Mexico bouwt opvangcentra voor gedeporteerden van Trump
MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexicaanse troepen hebben donderdag noodopvangcentra opgezet nabij de grens met de Verenigde Staten voor de mensen die de Amerikaanse president Donald Trump dreigt uit te zetten. De Mexicaanse regering wil negen opvangcentra openen voor haar burgers en nog eens drie voor gedeporteerde buitenlanders. Ze vermeldt niet wat de totale capaciteit van de opvangcentra is.
De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum zei deze week dat Mexico humanitaire hulp zou bieden aan gedeporteerde migranten uit andere landen, voordat het hen zou repatriëren.
Volgens haar waren twee van de opvangcentra al klaar en zouden de andere dat tegen het weekend zijn. De opvangcentra zijn voorzien van keukens en badkamers en bieden voedsel, gezondheidszorg en advies.
Trump wil dat migranten voortaan de behandeling van hun asielaanvragen weer aan de Mexicaanse kant van de grens afwachten. Het Witte Huis heeft ook een asielprogramma stopgezet voor personen die autoritaire regimes in Midden- en Zuid-Amerika ontvluchten, waardoor duizenden mensen aan de Mexicaanse kant van de grens zijn gestrand.
Meer uit Buitenland
POKROVSK (ANP/DPA/RTR) - Rusland zegt de Oost-Oekraïense stad Pokrovsk te hebben veroverd. Die strategisch belangrijke stad werd al meer dan een jaar belegerd. Oekraïne heeft de inname niet bevestigd.
2 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft de aanvallen met zeedrones op twee olieschepen op de Zwarte Zee een "zorgwekkende escalatie" genoemd. Die aanvallen van afgelopen vrijdag werden opgeëist door een anonieme Oekraïense veiligheidsbron, die zei dat de schepen ondanks Europese sancties Russische olie vervoerden.
4 uur geledenKINGSTON (ANP/RTR/AFP) - Jamaica krijgt 6,7 miljard dollar aan steun nadat orkaan Melissa in oktober over het eiland was geraasd. Het geld van internationale instanties is bedoeld om de wederopbouw de komende drie jaar te financieren.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse filmmaker Jafar Panahi is bij verstek veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar wegens "propaganda-activiteiten" tegen de staat, meldt zijn advocaat. De advocaat laat weten dat Panahi in beroep gaat tegen de veroordeling. In mei won Panahi een prestigieuze Gouden Palm tijdens het Filmfestival van Cannes voor de film It Was Just an Accident.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Brussel heeft extra veiligheidsmaatregelen genomen om de kerststal op de Grote Markt beter te beschermen. Directe aanleiding is de diefstal van het hoofd van het kindje Jezus uit de kerststal het afgelopen weekend.
6 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Afgelopen weekend zijn in Nigeria meer dan dertig mensen ontvoerd door gewapende groepen. De ontvoeringen vonden onder andere plaats in de noordelijke regio Kano, waar deze tot nu toe nauwelijks voorkwamen.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft tijdens zijn bezoek aan zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron ook gesproken met andere Europese leiders en de Amerikaanse gezant Steve Witkoff. De gesprekken volgen op nieuw topoverleg tussen Kyiv en Washington over vrede in Oekraïne.
7 uur geleden