Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mexicaanse politie bevrijdt tientallen ontvoerde migranten

Mexicaanse politie bevrijdt tientallen ontvoerde migranten

MEXICO-STAD (ANP/DPA/BELGA) - De Mexicaanse politie heeft 87 migranten bevrijd die in een huis waren opgesloten door een groep mensensmokkelaars. De migranten uit Centraal-Amerika, onder wie veel kinderen, waren onderweg naar de grens met de Verenigde Staten.

Volgens het secretariaat voor Veiligheid en Burgerbescherming in de Mexicaanse staat Puebla werden ze drie dagen lang vastgehouden in de stad Amozoc. Uiteindelijk wist een migrant uit Honduras alarm te slaan door een noodoproep te maken.

Na een zoekactie, troffen de autoriteiten 45 vrouwen, 26 mannen en 16 kinderen aan. De migranten komen uit Honduras, El Salvador, Guatemala en Nicaragua. De mensensmokkelaars zouden van plan zijn geweest de groep naar de stad San Luis Potosi, ongeveer zeven uur ten noorden van Amozoc, te brengen, maar om onbekende reden werden ze achtergelaten in het huis. Twee mannen en een vrouw die toezicht hielden bij het huis zijn aangehouden door de politie.

De afgelopen tijd is het aantal migranten dat via Mexico de grens met de VS probeert te bereiken flink opgelopen, waardoor de druk op de Amerikaanse president Joe Biden toeneemt. Vooral de grote hoeveelheid kinderen die zonder begeleiding reizen, zorgt voor problemen. Alleen al in februari werden ruim 100.000 migranten opgepakt aan de zuidelijke grens, onder wie bijna 10.000 onbegeleide kinderen.

Vrijdag meldden de Amerikaanse autoriteiten dat een negenjarig Mexicaans kind om het leven is gekomen bij een poging de VS te bereiken, door de rivier de Rio Grande over te steken.

Meer uit Buitenland

Trump: fors meer dan 5000 militairen weg uit Duitsland

WEST PALM BEACH (ANP) - De Verenigde Staten gaan "fors meer" dan 5000 militairen terugtrekken uit Duitsland, zei de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag tegen verslaggevers in Florida. "We gaan het fors terugbrengen, en we gaan veel verder dan 5000," zei Trump over het besluit van Washington om troepen terug te trekken uit Duitsland, dat vrijdag werd aangekondigd.

4 uur geleden
Trump: nieuwe luchtaanvallen op Iran mogelijk

WEST PALM BEACH (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat er een mogelijkheid is dat de Verenigde Staten de luchtaanvallen op Iran zullen hervatten. Trumps uitspraak was een reactie op een vraag van een verslaggever in West Palm Beach.

5 uur geleden
Jordanië voert luchtaanvallen uit in Syrië tegen drugshandel

DAMASCUS (ANP) - De Syrische staatstelevisie meldt dat Jordanië luchtaanvallen heeft uitgevoerd op een opslagplaats voor wapens en drugs in de zuidelijke provincie Sweida. Lokale bronnen melden aan de staatstelevisie dat het Jordaanse leger "waarschijnlijk" een hoofdkwartier heeft getroffen dat onder controle stond van rebellengroepen in het dorp Shahba. Het Jordaanse leger meldt een "afschrikkingsoperatie" gericht op verschillende plekken langs de noordgrens van Jordanië, die door wapen- en drugshandelaren gebruikt zouden worden.

5 uur geleden
Illegale rave in Frankrijk trekt tienduizenden feestgangers

BOURGES (ANP/AFP) - Een illegale rave op een militair terrein in Zuid-Frankrijk heeft tot zo'n 40.000 feestgangers bijeengebracht. De autoriteiten waarschuwden voorafgaand aan de rave voor gevaren in de vorm van onontplofte munitie uit de Tweede Wereldoorlog.

7 uur geleden
Iran: keuze tussen oorlog en diplomatie is nu aan de VS

TEHERAN (ANP/AFP) - Het is nu aan de Verenigde Staten om te kiezen tussen diplomatie of een hervatting van de oorlog, zegt de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken. Het land stuurde vrijdag een nieuw vredesvoorstel naar de VS, nadat de Amerikanen niet akkoord gingen met een eerder voorstel.

10 uur geleden
Zelensky nodigt Fico na energieruzie uit voor bezoek aan Kyiv

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.

15 uur geleden
Israël neemt twee opvarenden Gaza-flotilla mee voor ondervraging

JERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.

16 uur geleden