Mexico bouwt opvangcentra voor gedeporteerden van Trump
MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexicaanse troepen hebben donderdag noodopvangcentra opgezet nabij de grens met de Verenigde Staten voor de mensen die de Amerikaanse president Donald Trump dreigt uit te zetten. De Mexicaanse regering wil negen opvangcentra openen voor haar burgers en nog eens drie voor gedeporteerde buitenlanders. Ze vermeldt niet wat de totale capaciteit van de opvangcentra is.
De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum zei deze week dat Mexico humanitaire hulp zou bieden aan gedeporteerde migranten uit andere landen, voordat het hen zou repatriëren.
Volgens haar waren twee van de opvangcentra al klaar en zouden de andere dat tegen het weekend zijn. De opvangcentra zijn voorzien van keukens en badkamers en bieden voedsel, gezondheidszorg en advies.
Trump wil dat migranten voortaan de behandeling van hun asielaanvragen weer aan de Mexicaanse kant van de grens afwachten. Het Witte Huis heeft ook een asielprogramma stopgezet voor personen die autoritaire regimes in Midden- en Zuid-Amerika ontvluchten, waardoor duizenden mensen aan de Mexicaanse kant van de grens zijn gestrand.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon zegt een half miljard euro nodig te hebben om de humanitaire crisis in het land te bestrijden. Dat verklaarde premier Nawaf Salam tijdens een persconferentie in Parijs met de Franse president Emmanuel Macron.
16 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Justitie in Iran ontkent dat acht vrouwen op het punt staan geëxecuteerd te worden, nadat de Amerikaanse president Donald Trump om hun vrijlating had gevraagd. "Trump is opnieuw misleid door nepnieuws", staat op de site van de Iraanse rechtspraak, Mizan Online.
50 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - Ierland, Slovenië en Spanje vonden bij een vergadering tussen EU-buitenlandministers niet genoeg medestanders om het associatieverdrag tussen de EU en Israël gedeeltelijk op te schorten. Daarvoor is een zogenaamde 'gekwalificeerde meerderheid' van de lidstaten nodig. Die kon als verwacht niet worden gevonden, meldde EU-buitenlandchef Kaja Kallas na de bespreking in Luxemburg.
53 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwacht binnen 24 uur een akkoord over de EU-lening van 90 miljard euro voor Oekraïne. Dat zei Kallas dinsdag op een persconferentie, net nadat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X meldde dat de Droezjba-pijpleiding is gerepareerd en weer kan worden gebruikt.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum wil dat er strengere controle komt op wapenbezit en er meer beveiliging komt bij toeristische trekpleisters. Ze sprak na een schietpartij in het tempelcomplex van de piramiden van Teotihuacán ten noordoosten van de hoofdstad Mexico-Stad.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Droezjba-pijpleiding die Russische olie naar Oost-Europa vervoert, is gerepareerd en kan weer in gebruik worden genomen. Dat meldde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een bericht op X.
3 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Mohammad Ishaq Dar dringt er bij Iran en de VS op aan hun wapenstilstand te verlengen. Dit staat in een verklaring van zijn ministerie. De Verenigde Staten willen snel een tweede ronde directe onderhandelingen met Iran in Pakistan, dat als bemiddelaar optreedt.
4 uur geleden