Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mexicaanse president bedankt Biden voor nieuw migratiebeleid

Mexicaanse president bedankt Biden voor nieuw migratiebeleid

MEXICO-STAD (ANP) - Aan het einde van de Noord-Amerikaanse top in Mexico heeft het Mexicaanse staatshoofd Andrés Manuel López Obrador zijn Amerikaanse collega Joe Biden bedankt voor zijn meer liberale migratiebeleid. "U bent de eerste Amerikaanse president sinds lange tijd die geen enkele meter muur heeft gebouwd", zei hij dinsdag in het Nationaal Paleis in Mexico-Stad. "We danken u voor het respecteren van de Mexicanen die in de VS wonen en eerlijk werk doen. Zij zullen niet worden lastiggevallen (...) zoals vroeger."

In vergelijking met zijn voorganger Donald Trump heeft Biden veel regels in het migratiebeleid versoepeld. Dit heeft hem in eigen land veel kritiek opgeleverd, voornamelijk van Republikeinen. Het aantal migranten is de laatste tijd enorm toegenomen. Biden kondigde een model aan waarmee immigranten uit individuele landen onder bepaalde voorwaarden legaal het land kunnen binnenkomen. Migranten die de VS illegaal zijn binnengekomen, worden uitgezet naar Mexico. Daarvoor heeft Biden de Mexicaanse regering nodig.

Overigens wordt Biden ook vanuit zijn eigen Democratische Partij bekritiseerd. Daar vindt menigeen dat zijn beleid niet soepel genoeg is en dat hij teveel maatregelen van zijn voorganger in stand houdt. Een viertal Democratische senatoren liet in een gezamenlijke verklaring weten "zeer teleurgesteld" te zijn over Bidens immigratiebeleid. "Het blijven aanwenden van het mislukte en onmenselijke beleid uit het Trump-tijdperk doet niets om de rechtsstaat aan de grens te herstellen", schreven ze. "In plaats daarvan zal het aantal grensovergangen in de loop van de tijd toenemen en zullen mensensmokkelaars alleen maar rijker worden."

López Obrador, Biden en de Canadese premier Justin Trudeau hebben elkaar sinds zondag gesproken op de Noord-Amerikaanse top. De bijeenkomst van de drie lidstaten van de vrijhandelsovereenkomst USMCA ging over migratie, drugssmokkel, concurrentievermogen en klimaatverandering. López Obrador kondigde een gezamenlijke commissie van vertegenwoordigers van de drie landen aan om betere economische integratie en versterking van toeleveringsketens te bespreken.

Meer uit Buitenland

Ruim 1 miljoen meer documenten met mogelijke Epstein-link ontdekt

WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse autoriteiten hebben ruim 1 miljoen documenten ontdekt die mogelijk te maken hebben met de spraakmakende zaak rond de Amerikaanse zedendelinquent Epstein. Het ministerie van Justitie zegt de documenten zo snel mogelijk te willen vrijgeven, maar gezien de omvang kan dat nog enkele weken duren.

31 minuten geleden
Landen veroordelen nieuwe nederzettingen Westelijke Jordaanoever

RAMALLAH (ANP/RTR) - Veertien landen veroordelen de goedkeuring van negentien nieuwe nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever door Israël, schrijven ze in een verklaring. Het statement komt van Duitsland, België, Canada, Denemarken, Spanje, Frankrijk, Italië, Ierland, IJsland, Japan, Malta, Nederland, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk.

1 uur geleden
Oekraïne: Russen krijgen wellicht Chinese hulp bij aanvallen

KYIV (ANP/BLOOMBERG) - Rusland gebruikt mogelijk Chinese satellietbeelden bij aanvallen op doelen in Oekraïne, aldus de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens hem valt er een verband te leggen tussen Chinese satellietbeelden van Oekraïens grondgebied en Russische aanvallen op energievoorzieningen.

2 uur geleden
Macron: gesprekken over Oekraïne in januari verder in Parijs

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron zegt dat hij met NAVO-chef Mark Rutte heeft overlegd over de situatie in Oekraïne. In januari praten Europese leiders verder in Parijs, meldt hij op X.

3 uur geleden
Britten tegen Amerikanen: internet beschermen is geen censuur

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse regering zegt het recht op vrijheid van meningsuiting volledig te verdedigen, maar vindt ook dat er maatregelen nodig zijn tegen de schadelijkste inhoud op het internet. Londen benadrukt dit na het besluit van de Amerikaanse regering om vijf Europese prominenten, onder wie twee Britten, de toegang tot de Verenigde Staten te ontzeggen wegens censuur.

3 uur geleden
Israël ontzegt Palestijnse vicepresident toegang tot kerstmis

BETLEHEM (ANP/AFP) - De Israëlische autoriteiten hebben de Palestijnse vicepresident Hussein al-Sheikh de toegang tot de kerstavondmis in Bethlehem ontzegd, meldt het Palestijnse persbureau Wafa. Zijn konvooi werd tegengehouden voordat het de stad kon binnenrijden.

4 uur geleden
Israëlisch parlement stemt voor omstreden 7 oktober-onderzoek

JERUZALEM (ANP) - Het Israëlische parlement is in een eerste stemming akkoord gegaan met het opzetten van een commissie die onderzoek gaat doen naar wat er gebeurde op en voorafgaand aan 7 oktober 2023, de dag dat Hamas Israël aanviel en de Gaza-oorlog begon. Maar die commissie is omstreden, omdat die alleen zal bestaan uit politici. Oppositiepartijen vrezen dat het onderzoek gebruikt zal worden om de echte schuldvraag te verhullen en willen liever een onafhankelijk onderzoek.

5 uur geleden