocht voor fraude. De Mexicaanse president Andrés Manuel López Obrador heeft de arrestatie als "autoritair" omschreven. Zijn land heeft sindsdien de diplomatieke banden met Ecuador opgeschort.
Het ICJ, gevestigd in het Vredespaleis, buigt zich over geschillen die door staten zelf worden voorgelegd.
Meer uit Buitenland
HAMBURG (ANP) - Landen moeten samen een windmolenpark kunnen bouwen in de Noordzee, met aansluitingen naar meerdere landen. Dat spreken de energieministers van België, Denemarken, Frankrijk, Duitsland, Ierland, Luxemburg, Nederland, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk maandag af op een internationale top over de Noordzee in Hamburg.
17 minuten geledenHO CHI MINH-STAD (ANP/AFP) - De Zuid-Koreaanse oud-premier Lee Hae-chan is overleden tijdens een bezoek aan Vietnam. De 73-jarige politicus stierf aan de gevolgen van een hartaanval.
1 uur geledenSALAMANCA (ANP/AFP) - Bij een gewapende aanval op een voetbalveld in de Mexicaanse stad Salamanca zijn zondag zeker 11 mensen omgekomen. Twaalf anderen liepen schotwonden op, melden lokale autoriteiten.
2 uur geledenCARACAS (ANP) - Waarnemend president van Venezuela Delcy Rodríguez heeft zondag aangegeven dat ze genoeg heeft van bevelen uit de Verenigde Staten. Daarmee verwees ze naar de druk die Washington op Venezuela uitoefent sinds de gevangenneming van Nicolás Maduro.
3 uur geledenCARACAS (ANP) - In Venezuela zijn zondag 104 politieke gevangenen vrijgelaten. Eerder had de non-gouvernementele organisatie Foro Penal al melding gemaakt van zo'n 80 vrijgelaten gevangenen, met de hoop dat er meer zouden volgen.
4 uur geledenMANILLA (ANP) - Zeker zeven mensen zijn omgekomen toen een veerboot voor de kust van de zuid-Filipijnse provincie Basilan kapseisde. De kustwacht wist volgens lokale media 215 opvarenden te redden, maar 144 personen worden nog vermist.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse regering onderzoekt de actie van de grenspolitie waarbij een man werd doodgeschoten in Minneapolis, en zal met een conclusie komen. Dat laat president Donald Trump weten aan de Wall Street Journal.
4 uur geleden