Mexicaanse politie bevrijdt tientallen ontvoerde migranten
MEXICO-STAD (ANP/DPA/BELGA) - De Mexicaanse politie heeft 87 migranten bevrijd die in een huis waren opgesloten door een groep mensensmokkelaars. De migranten uit Centraal-Amerika, onder wie veel kinderen, waren onderweg naar de grens met de Verenigde Staten.
Volgens het secretariaat voor Veiligheid en Burgerbescherming in de Mexicaanse staat Puebla werden ze drie dagen lang vastgehouden in de stad Amozoc. Uiteindelijk wist een migrant uit Honduras alarm te slaan door een noodoproep te maken.
Na een zoekactie, troffen de autoriteiten 45 vrouwen, 26 mannen en 16 kinderen aan. De migranten komen uit Honduras, El Salvador, Guatemala en Nicaragua. De mensensmokkelaars zouden van plan zijn geweest de groep naar de stad San Luis Potosi, ongeveer zeven uur ten noorden van Amozoc, te brengen, maar om onbekende reden werden ze achtergelaten in het huis. Twee mannen en een vrouw die toezicht hielden bij het huis zijn aangehouden door de politie.
De afgelopen tijd is het aantal migranten dat via Mexico de grens met de VS probeert te bereiken flink opgelopen, waardoor de druk op de Amerikaanse president Joe Biden toeneemt. Vooral de grote hoeveelheid kinderen die zonder begeleiding reizen, zorgt voor problemen. Alleen al in februari werden ruim 100.000 migranten opgepakt aan de zuidelijke grens, onder wie bijna 10.000 onbegeleide kinderen.
Vrijdag meldden de Amerikaanse autoriteiten dat een negenjarig Mexicaans kind om het leven is gekomen bij een poging de VS te bereiken, door de rivier de Rio Grande over te steken.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft Pavel Talankin, de maker van de Oscar-winnende documentaire Mr. Nobody against Putin, aangemerkt als buitenlandse agent. Moskou gebruikt dat label om kritische individuen en organisaties aan te pakken.
42 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft ondanks wekenlange bombardementen door de VS en Israël mogelijk nog veel raketten over. Ingewijden zeggen tegen persbureau Reuters dat de Verenigde Staten alleen met zekerheid kunnen zeggen dat ongeveer een derde van de Iraanse projectielen is vernietigd.
1 uur geledenCAÏRO (ANP/RTR) - De Palestijnse beweging Hamas moet volgens een in onderhandelingen voorgelegd plan van de internationale Raad voor Vrede in acht maanden tijd volledig ontwapenen en de infrastructuur van tunnels in de Gazastrook moet in die tijd vernietigd worden. Aangenomen wordt dat Hamas wapens in tunnels heeft opgeslagen. Israël eist de ontwapening van Hamas voor het troepen uit de strook terugtrekt.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin heeft berichten weersproken dat president Vladimir Poetin puissant rijke zakenlieden om financiële steun heeft gevraagd. Poetin sprak donderdag met een reeks zakenlieden en volgens de Kremlinwoordvoerder was er een die uit eigen beweging de Russische staat een grote som aanbood. Hij vermeldde niet de naam van de donateur. Poetin heeft de bijdrage verwelkomd.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël dreigt de bombardementen in Iran verder op te voeren. Minister van Defensie Israel Katz zegt volgens nieuwssite Times of Israel dat het Iraanse regime geen gehoor geeft aan oproepen om raketaanvallen richting Israëlische burgers te staken.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt drie schepen te hebben weggestuurd die door de Straat van Hormuz wilden varen. Het gaat volgens een verklaring om containerschepen die wilden doorvaren na "de leugens van de corrupte Amerikaanse president die beweerde dat de Straat van Hormuz open was".
4 uur geledenBEIROET/GENÈVE (ANP) - Als gevolg van de Israëlische aanvallen op Libanon zijn 121 kinderen gedood en bijna 400 kinderen gewond geraakt, meldt UNICEF. Onder de meer dan een miljoen ontheemden in Libanon zijn volgens de kinderrechtenorganisatie van de Verenigde Naties 363.374 kinderen.
4 uur geleden