Mexicaanse politie bevrijdt tientallen ontvoerde migranten
MEXICO-STAD (ANP/DPA/BELGA) - De Mexicaanse politie heeft 87 migranten bevrijd die in een huis waren opgesloten door een groep mensensmokkelaars. De migranten uit Centraal-Amerika, onder wie veel kinderen, waren onderweg naar de grens met de Verenigde Staten.
Volgens het secretariaat voor Veiligheid en Burgerbescherming in de Mexicaanse staat Puebla werden ze drie dagen lang vastgehouden in de stad Amozoc. Uiteindelijk wist een migrant uit Honduras alarm te slaan door een noodoproep te maken.
Na een zoekactie, troffen de autoriteiten 45 vrouwen, 26 mannen en 16 kinderen aan. De migranten komen uit Honduras, El Salvador, Guatemala en Nicaragua. De mensensmokkelaars zouden van plan zijn geweest de groep naar de stad San Luis Potosi, ongeveer zeven uur ten noorden van Amozoc, te brengen, maar om onbekende reden werden ze achtergelaten in het huis. Twee mannen en een vrouw die toezicht hielden bij het huis zijn aangehouden door de politie.
De afgelopen tijd is het aantal migranten dat via Mexico de grens met de VS probeert te bereiken flink opgelopen, waardoor de druk op de Amerikaanse president Joe Biden toeneemt. Vooral de grote hoeveelheid kinderen die zonder begeleiding reizen, zorgt voor problemen. Alleen al in februari werden ruim 100.000 migranten opgepakt aan de zuidelijke grens, onder wie bijna 10.000 onbegeleide kinderen.
Vrijdag meldden de Amerikaanse autoriteiten dat een negenjarig Mexicaans kind om het leven is gekomen bij een poging de VS te bereiken, door de rivier de Rio Grande over te steken.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/AFP) - Volgens de Spaanse regering verspreiden oppositiepartijen "absurde" informatie over de treinramp van 18 januari, waarbij 45 mensen omkwamen. De minister van Transport zegt dat rechtse partijen "angst zaaien" en "onrust aanwakkeren" na de botsing tussen twee hogesnelheidstreinen in de regio Andalusië.
48 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De lichamen van vijftien dode Palestijnen zijn vrijgegeven door Israël en overgebracht naar Gaza. Het Rode Kruis heeft geholpen de doden over te brengen, meldt het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC). "Hiermee is een eind gekomen aan een maanden durende operatie die gezinnen heeft herenigd en de implementatie van de overeenkomst van het staakt-het-vuren heeft ondersteund", aldus de organisatie.
50 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) komt op de Europese terroristenlijst, zo hebben de EU-ministers van Buitenlandse Zaken donderdag besloten. Het heeft lang geduurd voordat de EU hiertoe is gekomen, maar nadat een aantal grote landen waaronder Frankrijk overstag ging, stemden donderdag ook kleinere landen ermee in. Voor een dergelijk besluit is unanimiteit vereist.
1 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Meer samenwerking met lokale autoriteiten kan leiden tot minder ICE-agenten op straat. Dat heeft Tom Homan, die zich bezighoudt met grenskwesties en nu in Minnesota toeziet op het werk van die federale immigratiedienst en de grenspolitie, donderdag gezegd. Homan pleit voor meer contact met lokale gevangenissen, voordat zij "veiligheidsdreigingen" vrijlaten. "Het zal minder agenten vergen op die manier", aldus Homan.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil het EU-visumbeleid aanpassen met de wortel-en-stokmethode; een systeem van belonen en straffen. Niet-EU-landen die uitgeprocedeerde asielzoekers terugnemen, worden daarvoor beloond met soepelere regels. Landen die weigeren uitgeprocedeerde asielzoekers terug te nemen, worden in de toekomst juist bestraft met strengere voorwaarden voor hun burgers om een visum voor de EU te bemachtigen. Dat staat in de donderdag gepresenteerde visumstrategie van de Commissie.
3 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP/AFP) - Het onderzoek naar de dodelijke brand in een bar in het Zwitserse Crans-Montana richt zich nu ook op twee lokale veiligheidsfunctionarissen, melden Zwitserse media. De lokale autoriteiten maakten eerder bekend dat de zaak sinds 2019 niet meer was geïnspecteerd.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse strijdkrachten hebben naar eigen zeggen duizend nieuwe drones toegevoegd aan hun wapenarsenaal. Er zal volgens de strijdkrachten "een verwoestend antwoord" komen indien het land wordt aangevallen.
4 uur geleden