
Mexico boos op Bolivia voor intimidatie bij ambassade
MEXICO-STAD (ANP/RTR) - Mexico roept de zaakgelastigde van Bolivia op het matje vanwege "pesterijen en intimidatie" van het personeel op zijn ambassade in de Boliviaanse hoofdstad La Paz. Dat heeft het Mexicaanse ministerie van Buitenlandse Zaken laten weten.
De verhoudingen tussen de twee landen zijn bekoeld nadat de Mexicaanse president Andres Manuel Lopez Obrador vorige maand politiek asiel verleende aan de vroegere Boliviaanse president Evo Morales. De links-radicale Morales nam de benen nadat hij tijdens massale protesten tegen zijn regime plotseling aftrad.
Volgens Mexico heeft Bolivia de aanwezigheid van de politie bij zijn ambassade vergroot en zijn er drones rond het gebouw gesignaleerd. Het land wil uitleg over "het gedrag van de Boliviaanse autoriteiten".
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump wil 1200 banen schrappen bij inlichtingendienst CIA, melden bronnen die bekend zijn met de plannen aan The Washington Post.
36 minuten geledenDAMASCUS (ANP/RTR/AFP/DPA) - Israël heeft vrijdagavond opnieuw luchtaanvallen uitgevoerd op doelen in Syrië, in de omgeving van de steden Damascus en Hama, meldt het Syrische staatspersbureau SANA. De aanvallen worden gezien als een waarschuwing aan het adres van de nieuwe islamitische machthebbers in Syrië.
53 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Het Duitse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft op X stevig uitgehaald naar de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio. Die uitte vrijdag kritiek op het bestempelen van de Duitse partij Alternative für Deutschland (AfD) als een extremistische organisatie. "We hebben door onze geschiedenis geleerd dat rechts-extremisme moet worden tegengehouden", reageerde het Duitse ministerie op dat bericht van Rubio.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident J.D. Vance beschuldigt Duitsland ervan de "Berlijnse Muur" te herbouwen door de partij Alternative für Deutschland (AfD) sinds vrijdag als extremistische organisatie te bestempelen. Dat besluit geeft de Duitse inlichtingendienst meer bevoegdheden om de partij in de gaten te houden.
3 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - In de Duitse stad Stuttgart is vrijdag aan het begin van de avond een auto op een groep mensen ingereden. Dat melden hulpdiensten. Zeker drie mensen zijn gewond geraakt. De verwondingen van meerdere slachtoffers zouden ernstig zijn, meldt de brandweer op X.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Prins Harry en zijn vader koning Charles hebben momenteel geen contact. De Britse prins wil het graag bijleggen met zijn familie en hoopt op "verzoening", vertelt hij in een interview met de BBC.
9 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR/AFP) - De Canadese premier Mark Carney reist dinsdag naar Washington D.C. voor een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zei Carney tijdens zijn eerste persconferentie na de verkiezingswinst van afgelopen maandag. Het gesprek zal volgens de premier gaan over handel en veiligheid.
10 uur geleden