Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mexicaanse president bedankt Biden voor nieuw migratiebeleid

Mexicaanse president bedankt Biden voor nieuw migratiebeleid

MEXICO-STAD (ANP) - Aan het einde van de Noord-Amerikaanse top in Mexico heeft het Mexicaanse staatshoofd Andrés Manuel López Obrador zijn Amerikaanse collega Joe Biden bedankt voor zijn meer liberale migratiebeleid. "U bent de eerste Amerikaanse president sinds lange tijd die geen enkele meter muur heeft gebouwd", zei hij dinsdag in het Nationaal Paleis in Mexico-Stad. "We danken u voor het respecteren van de Mexicanen die in de VS wonen en eerlijk werk doen. Zij zullen niet worden lastiggevallen (...) zoals vroeger."

In vergelijking met zijn voorganger Donald Trump heeft Biden veel regels in het migratiebeleid versoepeld. Dit heeft hem in eigen land veel kritiek opgeleverd, voornamelijk van Republikeinen. Het aantal migranten is de laatste tijd enorm toegenomen. Biden kondigde een model aan waarmee immigranten uit individuele landen onder bepaalde voorwaarden legaal het land kunnen binnenkomen. Migranten die de VS illegaal zijn binnengekomen, worden uitgezet naar Mexico. Daarvoor heeft Biden de Mexicaanse regering nodig.

Overigens wordt Biden ook vanuit zijn eigen Democratische Partij bekritiseerd. Daar vindt menigeen dat zijn beleid niet soepel genoeg is en dat hij teveel maatregelen van zijn voorganger in stand houdt. Een viertal Democratische senatoren liet in een gezamenlijke verklaring weten "zeer teleurgesteld" te zijn over Bidens immigratiebeleid. "Het blijven aanwenden van het mislukte en onmenselijke beleid uit het Trump-tijdperk doet niets om de rechtsstaat aan de grens te herstellen", schreven ze. "In plaats daarvan zal het aantal grensovergangen in de loop van de tijd toenemen en zullen mensensmokkelaars alleen maar rijker worden."

López Obrador, Biden en de Canadese premier Justin Trudeau hebben elkaar sinds zondag gesproken op de Noord-Amerikaanse top. De bijeenkomst van de drie lidstaten van de vrijhandelsovereenkomst USMCA ging over migratie, drugssmokkel, concurrentievermogen en klimaatverandering. López Obrador kondigde een gezamenlijke commissie van vertegenwoordigers van de drie landen aan om betere economische integratie en versterking van toeleveringsketens te bespreken.

Meer uit Buitenland

Trump zegt dat vicepresident van Venezuela bereid is samen te werken

CARACAS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de Venezolaanse vicepresident Delcy Rodríguez bereid is "om te doen wat nodig is om Venezuela weer geweldig te maken". Buitenlandminister Marco Rubio heeft met haar gebeld, nadat de Venezolaanse president Nicolás Maduro was gevangengenomen door de Verenigde Staten. Rodríguez zou gezegd hebben dat ze bereid is om samen te werken.

15 minuten geleden
Trump: Venezuela heeft onze olie gestolen

PALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zei na de Amerikaanse aanval op Venezuela dat het land Amerikaanse olie heeft gestolen. "Ze hebben onze olie gestolen. Wij hebben daar de hele industrie opgebouwd", verklaarde hij op een persconferentie. "Ze pikten het in alsof we niets waren. En we hadden een president die besloot er niets aan te doen. Dat hebben we nu alsnog gedaan. We zijn laat, maar we hebben er iets aan gedaan."

17 minuten geleden
Topmilitair VS: 150 vliegtuigen ingezet bij operatie

PALM BEACH (ANP) - De Verenigde Staten hebben meer dan 150 vliegtuigen ingezet bij de militaire operatie tegen Venezuela. Dat meldt de Amerikaanse legerleider John Dan Caine op een gezamenlijke persconferentie met president Donald Trump. Het gaat volgens de generaal onder meer om gevechtsvliegtuigen, bommenwerpers en verkenningstoestellen.

28 minuten geleden
Trump verklaart dat Monroe-doctrine in Latijns-Amerika terug is

MAR-A-LAGO (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verklaart dat de Monroe-doctrine terug is. Die term stamt uit het begin van de negentiende eeuw, toen president James Monroe de basis legde voor Amerikaanse dominantie in Latijns-Amerika.

50 minuten geleden
Trump na aanval Venezuela: wij gaan land voorlopig besturen

PALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat de VS voorlopig Venezuela gaan besturen. "Wij gaan het land besturen totdat we op een veilige, zorgvuldige en verstandige manier de macht kunnen overdragen", verklaarde hij. Trump zei dat de VS niet het risico kunnen lopen dat de macht wordt overgenomen door een partij die niet in het belang van het Venezolaanse volk handelt.

1 uur geleden
Trump deelt foto van Maduro aan boord van oorlogsschip

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op Truth Social een foto van de Venezolaanse president Nicolás Maduro gedeeld. Hij lijkt geblinddoekt te zijn, maar het is niet goed te zien of hij handboeien draagt.

1 uur geleden
Ook zoon Maduro aangeklaagd in New York

NEW YORK (ANP/RTR) - Niet alleen de Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn vrouw Cilia Flores zijn aangeklaagd, maar ook de zoon van de president, Nicolás Ernesto Maduro Guerra. Dat blijkt uit de aanklacht die de Amerikaanse minister van Justitie Pam Bondi openbaar heeft gemaakt. Hij wordt verdacht van drugssmokkel en wapenbezit.

2 uur geleden