Mexico bereidt zich voor op Amerikaanse massadeportaties
MEXICO-STAD (ANP/RTR) - Mexico heeft een plan opgezet om gedeporteerde Mexicanen op te vangen als de aanstaande Amerikaanse president Donald Trump zijn belofte waarmaakt en illegale migranten massaal het land uitzet. De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum zegt dat het land zich aan het voorbereiden is op de komst van de Mexicanen, maar de regering zou ook aan een plan werken om te laten zien dat de deportaties niet nodig zijn. Sheinbaum lichtte niet toe hoe ze dat wilde doen.
In de Verenigde Staten wonen volgens Pew Research Center zo'n 4 miljoen ongedocumenteerde Mexicanen. Trumps vicepresident J.D. Vance heeft gezegd dat het uitzetten van 1 miljoen illegalen per jaar een "redelijk" aantal zou zijn. In 2023 zetten de VS onder president Joe Biden 468.000 mensen het land uit.
Trump heeft gezegd het aantal illegale migranten snel terug te willen dringen als hij de macht overneemt. Hij wordt ingezworen op 20 januari.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas erkent dat na jaren van oorlog nauwelijks vooruitgang is geboekt voor een tweestatenoplossing. Toch blijft dat volgens haar "de meest haalbare weg naar een Midden-Oosten zonder oorlog", zei ze maandag na afloop van de negende Globale Alliantie voor de uitvoering van de Tweestatenoplossing in Brussel. Israël en de Palestijnse Autoriteit moeten beiden hun verantwoordelijkheid nemen, zei Kallas.
52 minuten geledenTOKIO (ANP/AFP/RTR) - De Japanse meteorologische dienst (JMA) waarschuwt voor mogelijke nieuwe zware aardbevingen, na de beving met een kracht van 7.7 eerder op maandag. De kans op een nieuwe beving met een kracht van 8.0 of meer is groter dan normaal. Er werd gewaarschuwd voor een tsunami met golven tot 3 meter, die waarschuwing is inmiddels ingetrokken.
2 uur geledenBAABDA (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun zegt dat gesprekken met Israël zich moeten richten op het beëindigen van de "vijandelijkheden" en de Israëlische bezetting van het zuiden van Libanon. Hij heeft oud-ambassadeur in Washington Simon Karam aangesteld als hoofd van de Libanese delegatie.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Kremlin heeft de verkiezingsuitslag in Bulgarije verwelkomd. De winnaar Rumen Radev staat bekend als een eurosceptische politicus die de banden met Rusland weer wil aanhalen. Ook is hij tegen verdere steun aan Oekraïne.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie en voorzitter van de EU-leiders António Costa hebben Rumen Radev gefeliciteerd met zijn overwinning bij de parlementsverkiezingen in Bulgarije. Dat hebben zij maandag op X gedaan.
3 uur geledenWISMAR (ANP/DPA) - In Duitsland groeit de bezorgdheid weer over de bultrugwalvis Timmy. Die strandde weken geleden voor de Duitse kust en kon maandagochtend wegzwemmen, om later toch weer tot stilstand te komen.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De eerste gesprekken tussen een delegatie op hoog niveau van de Europese Commissie en de inkomende Hongaarse regering waren "zeer constructief en positief van toon", zei een woordvoerder van de Commissie maandag. "Ze vormden een zeer nuttig uitgangspunt voor het noodzakelijke werk dat nu moet worden verricht, met name om geld vrij te maken ten behoeve van het Hongaarse volk."
4 uur geleden