Mexico bereidt zich voor op Amerikaanse massadeportaties
MEXICO-STAD (ANP/RTR) - Mexico heeft een plan opgezet om gedeporteerde Mexicanen op te vangen als de aanstaande Amerikaanse president Donald Trump zijn belofte waarmaakt en illegale migranten massaal het land uitzet. De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum zegt dat het land zich aan het voorbereiden is op de komst van de Mexicanen, maar de regering zou ook aan een plan werken om te laten zien dat de deportaties niet nodig zijn. Sheinbaum lichtte niet toe hoe ze dat wilde doen.
In de Verenigde Staten wonen volgens Pew Research Center zo'n 4 miljoen ongedocumenteerde Mexicanen. Trumps vicepresident J.D. Vance heeft gezegd dat het uitzetten van 1 miljoen illegalen per jaar een "redelijk" aantal zou zijn. In 2023 zetten de VS onder president Joe Biden 468.000 mensen het land uit.
Trump heeft gezegd het aantal illegale migranten snel terug te willen dringen als hij de macht overneemt. Hij wordt ingezworen op 20 januari.
Meer uit Buitenland
LA PAZ (ANP/AFP) - Het aanbod van de Boliviaanse president Rodrigo Paz om zijn salaris te halveren heeft demonstranten tegen zijn regering er niet van overtuigd dat ze moeten ophouden met protesteren.
1 uur geledenBEIROET (ANP) - Colombiaanse huurlingen zijn door een bedrijf uit de Verenigde Arabische Emiraten ingehuurd en reisden via militaire bases van de VAE voordat ze naar Soedan werden gestuurd om daar de gewelddadige Rapid Support Forces (RSF) te ondersteunen. Dat meldt Human Rights Watch in een rapport.
1 uur geledenJAIPUR (ANP) - Ondanks de Amerikaanse aanvallen op doelen in Iran is een akkoord om de oorlog te beëindigen nog steeds mogelijk. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio tijdens een bezoek aan India tegen verslaggevers.
1 uur geledenWASHINGTON/TEHERAN/DOHA (ANP) - De Amerikaanse strijdkrachten hebben maandag doelen aangevallen in het zuiden van Iran. Het betrof onder andere boten die mijnen wilden leggen en raketlanceerinstallaties. Het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) omschrijft de aanvallen als defensieve handelingen, bedoeld om "onze troepen te beschermen tegen bedreigingen van de Iraanse strijdkrachten".
4 uur geledenOTTAWA (ANP) - De Canadese premier Mark Carney heeft de Israëlische president Isaac Herzog gezegd dat de behandeling van activisten van de Global Sumud Flotilla onacceptabel is. Carney wil een onafhankelijk onderzoek naar de gebeurtenissen.
6 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Een Spaanse opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt het Spaanse ministerie van Volksgezondheid maandag.
11 uur geledenSÃO PAULO (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva is maandag begonnen met een preventieve bestralingstherapie, nadat vorige maand een kwaadaardig plekje op zijn hoofdhuid werd verwijderd. Dat meldt het ziekenhuis in een verklaring.
11 uur geleden