Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mexicaanse president bedankt Biden voor nieuw migratiebeleid

Mexicaanse president bedankt Biden voor nieuw migratiebeleid

MEXICO-STAD (ANP) - Aan het einde van de Noord-Amerikaanse top in Mexico heeft het Mexicaanse staatshoofd Andrés Manuel López Obrador zijn Amerikaanse collega Joe Biden bedankt voor zijn meer liberale migratiebeleid. "U bent de eerste Amerikaanse president sinds lange tijd die geen enkele meter muur heeft gebouwd", zei hij dinsdag in het Nationaal Paleis in Mexico-Stad. "We danken u voor het respecteren van de Mexicanen die in de VS wonen en eerlijk werk doen. Zij zullen niet worden lastiggevallen (...) zoals vroeger."

In vergelijking met zijn voorganger Donald Trump heeft Biden veel regels in het migratiebeleid versoepeld. Dit heeft hem in eigen land veel kritiek opgeleverd, voornamelijk van Republikeinen. Het aantal migranten is de laatste tijd enorm toegenomen. Biden kondigde een model aan waarmee immigranten uit individuele landen onder bepaalde voorwaarden legaal het land kunnen binnenkomen. Migranten die de VS illegaal zijn binnengekomen, worden uitgezet naar Mexico. Daarvoor heeft Biden de Mexicaanse regering nodig.

Overigens wordt Biden ook vanuit zijn eigen Democratische Partij bekritiseerd. Daar vindt menigeen dat zijn beleid niet soepel genoeg is en dat hij teveel maatregelen van zijn voorganger in stand houdt. Een viertal Democratische senatoren liet in een gezamenlijke verklaring weten "zeer teleurgesteld" te zijn over Bidens immigratiebeleid. "Het blijven aanwenden van het mislukte en onmenselijke beleid uit het Trump-tijdperk doet niets om de rechtsstaat aan de grens te herstellen", schreven ze. "In plaats daarvan zal het aantal grensovergangen in de loop van de tijd toenemen en zullen mensensmokkelaars alleen maar rijker worden."

López Obrador, Biden en de Canadese premier Justin Trudeau hebben elkaar sinds zondag gesproken op de Noord-Amerikaanse top. De bijeenkomst van de drie lidstaten van de vrijhandelsovereenkomst USMCA ging over migratie, drugssmokkel, concurrentievermogen en klimaatverandering. López Obrador kondigde een gezamenlijke commissie van vertegenwoordigers van de drie landen aan om betere economische integratie en versterking van toeleveringsketens te bespreken.

Meer uit Buitenland

Frankrijk wil NAVO-oefening in Groenland

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk is voorstander van een NAVO-oefening in en rond Groenland, zegt president Emmanuel Macron. Zijn land zou klaarstaan om daaraan deel te nemen.

42 minuten geleden
Israëlische premier accepteert uitnodiging voor vredesraad Gaza

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft een uitnodiging geaccepteerd om deel te nemen aan de Raad van Vrede. Deze raad moet toezicht houden op het toekomstige Palestijnse overgangsbestuur in de Gazastrook.

1 uur geleden
Oud-premier Zuid-Korea krijgt 23 jaar cel om noodtoestand

SEOUL (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse oud-premier Han Duck-soo heeft 23 jaar gevangenisstraf gekregen in een zaak rond de militaire noodtoestand van 2024. Een rechtbank acht de 76-jarige politicus schuldig aan onder meer het deelnemen aan een cruciale handeling van opstand.

1 uur geleden
Levenslang voor moord op Japanse oud-premier Abe

TOKIO (ANP/RTR) - De man die in 2022 de Japanse oud-premier Shinzo Abe vermoordde, is veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf. Dat meldt de Japanse publieke omroep NHK. De man bekende eind oktober schuld.

3 uur geleden
Brazilië stelt xAI ultimatum rond naaktbeelden Grok

SAO PAULO (ANP/RTR) - De Braziliaanse regering heeft Elon Musks bedrijf xAI dertig dagen de tijd gegeven om te voorkomen dat chatbot Grok seksueel getinte nepbeelden verspreidt. Consumentenorganisatie Senacon, gegevensbeschermingsautoriteit ANPD en federale aanklagers dreigen met wettelijke of juridische maatregelen als xAI daar geen gehoor aan geeft.

7 uur geleden
Dode bij treinongeluk Spaanse Gelida

GELIDA (ANP/RTR) - De machinist van de forensentrein die dinsdag in de omgeving van Barcelona op een omgevallen muur botste, is overleden. Bij het voorval raakten volgens de lokale brandweer 37 mensen gewond, van wie vier ernstig.

7 uur geleden
Trump zegt dat hij NAVO sterker heeft gemaakt

WASHINGTON (ANP) - De NAVO is veel sterker dan een jaar geleden en dat komt volgens de Amerikaanse president Donald Trump door zijn beleid. Hij noemde als voorbeeld dat NAVO-landen nu naar defensieuitgaven van 5 procent van het bruto binnenlands product per jaar gaan. Hij erkende dat er momenteel problemen zijn, maar er komen volgens hem ook oplossingen die zijn regering én de NAVO heel gelukkig zullen maken.

10 uur geleden