Mexicaanse president bedankt Biden voor nieuw migratiebeleid
MEXICO-STAD (ANP) - Aan het einde van de Noord-Amerikaanse top in Mexico heeft het Mexicaanse staatshoofd Andrés Manuel López Obrador zijn Amerikaanse collega Joe Biden bedankt voor zijn meer liberale migratiebeleid. "U bent de eerste Amerikaanse president sinds lange tijd die geen enkele meter muur heeft gebouwd", zei hij dinsdag in het Nationaal Paleis in Mexico-Stad. "We danken u voor het respecteren van de Mexicanen die in de VS wonen en eerlijk werk doen. Zij zullen niet worden lastiggevallen (...) zoals vroeger."
In vergelijking met zijn voorganger Donald Trump heeft Biden veel regels in het migratiebeleid versoepeld. Dit heeft hem in eigen land veel kritiek opgeleverd, voornamelijk van Republikeinen. Het aantal migranten is de laatste tijd enorm toegenomen. Biden kondigde een model aan waarmee immigranten uit individuele landen onder bepaalde voorwaarden legaal het land kunnen binnenkomen. Migranten die de VS illegaal zijn binnengekomen, worden uitgezet naar Mexico. Daarvoor heeft Biden de Mexicaanse regering nodig.
Overigens wordt Biden ook vanuit zijn eigen Democratische Partij bekritiseerd. Daar vindt menigeen dat zijn beleid niet soepel genoeg is en dat hij teveel maatregelen van zijn voorganger in stand houdt. Een viertal Democratische senatoren liet in een gezamenlijke verklaring weten "zeer teleurgesteld" te zijn over Bidens immigratiebeleid. "Het blijven aanwenden van het mislukte en onmenselijke beleid uit het Trump-tijdperk doet niets om de rechtsstaat aan de grens te herstellen", schreven ze. "In plaats daarvan zal het aantal grensovergangen in de loop van de tijd toenemen en zullen mensensmokkelaars alleen maar rijker worden."
López Obrador, Biden en de Canadese premier Justin Trudeau hebben elkaar sinds zondag gesproken op de Noord-Amerikaanse top. De bijeenkomst van de drie lidstaten van de vrijhandelsovereenkomst USMCA ging over migratie, drugssmokkel, concurrentievermogen en klimaatverandering. López Obrador kondigde een gezamenlijke commissie van vertegenwoordigers van de drie landen aan om betere economische integratie en versterking van toeleveringsketens te bespreken.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije zegt het gastransport naar Oekraïne geleidelijk op te schorten tot er weer olie vloeit door de Droezjba-pijpleiding. Die bij een aanval beschadigde verbinding levert Russische olie via Oekraïne naar onder meer Hongarije. De pijpleiding is al weken een twistpunt tussen de Ruslandgezinde regering van de Hongaarse premier Viktor Orbán en Kyiv.
2 uur geledenSLAMABAD/TEHERAN/ANKARA (ANP/RTR) - Er zijn geen directe of indirecte contacten tussen Iran en de VS volgens de Iraanse ambassadeur in Pakistan, Reza Amiri Moghadam. Hij voegt eraan toe dat bevriende landen proberen een basis te leggen voor een dialoog tussen Teheran en Washington, om een einde te maken aan de oorlog.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - De huidige oorlog in het Midden-Oosten stelt de wereld mogelijk voor "veel grotere" problemen dan de Amerikaanse invasie van Irak in 2003. Dat zei de Spaanse premier Pedro Sánchez tegenover het parlement. "Dit is niet hetzelfde scenario als de illegale oorlog in Irak. We staan voor iets veel ergers, veel ergers, met in potentie gevolgen die veel breder en verder strekken", aldus Sánchez.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De politie heeft in Londen twee mannen aangehouden in verband met de brandstichting in geparkeerde ambulances van een Joodse vrijwilligersorganisatie afgelopen maandag. De zaak wordt gezien als een "antisemitisch haatmisdrijf".
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben Iran een vijftienpuntenplan voor een einde aan de oorlog in het Midden-Oosten voorgelegd. Dat meldt The New York Times op basis van ingewijden. Het plan zou zijn overhandigd door Pakistan, dat dinsdag al aankondigde "klaar te zijn" de rol van gastland op zich te nemen voor mogelijke vredesgesprekken.
5 uur geledenTSJERNIHIV (ANP/RTR) - Bijna 150.000 Oekraïners zitten zonder stroom door een Russische aanval op energievoorzieningen bij Tsjernihiv, meldt de regionale netbeheerder. De gouverneur van de aan Rusland en Belarus grenzende regio meldde eerder deze week ook al grootschalige stroomuitval, toen door een droneaanval.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een woordvoerder van het Iraanse leger heeft de Verenigde Staten bespot om uitlatingen over mogelijke onderhandelingen over het conflict in het Midden-Oosten. Volgens Iraanse staatsmedia zei hij dat Washington "met zichzelf onderhandelt".
7 uur geleden