Mexico bereidt zich voor op Amerikaanse massadeportaties
MEXICO-STAD (ANP/RTR) - Mexico heeft een plan opgezet om gedeporteerde Mexicanen op te vangen als de aanstaande Amerikaanse president Donald Trump zijn belofte waarmaakt en illegale migranten massaal het land uitzet. De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum zegt dat het land zich aan het voorbereiden is op de komst van de Mexicanen, maar de regering zou ook aan een plan werken om te laten zien dat de deportaties niet nodig zijn. Sheinbaum lichtte niet toe hoe ze dat wilde doen.
In de Verenigde Staten wonen volgens Pew Research Center zo'n 4 miljoen ongedocumenteerde Mexicanen. Trumps vicepresident J.D. Vance heeft gezegd dat het uitzetten van 1 miljoen illegalen per jaar een "redelijk" aantal zou zijn. In 2023 zetten de VS onder president Joe Biden 468.000 mensen het land uit.
Trump heeft gezegd het aantal illegale migranten snel terug te willen dringen als hij de macht overneemt. Hij wordt ingezworen op 20 januari.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben tot nu toe 25 miljard dollar uitgegeven aan de oorlog tegen Iran. Dat meldde de financieel controleur van het Amerikaanse ministerie van Defensie. De VS hebben sinds het uitbreken van de oorlog grote hoeveelheden munitie en raketten gebruikt voor aanvallen op Iran.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Een steekpartij waarbij twee gewonden vielen in de Londense wijk Golders Green is officieel aangemerkt als een terroristisch incident, meldt de politie. Die zegt te onderzoeken of de aanval specifiek gericht was op de Joodse gemeenschap in de wijk.
2 uur geledenTUMBLER RIDGE (ANP/RTR) - Familieleden van slachtoffers van een dodelijke schietpartij in Canada in februari hebben een rechtszaak aangespannen tegen OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT. Het bedrijf zou de schutter acht maanden voor de aanslag als dreiging hebben aangemerkt, maar daarna niet de politie hebben gewaarschuwd.
2 uur geledenBAMAKO (ANP/AFP) - Het Malinese regime zal "vroeg of laat" vallen, zegt een woordvoerder van het Azawad Liberation Front (FLA). De separatisten eisen dat de Russische troepen die het leger steunen direct vertrekken.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De man die eerder op woensdag in de Londense wijk Golders Green instak op omstanders, wordt verdacht van poging tot moord. Dat meldt de Metropolitan Police. Twee gewonden zijn met steekwonden overgebracht naar het ziekenhuis. Zij verkeren in stabiele toestand, maar volgens de BBC zou hun toestand wel ernstig zijn. Ook naar toegesnelde agenten werd uitgehaald met het mes; zij raakten niet gewond.
4 uur geledenVERDEN (ANP/AFP/DPA) - Het Duitse Openbaar Ministerie heeft vijftien jaar cel geƫist tegen oud-lid van de Rote Armee Fraktion (RAF) Daniela Klette. De zaak gaat over overvallen die ze vanaf 1999 zou hebben gepleegd met twee anderen, terwijl ze op de vlucht was.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Twee Joodse mannen zijn neergestoken in Golders Green, een wijk in Londen met een relatief hoog aantal Joodse inwoners, meldt de BBC. Een man werd gearresteerd, aldus de lokale tak van de Joodse civiele beveiligingsorganisatie Shomrim op X. De Britse publieke omroep zegt dat de twee slachtoffers er slecht aan toe zijn.
5 uur geleden