Mexicaanse topcrimineel vermoord
MEXICO-STAD (ANP) - Een van de kopstukken van het Mexicaanse Sinaloa-kartel is afgelopen zaterdag vermoord in Culiacán, de hoofdstad van de deelstaat Sinaloa. Dat hebben de autoriteiten in Mexico maandag bevestigd. Het gaat om José Rodrigo Aréchiga-Gamboa, alias 'Chino Antrax' (miltvuurchinees). Hij zat in de auto van zijn zus die samen met haar man ook bij de aanslag om het leven kwamen.
Aréchiga-Gamboa werd in december 2013 aangehouden op Schiphol en in 2014 uitgeleverd aan de Verenigde Staten. Hij bekende schuld aan het smokkelen van duizenden kilo's cocaïne en marihuana naar de VS. Ook gaf hij toe dat hij een rol speelde in geweld tussen drugskartels. Hij was lid van Los Antrax, een zwaar bewapende groep huurmoordenaars van het Sinaloa-kartel.
Chino Antrax sloot een deal met de Amerikaanse justitie en kreeg een relatief lage straf. Begin maart kwam hij onder voorwaarden vrij en verbleef onder huisarrest in San Diego. Sinds begin mei werd hij vermist en is hij vermoedelijk naar Mexico gevlucht.
Aréchiga-Gamboa plaatste op sociale media veelvuldig foto's van zichzelf met vrouwelijk schoon, vergulde vuurwapens, dure sportauto's en andere kostbaarheden op allerlei plekken op de wereld. Op een foto op Instagram dook hij zelfs op achter de Amerikaanse societyster Paris Hilton tijdens een televisie-interview.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.
3 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.
5 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."
6 uur geleden