Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mexicaanse voetbalcompetitie stilgelegd na veldslag in stadion

Mexicaanse voetbalcompetitie stilgelegd na veldslag in stadion

QUERÉTARO (ANP) - De Mexicaanse voetbalbond heeft de nationale competitie tijdelijk stilgelegd na heftige supportersrellen bij de wedstrijd op het hoogste niveau tussen Querétaro en Atlas. Tientallen toeschouwers raakten daarbij gewond en volgens onbevestigde berichten zouden er ook doden zijn gevallen. De overige wedstrijden in Mexico van dit weekeinde zijn uitgesteld, uit solidariteit met de slachtoffers.

Na een uur spelen ging het mis in het La Corregidora-stadion van Querétaro, bij een stand van 1-0 voor Atlas. Aanhangers van beide clubs zochten de confrontatie en gingen op de tribunes op de vuist met elkaar. Beveiligers besloten de hekken rond het veld te openen, zodat supporters zich op het veld in veiligheid konden brengen. De spelers gingen de kleedkamers in. Ook buiten het stadion werd gevochten.

Op beelden op sociale media is te zien hoe sommige bezoekers bewegingloos op de tribunes liggen, sommigen in een grote plas bloed. De autoriteiten meldden dat zeker 22 mensen gewond zijn geraakt, maar over doden is niet gesproken.

"De Mexicaanse voetbalbond betreurt en veroordeelt de gebeurtenissen die hebben plaatsgevonden in het La Corregidora-stadion. Iedere vorm van geweld is ontoelaatbaar." De Mexicaanse bond belooft de autoriteiten hulp bij het onderzoek en kondigt aan dat de daders gestraft worden.

Meer uit Voetbal

Verlies tegen Ierland 'komt hard aan' bij bondscoach Veurink

CORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.

1 uur geleden
Directe WK-kwalificatie ver weg voor Oranjevrouwen na nederlaag

CORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.

2 uur geleden
Franse voetbalsters kloppen Polen in WK-kwalificatiepoule Oranje

GDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.

4 uur geleden
Oranje traint in Amerikaanse hitte

ORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.

4 uur geleden
Lamine Yamal verkozen tot beste speler van seizoen in Spanje

BARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.

5 uur geleden
FIFA geeft clubs zeker 5000 dollar per dag per speler tijdens WK

ZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.

6 uur geleden
Oranje traint voor het eerst met complete WK-selectie in Amerika

ORANGEBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste training in de Verenigde Staten voor het WK. Bondscoach Ronald Koeman staat met alle 26 spelers uit zijn WK-selectie op het trainingscomplex van New York City FC, waar de Nederlander Pascal Jansen trainer is.

6 uur geleden