Mexicaanse ex-minister schuldig: liet zich omkopen door El Chapo
NEW YORK (ANP/DPA) - De voormalige minister van Veiligheid van Mexico, Genaro Garcia Luna, is schuldig bevonden aan het aannemen van miljoenen dollars aan steekpenningen van ex-drugsbaas El Chapo. De jury van een rechtbank in New York had na een proces van ongeveer vier weken drie dagen nodig om tot dit oordeel te komen. Garcia Luna riskeert nu een lange gevangenisstraf, die later wordt bepaald.
Aanklagers beschuldigden Garcia Luna ervan drugssmokkeloperaties van het kartel van El Chapo te hebben beschermd. De verdediging beweerde echter dat Luna altijd integer is geweest en het slachtoffer werd van wraak door die criminelen die hij samen met de Verenigde Staten achter de tralies kreeg.
Luna had een leidende rol in de strijd van de Mexicaanse regering tegen drugshandel. Hij werd in 2019 gearresteerd in Dallas, Texas. Zijn proces vindt plaats in New York, waar Joaquin 'El Chapo' Guzman tot levenslange gevangenisstraf werd veroordeeld nadat hij was opgepakt en uitgeleverd door Mexico.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - Duitsland heeft plannen uitgestippeld om binnen dertien jaar het militair sterkste land van Europa te worden. De Europese grootmacht zet daarvoor onder meer in op langeafstandswapens, luchtverdediging, drones en kunstmatige intelligentie, staat in zijn nieuwe militaire strategie.
33 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon wil het staakt-het-vuren tussen Israël en Hezbollah verlengen. Volgens een functionaris gaat de Libanese delegatie donderdag in Washington voorstellen om het bestand een maand langer te laten duren.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van de EU-landen hebben in Brussel ingestemd met een wijziging van de EU-meerjarenbegroting, melden diplomaten. Dat was een van de laatste hordes voor de lening van 90 miljard euro aan Oekraïne, die maandenlang is geblokkeerd door Hongarije.
2 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben een Oekraïens anti-dronesysteem in gebruik genomen op een militaire vliegbasis in Saudi-Arabië, meldt persbureau Reuters op basis van vijf anonieme bronnen. De VS hebben zelf ook antidronetechnologie, maar de inzet van dit systeem laat volgens analisten zien dat Oekraïne door de oorlog met Rusland een voorsprong heeft genomen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - België koopt vijftien rijdende luchtverdedigingskanonnen voor Oekraïne, schrijft de Belgische krant L'Echo. Met de oude zogeheten Gepards zou Oekraïne Russische drones uit de lucht kunnen schieten.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Russische olie stroomt voor het eerst in maanden weer door de Droezjba-pijpleiding via Oekraïne naar Hongarije en Slowakije, meldt het Hongaarse staatsoliebedrijf MOL. De leiding raakte in januari beschadigd in de oorlog tussen Oekraïne en Rusland, waardoor de leveringen stil kwamen te liggen.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft twee containerschepen in de Straat van Hormuz in beslag genomen om "maritieme overtredingen", meldt het Iraanse persbureau Tasnim. De schepen zijn naar de Iraanse kust overgebracht.
3 uur geleden