Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mexicaanse politie bevrijdt tientallen ontvoerde migranten

Mexicaanse politie bevrijdt tientallen ontvoerde migranten

MEXICO-STAD (ANP/DPA/BELGA) - De Mexicaanse politie heeft 87 migranten bevrijd die in een huis waren opgesloten door een groep mensensmokkelaars. De migranten uit Centraal-Amerika, onder wie veel kinderen, waren onderweg naar de grens met de Verenigde Staten.

Volgens het secretariaat voor Veiligheid en Burgerbescherming in de Mexicaanse staat Puebla werden ze drie dagen lang vastgehouden in de stad Amozoc. Uiteindelijk wist een migrant uit Honduras alarm te slaan door een noodoproep te maken.

Na een zoekactie, troffen de autoriteiten 45 vrouwen, 26 mannen en 16 kinderen aan. De migranten komen uit Honduras, El Salvador, Guatemala en Nicaragua. De mensensmokkelaars zouden van plan zijn geweest de groep naar de stad San Luis Potosi, ongeveer zeven uur ten noorden van Amozoc, te brengen, maar om onbekende reden werden ze achtergelaten in het huis. Twee mannen en een vrouw die toezicht hielden bij het huis zijn aangehouden door de politie.

De afgelopen tijd is het aantal migranten dat via Mexico de grens met de VS probeert te bereiken flink opgelopen, waardoor de druk op de Amerikaanse president Joe Biden toeneemt. Vooral de grote hoeveelheid kinderen die zonder begeleiding reizen, zorgt voor problemen. Alleen al in februari werden ruim 100.000 migranten opgepakt aan de zuidelijke grens, onder wie bijna 10.000 onbegeleide kinderen.

Vrijdag meldden de Amerikaanse autoriteiten dat een negenjarig Mexicaans kind om het leven is gekomen bij een poging de VS te bereiken, door de rivier de Rio Grande over te steken.

Meer uit Buitenland

Israël heeft meer militairen nodig voor inzet in Zuid-Libanon

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft meer militairen nodig voor in Zuid-Libanon, meldde legerwoordvoerder Effie Defrin donderdag in een televisietoespraak. Die zijn volgens hem hard nodig voor de bufferzone die Israël aan het creëren is.

4 uur geleden
Trump: tot 6 april geen aanvallen op energievoorziening Iran

WASHINGTON (ANP) - De VS schorten de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen tien dagen langer op, tot 6 april. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn kanaal Truth Social. Volgens Trump volgt het besluit op een verzoek vanuit Iran. De onderhandelingen met dat land zouden "zeer goed verlopen", aldus Trump.

5 uur geleden
Frankrijk ontkent druk VS bij uitsluiten Zuid-Afrika van G7-top

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is niet onder druk gezet bij het besluit om Zuid-Afrika niet uit te nodigen voor een bijeenkomst van de G7 in juni, heeft buitenlandminister Jean-Noël Barrot benadrukt in de marge van een overleg van de G7. De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa zei eerder op donderdag dat zijn uitnodiging was ingetrokken, volgens hem onder druk van de VS.

5 uur geleden
Oscaruitreiking verdwijnt uit beroemd Dolby Theatre in Hollywood

LOS ANGELES (ANP) - The Academy of Motion Picture Arts and Sciences, de organisatie achter de Oscars, neemt na 27 jaar afscheid van het wereldberoemde Dolby Theatre in Los Angeles. Vanaf 2029 worden de filmprijzen een paar kilometer verderop uitgereikt in het Peacock Theater, onderdeel van evenementencomplex L.A. Live.

5 uur geleden
NAVO verzekert dat in VS bestelde wapens naar Oekraïne gaan

BRUSSEL (ANP) - De wapens die door bondgenoten van Oekraïne in de Verenigde Staten zijn gekocht, gaan gewoon naar Oekraïne, verzekert de NAVO. Het bondgenootschap reageert op berichten dat de VS bijvoorbeeld schaarse luchtverdedigingsraketten liever naar het Midden-Oosten zouden willen sturen om Iraanse raketten en drones af te slaan.

6 uur geleden
Venezolaanse president Maduro opnieuw voor de rechter in New York

NEW YORK (ANP/RTR) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is voor de tweede keer voor de rechter verschenen in New York. Volgens zijn advocaat hebben Maduro en zijn vrouw geen geld voor hun eigen verdediging, omdat de VS de betalingen blokkeren.

8 uur geleden
Trump: Iran liet tien olietankers door Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft als "geschenk" toegestaan dat in totaal tien olietankers door de Straat van Hormuz mochten varen, zei de Amerikaanse president Donald Trump tegen de pers.

8 uur geleden